Skocz do zawartości
Sabo^

Geforce 7800 Gt - Co O Niej Sądzicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby nie zakladac nowego tematu to tez zapodam pytanko...Napalilem sie 6800 ultra ale po cenach na zagranicznych stronach widze, ze wolniejsze ultry 6800 sa DROZSZE od nowszego i wydajniejszego 7800 GT.Ktos mi moze wyjasnic o co biega :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak widać w sygnaturce posiadam Leadteka PX7800GT :), przesiadłem się na niego z 6800GT też Leadteka i powiem Wam karta jest super. Jak odpaliłem Splinter Cell CT w rozdzielczości 1600x1200 z SM3.0 i anizo x16 to wymiękłem, szybkość działania i jakość obrazu jest nie do opisania to trzeba zobaczyć :D. Choć wyniki testów 3DMark na standardowych ustawieniach (1024*768 noAA i bez anizo) nie powalają, dopiero gdy włączymy AA i anizo karta pokazuje co potrafi i zostawia konkurencję daleko z tyłu :lol:, ważną inforamcją też jest chyba że jest dużo chłodniejsza i przede wszystkim cichsza od swoich poprzedników. Jeżeli chodzi o o/c to też moim zdaniem nie jest źle, (standardowe ustawienia to 400MHz rdzeń i 1000Mhz pamięci) moja chodzi odpowiednio na 451 i 1164 przy temperaturze rdzenia około 50st C ( na benchmark.pl w recenzji tej karty podano że zakładka z monitoringem temperatury zniknęła, jest to nie prawda, choć zrezygnowano z monitoringu temperatury otoczenia karty), nie jest to oczywiście koniec możliwości tej karty. Moja poszła na 492 i 1203, ale po 15 min grania zaczęły pojawiać się artefakty ponieważ chłodzenie przestało się wyrabiać, jest dość skromne w porównaniu z serią 6800. Reasumując karta może nie należy do najtańszych (1700PLN), ale nie żałuje ani jednej złotówki na nią wydanej.

 

Pozdro

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie troche nad ta karta,ale marti mnie kilka spraw.Chlodzenie na leadteku 6800 tym 12 potokowym wyje tak okropnie ze glowe urywa,jesli 7800gt ma podobne chlodzenie to ja wymiekam.Nie wiem jaki zasilacz to cudo potrzebuje ,i jak duzo ciepla generuje i wpyha do budy.No i nv dala plame z seria 6800 ,mnostwo ludzi mialo freezing w grach,troche boje sie ze cos podbnego moze pojawic sie i tutaj :/.Co o tym sadzicie ? Ktos mzoe rozwiac lub poglebic te obawy?

Edytowane przez Mist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie troche nad ta karta,ale marti mnie kilka spraw.Chlodzenie na leadteku 6800 tym 12 potokowym wyje tak okropnie ze glowe urywa,jesli 7800gt ma podobne chlodzenie to ja wymiekam.Nie wiem jaki zasilacz to cudo potrzebuje ,i jak duzo ciepla generuje i wpyha do budy.No i nv dala plame z seria 6800 ,mnostwo ludzi mialo freezing w grach,troche boje sie ze cos podbnego moze pojawic sie i tutaj :/.Co o tym sadzicie ? Ktos mzoe rozwiac lub poglebic te obawy?

1615898[/snapback]

Przecież napisałem wyżej że dużo mniej się grzeje i jest dużo cichszy od serii 6800

 

Pozdro

HawkEye

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie troche nad ta karta,ale marti mnie kilka spraw.Chlodzenie na leadteku 6800 tym 12 potokowym wyje tak okropnie ze glowe urywa,jesli 7800gt ma podobne chlodzenie to ja wymiekam.Nie wiem jaki zasilacz to cudo potrzebuje ,i jak duzo ciepla generuje i wpyha do budy.No i nv dala plame z seria 6800 ,mnostwo ludzi mialo freezing w grach,troche boje sie ze cos podbnego moze pojawic sie i tutaj :/.Co o tym sadzicie ? Ktos mzoe rozwiac lub poglebic te obawy?

1615898[/snapback]

Ja rozwieje i dwum Panom co na wstępie się wpisywali. W obecym czasie rzeczywiście jest tak że 6800U jest droższa od 7800GT i do tego jest słabsza. Zauważcie że w 6800U jest już kres możliwości a raczej wyciśnięcie prawie wszystkiego z tego chipu, a w 7800GT macie jeszcze pole do popisu jeśli chodzi o O/C. Co do chłodznienia to nie mam zdania bo nie widziałem karty na oczy, ale tak jak to napisał przedmówca jest bardziej ciche więc tego należy się trzymać. Prądu będzie brać nie wiele więcej jak karta z serii 6800. Pamiętajcie że owa karta ma 20 potoków także nawet na tym polu odstawia 6800U i po O/C lekkim (nawet bez :wink: ) napewno będzie duuuużo wydajniejsza. Poruszając FREEZY to jest to temat rzeka. U jednych jest u drugich nie ma. Zazwyczaj zależne jest to od samej gry i sterowników, bądź też od płyty głównej (NF3) choć wiadomo że jest na PCI-E także problem prawie z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwieje i dwum Panom co na wstępie się wpisywali. W obecym czasie rzeczywiście jest tak że 6800U jest droższa od 7800GT i do tego jest słabsza. Zauważcie że w 6800U jest już kres możliwości a raczej wyciśnięcie prawie wszystkiego z tego chipu, a w 7800GT macie jeszcze pole do popisu jeśli chodzi o O/C. Co do chłodznienia to nie mam zdania bo nie widziałem karty na oczy, ale tak jak to napisał przedmówca jest bardziej ciche więc tego należy się trzymać. Prądu będzie brać nie wiele więcej jak karta z serii 6800. Pamiętajcie że owa karta ma 20 potoków także nawet na tym polu odstawia 6800U i po O/C lekkim (nawet bez :wink: ) napewno będzie duuuużo wydajniejsza. Poruszając FREEZY to jest to temat rzeka. U jednych jest u drugich nie ma. Zazwyczaj zależne jest to od samej gry i sterowników, bądź też od płyty głównej (NF3) choć wiadomo że jest na PCI-E także problem prawie z głowy.

