Skocz do zawartości
[Shinigami]

Gtr 2

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm, nie moge Ci pomoc, mi sie nie wiesza. ale w ogole mam jazdy niezle z moim radkiem, znika mi gdzies obraz w lusterkach, musze minimalizowac i wracac do gry dopiero jest ok...a w ogole szkoda gadac. musze jutro obadac sprawe. ja sobie dzisiaj na dokladke wlaczylem reczne sprzeglo :D (gram na klawi i myszcze) hardcore totalny, zeby nad tym wszystkim zapanowac to trzeba miec niezla kiere i wprawe. ale fajnie mozna driftowac ze sprzeglem :D czasami mi cos wychodzilo, swietne uczucie jak przejedziesz zakret poslizgiem (kontrolowanym :D )

W ogóle zauważyłem, że włączenie lusterka wirtualnego zabiera od 8-10 fps :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle zauważyłem, że włączenie lusterka wirtualnego zabiera od 8-10 fps :mur: :mur: :mur:

A u mnie nie ma spadku FPSów przy lusterkowaniu. W GTR1 były i to mnie wnerwiało a tu ekstra :)

Jedyne co mnie teraz wnerwia (żeby nie było na co dzień gram na simie) to to, że nie ma opcji Arcade, gdzie mogłem popylać 350 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum PRS napisałem posta, którego tutaj też wkleję - może komuś się przyda.

 

KILKA SPOSOBÓW NA WIĘCEJ FPS

 

Poszperałem trochę w necie i znalazłem kilka sposobów na powiększenie ilości FPS w grze - przydatne dla tych, którzy mają problemy. U mnie zyskałem od 15-30 klatek dzięki tym zabiegom w przypadku samotnej jazdy po torze.

 

1. Na początek kilka prostych spraw

-----------------------------------

 

Pomijam to, że wyłączamy niektóre detale - wedle uznania.

a) Włączamy Simple Derbis Collision

b) Ustawiamy siłę wibracji FF z full na High - czasami pomaga

c) Ustawiamy Bias Detail na 75%

 

2. Pogrzebiemy teraz trochę w plikach

------------------------------------

 

Wchodzimy do głównego katalogu gry, następnie do folderu UserData, potem do katalogu z nazwą naszego profilu.

Powinniśmy znaleźć w nim plik z nazwą naszego profilu o rozszerzeniu PRL - otwieramy go w notatniku, a następnie ustawiamy kilka opcji zgodnie z poniższym wzorcem:

 

Moving Steering Wheel="0"

Lens Flare in Cockpit View="0"

Shadows In TV Cockpit="0"

Wheels Visible In Cockpit="0"

Steering Wheel Visible In Cockpit="0"

Arms Visible In Cockpit="0"

Driver Animations="0"

Disable All Character Anims="0"

Swaying Trees="0"

 

Poskutkuje to tym, że nie będziemy między innymi widzieli kierownicy, nóg, rąk i ruchów kierowcy. Może niektórym to przeszkadzać, ale czego się nie robi dla płynnej gry. Ja sobie zrobiłem dwa pliki - jeden normalny do gry offline, drugi bez widocznej kierownicy (jak wyżej) do gry online. Te klilka fps zawsze mi pomaga wykręcić lepszy czas.

 

 

3. Grzebiemy w Biosie

---------------------------

 

Wchodzimy do BIOSu naszego komputera i włączamy opcję AGP FAST WRITE (przełączamy na ENABLED). Dzięki temu w grze przybędzie kilka FPS. Niestety, czasami ta metoda bywa niestabilna, dlatego jeżeli GTR2 zacznie się wieszać, to najlepiej powrócić do poprzedniej opcji, czyli wyłączyć FW.

