Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam widze ze jestem tu jedynym posiadaczem wersji Fatal1ty naszej płyty, wiec mysle ze napisze pare słow o niej. Płytka jak dla mnie bardzo dobra wzgledem stabilnosci i mozliwosciami OC jedynym jej minusem jest napiecie na ram 2.8V wedlug mnie to smieszne wiec juz wyslalem maila do abita aby to zmienili. Zobaczymy co mi odpiszą :)

na ram masz tylko 2.8V ??? malo, na an8-ultra jest dużo wiecej, faktycznie jakies nieporozumienie ...

 

a co zanczy PWM w evereście??? temp w budzie? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze jestem tu jedynym posiadaczem wersji Fatal1ty naszej płyty, wiec mysle ze napisze pare słow o niej. Płytka jak dla mnie bardzo dobra wzgledem stabilnosci i mozliwosciami OC jedynym jej minusem jest napiecie na ram 2.8V wedlug mnie to smieszne wiec juz wyslalem maila do abita aby to zmienili. Zobaczymy co mi odpiszą :)

Ciekawe że do wersji fatal1ty jest ten sam bios cała ta rodzinka jest na tym samym biosie :) do dlaczego w jednych jest 3,5 v a w innych 2,8 v na ram i czy to kwestia biosa czy elektroniki na mobo ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam kilka pytań:

 

Płyta mozna powiedzieć naprawde przyzwoita.

Chciałbym zapytać jak wam "działa" dzielnik 133? Zauważyłem coś dziwnego - ze przy danyc ustawieniach chodzi na 166 a na 133 nie.. Nic nie zmieniam poza div'em.Na 100 znowu bez kłopotu.Bios 18 Venice 3000+

 

Czy uzywa ktoś z was pamięci Twimos CL 2.5 kupione razem 2x512? Oznaczenia na nich to TTD Mtec i numery seryjne.Pytam ponieważ jesli ktoś uzywa chciałbym zapytać o ustawienia ich na tej płycie - timingi - volty jak szybko wam chodzą - na jakim DIVie je ustawiacie

Edytowane przez flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ram masz tylko 2.8V ??? malo, na an8-ultra jest dużo wiecej, faktycznie jakies nieporozumienie ...

 

a co zanczy PWM w evereście??? temp w budzie? :rolleyes:

PWM to uklady zasilajace CPU

 

 

 

 

@chojrakrock

Witamy, witamy i cieszymy sie ze sie rozgladnales po dziale zamiast od razu zakladac nowy temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda ze wkoncu wyszlo na to ze ten VDimm mod jest niestabilny..koles ma problemy z tym Vtt Voltage...xpavlo doszedl w wniosku ze ma to cos wspolnego z IRQ..jednak wchodzi na to ze Vtt nie ma z tym nic wspolnego..bo co maja porty przerwan do ram ;/

aha i jesce jedno:

"While the BIOS adjusts to 3.55V and the actual is 3.47V, this means the Vdimm power supply is a switching regulator running off of the +5V rail. And that means Vdimm's to 4V are possible.... [big Grin] "

Wynika z tego ze przy 3.55VDimm plyta zasila ram z linii +5V...moze cos z tym bylo nie tak i dlatego Abit zablokowal to napiecie w biosie 15,16 lub 17..sam juz nie pamietam...

 

Aha..ktos tu powiedzial ..np 3.55X V gdzie X t0 V ref Voltage

Z tego wynika ze to nieprawda:

http://www.rhcf.com/sis-bin/ultimatebb.cgi/topic/29/66.html?

Jest jakas zaleznosc miedyz Vdimm/Vtt (wiemy ze Vdimm/2) i jesce do tego Vref...

