Skocz do zawartości
Cyrul

Z Intela Na Amd64

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy jest sens przesiadać się z p4 2.6HT na amd64 3000+ venice

 

pytam bo stoję przed koniecznosciaą kupna karty grafiki i myślałem o GF7800GT pod PCI-E a z tym wiąże się kupno nowej płyty więc rozważam zmiane platformy.

 

prosił bym o uzasadnienie swoich wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zmienial, choc venice bedzie pewnie troche wydajniejszy (a ja tam wole HT hehe)

 

masz wypas mobo, proca pewnie dobrze na niej wykrecisz, dokup ramu i cos na agp i zostanie ci sporo klepakow w kieszeni a komp starczy na dluuuugo... :D

 

chyba ze sie na tego 7800 napaliles... heh

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zmieniasz na pci-e to przyokazji mozesz sobie pozwolic na przesiadke na cokolwiek ,bo i tak musisz zmieniac plyte i proca i jeszcze ram do tego w przypadku nowych cipsetow intela

 

wiec podsumowujac:

plyty troche tansze na s939 niz s775 (te najnowsze na wypasie)

proca musisz zmieniac ,wiec 3000+ tanszy niz odpowiednik intela

jak bierzesz s939 to nie musisz zmieniac pamieci - nie masz klopotu i nie tracisz na odsprzedazy

 

jak widac zmiana na s939 jest sluszna przy zmianie na pci-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze napisze dokladnie jaka konfiguracje mam na mysli moze ktos ew cos na temat dopowie, zastanawiam sie czy Zasilacz sie nada...

 

AMD64 3000+ Venice

DFI lanparty ultra-D

2*512 Geil UltraX CL2 400

GF 7800 GT Gigabyte NX78T256V-B 256MB ViVO & DVI (PCI-E)

Obudowa Chieftec BX03-B-B-B 400W zasilacz (ten 120mm)

 

gg:2107813 tutaj zapraszam osoby które mają dużo do powiedzenia

 

za wszelkie sugestie z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w tym sęk że nie ma z budą takiego zasilacza jest tylko ten 400W z jednym fanem 120mm.

Zastanawiam się czy nie ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> samej budy i tagana 420W ale to znowóż troche koszta rosną no i nadal mam dylemat czy AMD 64 po tym pentiumie żeczywiście spełni moje oczekiwania...

 

acha jeszcze pytanie czy jest sens kupowac takie pamieci czy moze same TwinMOSY 2*512 CL2.5 co sa na www.komputronik.pl bo zastanawiam sie czy za te 200zł różnicy będzie ten skok wydajnościowy tego wart.

Edytowane przez Cyrul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiej technologii massz tego P4 ??? 2,6 podkręcony ma sie rozumieć ??

EDIT: i do czeog używasz kompa bo myśle że geile są spoko ale drogie :// a twinmosy są wolniejsze. Jeśli nie grasz w wymagające gry i nie zależy ci na szybkości pamieci to ja bym brał twinmosy :]

Edytowane przez PhoeeeniX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1000 do wydania na grafe

 

a potem:

okazuzje sie ze po sprzedaniu starego kompa (jak w podpisie) mam prawie cala kaske (bez 400zl) na cene netto nowego kompa, mam o tyle wygodnie ze biore fakture i odliczam VAT, kupuje sprzet na firme. Pozatym jest okazja w koncu kupic porzadna obudowe. Tak wiec wymiana kompa praktycznie nic mnie nie bedzie kosztowala nie liczac tej grafy ktora i tak kupie.

 

ARMAS dzieki za info o tych pamieciach juz jestem zdecydowany nie ma sensu kupowac takich drogich pamieci jak Geil, pozatym sklep super ceny proca i plyty o wiele nizsze niz tam gdzie chcialem kupic (komputronik) jednym slowem rewelka, gdybys mieszkal w lodzi postawil bym piwo;]

 

a jak ktos szuka sklepow wiecej to w google wystarczy wpisac nazwe pamieci. Ja juz znalazlem 3!! Mdzy innymi sa na www.sirius.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to co proponujesz to byłby sprzęcior naj naj ;)

Intel z HT jest lepszy do pracy w wielu aplikacjach pod WinXP, natomiast w grach przewagę ma AMD64. Jeżeli wystarcza ci komfort pracy oferowany przez AMD, bierz AMD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to co proponujesz to byłby sprzęcior naj naj ;)

Intel z HT jest lepszy do pracy w wielu aplikacjach pod WinXP, natomiast w grach przewagę ma AMD64. Jeżeli wystarcza ci komfort pracy oferowany przez AMD, bierz AMD :)

1619895[/snapback]

Mozesz podac chociaz jedna "aplikacje" w ktorej p4 za ta sama cene co vini

bedzie szybszy ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda Pentium napewno lepiej sobie poradzi jesli kodujesz film i naprzykład bawisz się arkuszem kalkulacyjnym czy przeskakujesz po stronach w tym samym czasie.Reakcja jest taka ze nie wiedac ze procesor w tle koduje film.Jesli zrobisz do na Venim sytuacja przestanie być komfortowa.Teraz tylko zalezy kto do czego potrzebuje sprzętu.Nie ma co polemizować tak jak vini wygra w wielu sprawach tak ustępuje pola Pentiumowi w kilku innych.Wazne aby dla nas to było wygodne - bo jesli grasz 70% czasu i nie projektujesz niczego - nie bawisz się w Photoshopie Veni Cię zadowoli - jesli natomiast bawisz się grafika i ciagle coś wklejasz - przenosisz między aplikacjami Pentium z HT jest nieporównywalnie bardziej wygodny i szybki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc na ceny narazie jeszcze chwilkę trzeba poczekać - chociaz napewno juz niezadługo.Mam nadzieje ze wtedy też programiści bardziej będą zwracać uwagę na optymalizowanie kodu pod 2 procesory co jeszcze bardziej uprzyjemni pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak sie cala zabawa z HT skonczy jak wejda na dobre 2-jajowce, wtedy z niczym nie bedzie problemu: i z grami i z photoshopami itd.

1653472[/snapback]

Na pacztku procom bez ht moze byc jeszcze ciezej jezeli wiekszosc softu bedzie optymalizowana pod 2 jadra. Oczywiscie ht to tylko proteza a nie fizyczne 2 rdzenie, ale gdy juz obecnie soft jest pod ht widac jego przewage.

Przewaga jednowatkowego a64 w takich grach moze powaznie sie zmiejszyc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...