 

4. Gdy jeszcze nie pomoże...

----------------------------

 

Wchodzimy w ustawienia dźwięków (panel sterowania), następnie zmniejszamy przyśpieszenie sprzętowe odnośnie dźwięków - niektórym podobno pomaga. W moim przypadku akurat zaszkodziło :/

 

----------------------------

 

To by było na tyle. Ostatnio zauważyłem, że to właśnie widok z kokpitu "zjada" najwięcej klatek - edytując plik podany powyżej można chociaż częściowo temu zapobiec. Mam nadzieję, że niektórym z Was to co wyżej napisałem pomoże. Mam nadzieję, że w następnym wyścigu będę miał chociaż te 25 fps . Szkoda tylko, że samo włączenie lusterka zjada mi 10-15 fps :/

 

AHA. Jeszcze coś - zmiana replay fediety na MINIMAL powoduje utratę kilku fps :/. tak więc chyba lepiej trzymać tą opcję na Full

 

 

da sie w gtr2 wlaczyc EAX?

Z tego co wiem, to GTR 2 nie obsługuje efektów EAX

Edytowane przez BigSpider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem pare lapow na imoli 911 RSR czy jak ono tam mialo i jest szybsze od 350Z, prowadzi sie milo do czasu az nie przedobrzymy a wtedy jest juz za pozno na cokolwiek, bo naped na tyl i silnik z tylu zalatwiaja wszystko.

 

narazie duzo treningow przede mna i to raczej w weekend, bo po pracy to jestem z[ciach!]y jak kon po westernie i percepcja, czas reakcji itp pozostawiaja duzo do zyczenia.

 

moze ktos ma jakies setupy do nissana i ww prosiaka :D sam tylko zrzucam wache do minimum i ustawiam SS :) reszta to black magic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem pare lapow na imoli 911 RSR czy jak ono tam mialo i jest szybsze od 350Z, prowadzi sie milo do czasu az nie przedobrzymy a wtedy jest juz za pozno na cokolwiek, bo naped na tyl i silnik z tylu zalatwiaja wszystko.

 

narazie duzo treningow przede mna i to raczej w weekend, bo po pracy to jestem z[ciach!]y jak kon po westernie i percepcja, czas reakcji itp pozostawiaja duzo do zyczenia.

 

moze ktos ma jakies setupy do nissana i ww prosiaka :D sam tylko zrzucam wache do minimum i ustawiam SS :) reszta to black magic ;)

Tutaj są różne setup'y:

http://setups.simracing.pl/

 

Pasują także te z GTR1 - sam używam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są różne setup'y:

http://setups.simracing.pl/

 

Pasują także te z GTR1 - sam używam :)

 

wiem, ze jest baza setupow :) forum czytam, nawet mam konto, ale nie pisze, bo nie widze sensu narazie :) w "1" nie bylo 350z a i chyba porshe bylo troche inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś już to przedemną zauważył, ale w grze jest pewien bug pozwalający do woli jeździć na skróty, wystarczy przed wejściem w zakręt porządnie poudawać że się straciło panowanie nad pojazdem, np. skręcić maks koła i walnąć po hamulcu, lub zarzucić lekko tyłeczkiem i spokojnie ściąć szykanę przy 200Km/h, w ten sposób pozbawiony czasowo kierwnicy n00b, grający na padzie z takim sobie ferrari 360 GTC czyli ja, jest w stanie zejść w okolice 1:47 na torze Monza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracie z wyłączonym automatycznym sprzęgłem? Podobno liga gtr2 ma jezdzic tylko na sprzęgle manualnym...Swoją droga, do zmiany biegów nie potrzeba uzywac sprzęgła, wystarczy przegazowywać jezeli chcemy zmienic bieg na nizszy, a odpuszczać gazu przy zmienianiu na wyzszy...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegazowywać przy downshiftingu grzesiu :P. To oczywiście standard! Tak samo było w gtr1/gtl/rFactor żadna ameryka ;) I bez sprzęgła (dla niewtajemniczony bez help'a autoclutch :lol: ) jeździmy bo jest większa frajda i realizm (tak tak nawet mimo braku pedału "sprzęgła" większy realizm).

