Skocz do zawartości
termit_tm

Chieftec A Wc Pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem zamontować WC do mojego chiefteca :D :D .... ale okazało się że na radiatorach jest napięcie 7 V i teraz nie wiem czy mi to procka nie spali :cry: :cry: :cry: pomocy !!!!! czy idzie to jakoś zaizolować tak żeby nie przewodziło prądu tylko ciepło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba radiatory w zasilce !!!! sa tam dwa Dołączona grafika

 

to jak podloncze miernik do tych dwuch to pokazuje raz 7 V raz 3 V i jak dotkne rękom tego po prawej to dosyć mocno gilga !!! !!! co teraz ???

 

 

 

sory za jakoś foty !!!

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam tyle dam rade :D :D :D już i tak wylutowałem pare rzeczy z tego zasilacz (jakieś przełączniki 115V-220V) i inne takie zbędne badziewia :-P :-P

 

 

Jak już tyle się narobiłem to dobrnę z tym do końca nawet zrobiłem obudowa z plexi żeby było widać moje WC (zajęło mi to 14 godzin !!!! ) !!!! teraz tylko problem z tym prądem na tych radiatorach :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam tyle dam rade :D :D :D już i tak wylutowałem pare rzeczy z tego zasilacz (jakieś przełączniki 115V-220V) i inne takie zbędne badziewia :-P  :-P 

 

1614958[/snapback]

 

pozniej zlozysz i zostana czesci na pozniej... daj sobie sokoj albo poradz sie elektronika jakiegos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób tak:

w elektronicznym lub ze staryego spalonego zasilacza beżesz podkładki z pod tranzystorów oraz plastikowe podkładki pod śrubki (sa takie specjalne ze lekko wchodza do srodka otworka zeby srubka nie stykała z metalem)

smarujesz te podkładki ( sa takie gumowate) pasta termoprzewodzaca żeby lepiej ciepło przechodziło i po krzyku.

Jak sprawdzasz napięcie na radiatorze to sprawdz który tranzystor ma przejście z obudowy do radiatore i tego tranzystora zaizoluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze tam masz napiecie, mozna cos takiego zaizolowac w odpowiedni sposob, z jakiegos starego psu odkrec radiatory bedziesz mial takie silikonowe podkladki oraz srubki ze spacjalnymi plasikowymi podkladkami to wlasnie sluzy do izolacj termicznej, o ile sie nie myle zamiast silikonowych mozna zastosowac mikowe lepiej odprowadzaja cieplo, troche dziwne z tym pradem u Ciebie na radiatorach. 3 voltow nie powinienes poczuc ... zobacz na zakresie zmiennego czy czasami tam nic nie ma

 

moim zdaniem ciezko Ci bedzie zalozyc blok do takiego psu, zmniejszysz wydajnosc pradowa zasilacza oraz stabilnosc napiec pewnie jesli dodasz dodatkowe przewody do tranzystorow a jakis buczek i tak bedzie musial zostac ;]

 

edit

troche sie spoznilem :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy sie czepiają :(:(:(:(:

 

ale uwaga dokonałem dokładnych pomiarów i są bardzo dziwne napięcia skaczą od 2V do 7V i mają od 1A-2A aha i gdy podłoncze jeden radiator + zero to napięcia są male a gdy radiator do radiatora to napięccia większe wszystko to dziwne miernik mi chyba głupieje bo wystarczy że podloncze jeden kabel od miernika i już wskazuje 0,2 V

 

 

co to wszystko znaczy rozumie to ktoś bo ja nic z tego nierozumie :mur: :mur: może ktoś jeszcze ma takie dziwne zjawiska w zasilaczu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarazzaraz...MIĘDZY radiatorami jest 7V? Bo generalnie we wszystkich opisach dotyczacych udanych przerobek zasilacza na WC jest ostro zaznaczone, ze elementy chlodzone nalezy odizolowac od bloku. Najlepiej je przymocowac dokladnie w ten sam sposob, w jaki byly przymocowane do radiatorow. Te podkladki sa chyba izolujace.

Przy okazji - mam identyczny zasilacz i tez juz go rozebralem i rozlutowalem celem przerobki na WC. Tylko chwilowo stanela mi praca w zwiazku z kampania wrzesniowa na studiach :/ Jakbys poczynil jakies postepy bylbym bardzo wdzieczny za workloga, albo chociaz schemat bloku.

 

Przy okazji - temat juz byl ruszany o ile pamietam na dzikie.net. Mam takze u siebie schemat przerobki zasilki na wode w PDF-ie, nie pamietam czyjego autorstwa, jak ktos chce - pisac na priva (moge nie przyslac od razu, bo teraz nie mam ciaglego dostepu do netu).

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkryłem nastempnom dziwnom rzecz !!! jeśli zmienie kabel od miernika i dam np tak + kabel do lewego radiatora a - do prawego to napięcie jest 2V a gdy podłoncze kable odwrotnie to napięcie jest 6 V nic z tego nierozumie !!! :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe masz te napięcia :D

 

ja na jednym miałem 200 i skoczyło do 324, ładnie kopie :|

 

z braku czasu dałęm spokój narazie mojemu chiefowi ale lezy na biurku i czeka.... :twisted:

 

ja zauważyłem że jak mam np 4 tranzystory do 1 radiatora to 3 są zaizolowane a jeden nie, i chyba dlatego tak mnie je... pokopało :lol:

na śrubki nakładasz tulejki, miedzy tranzystor a radiator izolacja, a pod główke śrubki podkładka, :D

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jak czytam te wasze posty, to raz ze mnie przeraza ortografia, a dwa ze dziwie sie ze bierzecie sie za modyfikacje zasilacza gdzie jest 220V i nie jakies pare mA tylko A! Przeciez to was nie popiesci lekko po palcach tylko jak cos zewrzecie albo nie daj Boze zalejecie to zdrowo kopnie.

Naprawde radze sie zdrowo zastanowic nad braniem sie do tego typu modyfikacji, jezeli z waszych postow widze ze ledwo wiecie jak sie poslugiwac miernikiem :>

Pisze to dla waszego bezpieczenstwa. HOWK powiedzialem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe dzięki ale nie skorzystam :D (mam korki w domu nie gwoździe) po drugie w gimnazjum nie uczą jak sie miernikiem posługiwać :angry: :angry:

 

Dzisiaj sprawdziłem i każdy tranzystor był oryginalnie solidnie zaizolowany myślę, że u mnie problem tkwi w tym, że mój komputer nie jest zerowany jutro wezmę zasilacz do kuzyna i sprawdzę czy po podłączeniu pod dodatkowe zero będzie lepiej.

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz teraz masz przykład co 2 lata na gg robią z człowieka !!!

1615937[/snapback]

A jestes ciekaw co % robią z konta użytkownika gdy on nie przestrzegoa regulaminu w którym jest wyraznie napisane o pisaniu poprawnej polszczyzny i unikaniu błedów..

Wiec radze Ci uważać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...