Skocz do zawartości
POSTman

Dziwne Pikanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki dziwny problem raz na jakis tydzien czasem czesciej czasem zadziej przy pracy cos zaczyna mi w kompie buczeć coraz głosniej i nagle zaczyna pikać

4 szybkie pikniecia ciągle (pi pi pi pi pi pi pi pi...) itd zaczyna buczec bardzo głosno no to daje resteti od razu przestaje moze ktos mi podpowiedziec co to moze być ???

Edytowane przez POSTman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przegrzewa mi sie komputer ??

1616863[/snapback]

Powodow pikania moze byc tyle ile wlosow na glowie (po to jest ten glosniczek w koncu)

Miales podac model plyty , zobaczylo by sie co ona wogole potrafi zasygnalizowac, moze wcale nie o to chodzi...

 

Przy czym w starym kompie bardzo prawdopodobne ze powodem pikania jest zacieranie sie wentylatora i/lub wysoka temperatura. Bez wiekszej _zabawy_ sie nie obejdzie jak widac :)

 

UPDATE (nie zuwazylem)

 

K7S5A nie jest zbyt gadatliwa ;)

To buuuuuuuczenie i pi pi pi pi ;) to zacierajacy sie wiatrak i byc moze alarm biosu (bardzo malo prawdopodobne) oliwa do maszyn, srubokret, pedzelek i 20 minut :)

Edytowane przez best-boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak usunmy objaw a nie przyczyne ;) brawooooo

Najpierw everest i model plyty... zadnego odlazania spekera :)

1616859[/snapback]

Kolega mnie nie zrozumiał. Ponieważ POSTman nie bardzo wiedział skąd pochodzi ten dźwięk, to proponowałem odłączenie, żeby wylkuczyć inne możliwe źródła dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co pika i wynikł pewien problem podałem pewien błąd :/ był to komp ojca i nie miał tu karty gF 2 tylko gf5700 i jak wentylator pada to wtedy pika karta i jest taki problem nie mam juz gwarancji napisałem do nich ze pada mi wentyl czy mozna serwisować odpowiedzieli ze nie bo juz nie mają takich wentylatorków ;/ co mozna zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dałem rady tego wymienic ale mniejsza o to jaka jest taka srednia dopuszczalna temp na karcie zeby mi sie nie skirało ?

1665634[/snapback]

1.Wentylator naoliwic (rozbebeszyc calego.... i zrobic co trzeba)

2.Temp podczas pracy max 75 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...