Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio składałem nowego kompa, ale pomimo iż sprzęt jest w miarę to strasznie bolała mnie szybkość z jaką pracował. Czarę goryczy przepełniła niemożliwość zainstalowania Mandrake 9.0. Instalacja zawieszałą się przy inicjalizacji DMA dla 40gb dysku. Zainteresowałem się tym bliżej i zauważyłem, że moje dyski pracują w PIO. Pobawiłem się zworkami i dysk z systemem przełącza się na DMA, gdy pracuje sam. Wszystko miesza ten nowy dysk.

To co jest ważne to

1. Są 2 dostępne taśmy.

2. Jest nagrywarka.

3. Dysk nr.1 z XP

4. Dysk nr.2 ze wszystkimi potrzebnymi rzeczami (tu są rzeczy, które nagrywam na płytke)

 

1.Jak sądzicie co może pomóc?

2. Jak poustawiać zworki?

3. Jak w ogóle powinno się podłączać taśmy (ja robię tak, że nagrywarka jest na oddzielnej taśmie, a dyski pracują na wspólnej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopsz

Najpierw zworkami ustawiasz kolejność napędów master/slave nie uda Ci się nimi zmienić UDMA (jedynie rozmiar dysku jaki płyta gł będzie widzieć ( w przypadku płyt które mają kłopoty z dyskami do 40gb)). Napisz dokładnie co masz w kompie :>? . 2 UDMA uaktywanie się w bios. Zazwyczaj jest zasada że dyski na odzielnnej taśmie i napędy optyczne na odzielnnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...