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pedały ze sprzęgłem to go używa, a że w żadnej kierze producentów nie ma to mało kto je wciska :P. Oczywiście można kupić pedały ze sprzęgłem robione przez pare grup np act-labs linki dawałem kiedyś, g25 też ma mieć. Chodzi o to że da się jeździć bez helpa autoclutch nie mając sprzęgła! nie jest ono wymagane do jeżdżenia bez tego helpa!

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oprogramowanie MOTEC to rewelacja!

Już przy GTR1 podczas robienia okrążeń nagrywałem sobie jazdę (filmik) i później wraz z danymi pakowałem do MOTEC'a. Ekstra to wszystko wyglądało. Tu pokazuje mi ważne dla mnie dane i równocześnie widzę to z kamery umiejscowionej na zderzaku lub w samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oprogramowanie MOTEC to rewelacja!

Już przy GTR1 podczas robienia okrążeń nagrywałem sobie jazdę (filmik) i później wraz z danymi pakowałem do MOTEC'a. Ekstra to wszystko wyglądało. Tu pokazuje mi ważne dla mnie dane i równocześnie widzę to z kamery umiejscowionej na zderzaku lub w samochodzie :)

O co chodzi z tym MOTEC'iem? Wybaczcie, ale n00b jestem jeszcze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tym MOTEC'em wygląda to mniej więcej tak:

Dołączona grafika

Tylko tyle, że ja sobie na początku dałem Audi R8 na torze w Le Mans.

Problem był w tym, że trochę go stuningowałem tak aby wyciskał 450 km/h przy prawie 30 tys. obrotów, a MOTEC standardowo nie pokazuje takich rozpiętości, ale się udało i już jest ok.

CI CO CHCĄ POZNAĆ MOTEC'a NAJLEPIEJ ABY NAJPIERW GO ŚCIĄGNĘLI A PÓŹNIEJ ODPALILI W NIM DEMKO (taki pokaz możliwości).

 

 

AKTYWACJA MOTEC'a W GTR2:

 

1 : Get Motec Intepreter 2 from http://software.motec.com.au/release..._1.01.0082.exe and install it to the default location (if you don't use the default location you might use different paths than i use).

2 : Open your .plr file with notepad. It's located at \\gtr2demo\UserData\<yourplayername>\<yourplayername >.plr (change <yourplayername> with your player name)

3 : Search for the string:

Data Acquisition EXE=

and change it to

Data Acquisition EXE="C:\Program Files\MoTeC\i2\1.0\MoTeC.exe"

4 : Search for the string :

MoTeC LogFolder=

and change it to

MoTeC LogFolder="c:\MoTeC\Logged Data"

 

5 (Optional, may decrease framerate to an uncomfortable level) : Change the line that says

Data Acquisition In Race="0"

to

Data Acquisition In Race="1"

if you want motec to record in races as well as in practice sessions.

 

To see the telemetry from your laps :

1 : Open Motec Interpreter 2

2 : Create a new project

3 : Use the default settings in the wizard, you might want to name the project Barcelona.

4 : Click File->Open log file...

5 : Navigate to c:\MOTEC\Logged Data

6 : Select the lap(s) you want to view telemetry from and click the Add button, then click the Open button.

7 : Enjoy !

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zglaszam sie z pytaniem do "simracer'ow" bo pewnie Wy bedziecie najszybciej wiedziec co i jak. szukam trasy Suzuka do gtr'a2 i nie moge znalezc, widzialem filmik na youtube i byl podpisany gtr2 suzuka (pokazany wyscig) co prawda znalazlem trase do sciagniecia na tej stronie http://www.ph-racing.com/Game_Downloads.php ale przy rozpakowywaniu wywala blad crc :( nigdzie indziej nie moge jej znalezc. sciagnalem tez laguna seca z tej stronki, wszystko wypakowalem wrzucilem do folderu w grze z trasami, w grze wybieram ta trase biore race i zonk, gra wychodzi do pulpitu ;( na lagunie bardzo chcialem pojezdzic bo podobala mi sie w GT2 a suzuka mi sie spodobala jak obejrzalem ten krotki filmik. pomocy ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...