1616255[/snapback]

Rzeczywiście 7800 bije na łeb każdą rewizje 6800.No ale tego sie treba było spodziewać - nic za darmo...Sam mam zamiar zmienić grafe na 7800 (razem ze zmianą platformy - bo inaczej nie wyjdzie :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze nowa karta jest o wiele lepsza od 6800

poniewaz zawsze sie udoskonala chipsety i inne wiec lepsze nowsze karty są

lecz czy do takiej karty jest potrzebny 650W jesli w przyszłosci bedziecie chcieli dokupic 2 i pracowac( grac ) w trybie SLI acha i proc musi byc tez wydajny przecierz jakies słabe procki mogą blokowac mozliwosci karty pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym 650w to przesadziles....do sli

1616564[/snapback]

Zgadzam się, 480W w zupełności wystarczy do sli, dla jednej wystarczy dobra 350-ka i gdziesz czytałem, chyba w recenzji z benchmark.pl, że nie trzeba podłączać do niej dodatkowego zasilania w trybie single, bo PCIe spokojnie jej dostarczy potrzebnej mocy.

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral gdybym mial tyle kasy, ale spokojnie sobie odloze na niego i za rok juz powinno mi starczyc (jeszcze do tego jak jego cena spadnie tak do 1300-1400PLN) , no ale z tym oczywiscie bedzie zwiazana zmiana platformy tak mysle ze za rok to juz jakis procek lepszy od Venice spokojnie lykne (moze 2rdzeniowy), ni echce sioe teraz w to pchac bo za jakis czas wyjdzie cos jeszcze lepszego :D albo zobaczymy jak tam nowe radki beda dobre, slyszalem ,ze ponoc wersja z 16potokami przebije 7800 no wiec zobaczymy...

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral gdybym mial tyle kasy, ale spokojnie sobie odloze na niego i za rok juz powinno mi starczyc (jeszcze do tego jak jego cena spadnie tak do 1300-1400PLN) , no ale z tym oczywiscie bedzie zwiazana zmiana platformy tak mysle ze za rok to juz jakis procek lepszy od Venice spokojnie lykne (moze 2rdzeniowy), ni echce sioe teraz w to p <_< chac bo za jakis czas wyjdzie cos jeszcze lepszego :D albo zobaczymy jak tam nowe radki beda dobre, slyszalem ,ze ponoc wersja z 16potokami przebije  7800 no wiec zobaczymy...

1616718[/snapback]

 

w innym temacie napisales ze w 2-3tygodnie jestes wstanie na takiego gf7800 zarobic a teraz piszesz o roku <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7800GT chodzi już po 1550zł

1618893[/snapback]

Witam ,mozesz sprecyzowac gdzie mozna go kupic po takich cenach?Moze masz na mysli Allegro ale to troche ryzykowne.Ja w sieci znalazlem najtaniej tutaj :

http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,208404,0.html

To dalej dosc drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mozesz sprecyzowac gdzie mozna go kupic po takich cenach?Moze masz na mysli Allegro ale to troche ryzykowne.Ja w sieci znalazlem najtaniej tutaj :

1619027[/snapback]

wlasnie z tego sklepu ostatnio zamowilem ta karte :D widze ze jest warta swojej ceny... mam nadzieje ze szybko dostarcza przesylke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtańszy 7800GT na rynku - GALAXY GF 7800GT 256MB DDR3/256b TV/DV PCI-E - 1619286[/snapback]

Hmmm ciekawe co dostaniesz jak zakupisz ten produkt:

http://sferis.com.pl/opis/opis.php?id=28756

 

GALAXY GF 7800GT 256MB DDR3/256b TV/DV PCI-E

Nazwa producenta: NX7800GTX-VT2D256E

:lol: :lol: :lol:

Edytowane przez daro200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić  7800 GT ale nie jestem do niej na 100% przekonany co o niej sądzicie? moze ktos wie czy mozna odblokować zablokowane potoki? czy dobże sie podkręca ? Czy warto na nią wydać 1650 zł ???

1613293[/snapback]

dobrze sie podkręca (ale po co podkręcać taką karte) potoki odblokowuje sie "tak jak zawsze" a co do karty to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze sie podkręca (ale po co podkręcać taką karte) potoki odblokowuje sie "tak jak zawsze" a co do karty to jest ok

1623408[/snapback]

W GT potoków się narazie nie ODBLOKOWUJE i nie wiadomo, czy będzie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem GALAXY 7800gt , dam znac jak przyjdzie, jak sie podkreca i w ogole

1623546[/snapback]

Kupoiles z tego linka wyzej ? Mieli ladnie namiesznae w specyfikacji - ciekawe co ci przysla. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez to kupilem :E

1624071[/snapback]

 

dzwoniles do nich? jak dostaniesz karte to daj znac.

wsumie nie pogniewam sie jak dostane gtxa :rolleyes: ale oczywiscie nie ma nawet co marzyć:) ,pierwszy raz tam kupuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy na jakich ustawieniach graficznych grasz ;E

 

z tego co widzialem, PIV 3,6Ghz lub Athlon 64 2,2Ghz 939 daja juz rade :F wiadomix ze w 1024/full np bez fsaa i anizo beda waskim gardlem.

 

ale nie ma co sie tym przejmowac, przynajmniej ja sie tym nie przejmuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...