Troche tego nie qmam co pisze w tym linku ze Vtt=Vref..Vtt jest wyrazana w Voltach a Vref w miniVoltach ;/

dziwne ;p..trzeba to przestudiowac bo moze sie przydac przy Hardcorowym OC

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RepsOn

ponoc te nap. odawane co 0.1 v na ram i cpu te ref voltage są podawane z lini 5 v tak gdzieś wyczytałem, a co do tego vdimm moda przeczytałem calośc i faktycznie koleś jakieś jazdy z tym miał :(

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1rU$Ž

 

Bios - 1.3 Guru R1 - tego biosu uzywasz? ciekawy jest? :)

Bios jak bios :) jest na bazie 1.3 z ciekawsotek jest w nim div 183 dla ram'u :). Mam testowo jak nazrazie jest OK, pobawie sie nim trochę a potem na testy ten 1.9 beta ;)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzialem na tym biosie i kiszka..nawet te oficjalne div'y nie byly do konca stabilne ;]

przynajmniej po OC

No niestety :( racja Tak do htt 250 ok, wyzej jaja są :(, teraz sobie zapodałem w przerwie na lunch :)

http://www.lejabeach.com/ABIT/an8/AN8_1804.zip a potestuje tradycyjnie wieczorkiem :)

 

p.s. kto robi te beta biosy :P - >> ktoś cos wie na ten temat ?

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duza temperatura = wahania VCore co prowadzi do niestabilnosci..max temperatura, hmm..nie wiem :P u mnie 60*C nie przekracza nawet przy ostrym OC

czyli jak u mnie nie przekracza 44 st to mam spac spokojnie :P a który to jest scalak na an8u ??? jak miałem abita av8 to miałem na nim radiatorek i max 40 st :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na an8u sa 2 takie srebrne radiatory obok sOTES..to wlasnie one chlodza PWM

hmmm teraz się zakręciłem a nie czasami te radiatorki sa na stabilizatorach od zasilania procka ????

... masz srebrne te radiatorki ??? moje są niebieskie :P

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm teraz się zakręciłem a nie czasami te radiatorki sa na stabilizatorach od zasilania procka ????

 

No to jest wlasnie cale to PWM...stabilizowanie zpodawanie itp itd ;p

 

 

 

CHYBA :P

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest wlasnie cale to PWM...stabilizowanie zpodawanie itp itd ;p

CHYBA :P

 

http://www.lejabeach.com/sisubb/abitnf4ultra072205-12a.jpg

a to nie jest to PWM --. chyba tam dmuchnę wichurą :P i zobacze czy temp. spadnie na tym pwm ;)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze to jest od RAMOW..a jestem na 99% pewien ze PWM ale te o ktorym najczesciej sie gada to uklady ktore dostarczaja/stabilizuja napiecie Vcore...

 

mozliwe ze ramy tez maja swoje PWM....odrebne rzecz jasna

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze to jest od RAMOW..a jestem na 99% pewien ze PWM ale te o ktorym najczesciej sie gada to uklady ktore dostarczaja/stabilizuja napiecie Vcore...

 

mozliwe ze ramy tez maja swoje PWM....odrebne rzecz jasna

Możliwe :) sam juz nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWN sa przykryte zielono-niebieskimi radiatorami i znajduja sie przy tylnich otesach obok zlacz PS. To one odpowiadaja za napiecie na CPU. A te przy ramach odpowiadaja za stabilizacje napiec na ramach.

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWN sa zielone i znajduja sie przy tylnich otesach obok zlacz PS. To one odpowiadaja za napiecie na CPU. A te przy ramach odpowiadaja za stabilizacje napiec na ramach.

zielone niebieskie srebrne :) ale kolorowo :) ale jednak są i dla ramu i cpu (nap.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli racja..pamiecie tez maja swoje PWM..a co do PWM dla cpu to ja nie mam tych takich zielonych :P

Ale napewno kryja sie one pod srebrnymi radiatorami ;]

hi ty masz te radiatorki srebrne ??? hmm to dlaczego na mojej mobo i kumpla (w jednym czasie kupione) mamy niebieskie ? :P

RepsOn - to ty ten od ramu mozesz schlodzić :) - wszak na ram 3,3 v podajesz :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...