Skocz do zawartości
Szmugler

Abit An8 - An8\an8-v\ultra\sli

Rekomendowane odpowiedzi

no tak na ciebie to zawsze można liczyc :) a na co tam oczekujecie :) bo ten temat coś śpi, i po aktywności stwierdzam że abit to najlepsze mobo na świecie :) bo nikt nie dyskutuje i nie ma z nia problemów i o nic nie pyta :) heheh to takie perpetummobile i chuck norris w jednym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy spotkaliscie sie moze kiedys z czyms takim iz podczas wypalania plytek z wlaczona funkcja CnQ plytki dvd sie nie wypalaja???wlasnie wypalalem 2 lytki i nie wiem czy to wina nosnika czy tej funkcji jedna sie wywalila po ok 80% a druga juz przy 18%!dotychczas jak mialem go podkreconego na stale na 2,5ghz wszystko bylo ok!

Ja wogóle miałem problemy z bootowaniem kompa przy C'nQ więc wyłączyłem to i po kłopocie i tobie radze to samo :-)

 

A co do wcześniejszych wypowiedzi o mobo to jak już Fatal1ty to SLi bo jest naprawde super a ta zwykła to nie wiadomo czemu ją Fatal1ty nazwali - nawet odpowiedniego napięcia na ramki nie daje. Jakieś nieporozumienie ta wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa - tnx za info o UCCC :)

@hojrakrock - ;P oczekujesz jak chuck n. :P <LOL>

A co do cQq u mnie do 2500 mhz mogę mieć włączone i wszystko jest OK :0 a generlanie mam off :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle miałem problemy z bootowaniem kompa przy C'nQ więc wyłączyłem to i po kłopocie i tobie radze to samo :-)

 

A co do wcześniejszych wypowiedzi o mobo to jak już Fatal1ty to SLi bo jest naprawde super a ta zwykła to nie wiadomo czemu ją Fatal1ty nazwali - nawet odpowiedniego napięcia na ramki nie daje. Jakieś nieporozumienie ta wersja.

dkladnie to jedno wielkie nieporozumienie Fatal1ty bez SLI tylko ladnie wyglada :D

ja zawsze oczekuje aby udzielic pomocy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie od tygodnia wentylator chłodzący NB przy starcie kompa i potem jeszcze koło 2min wyje i terkocze niemiłosiernie! Czy Abit nie mógłby go zmienić wreszcie na coś lepszego? :mur: Od kilku lat na wszystkich płytach pod AMD (nie wiem jak Intel) jest dokładnie ta sama konstrukcja i zawsze wyje po jakimś czasie. :? Może sobie wresczie WC sprawie i wywale dziada. Tymbardziej że i tak nie ma miejsca na nic innego jak bloczek <_< . Ehhh...taka fajna płytka a tu taki zonk :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie od tygodnia wentylator chłodzący NB przy starcie kompa i potem jeszcze koło 2min wyje i terkocze niemiłosiernie! Czy Abit nie mógłby go zmienić wreszcie na coś lepszego? :mur: Od kilku lat na wszystkich płytach pod AMD (nie wiem jak Intel) jest dokładnie ta sama konstrukcja i zawsze wyje po jakimś czasie. :? Może sobie wresczie WC sprawie i wywale dziada. Tymbardziej że i tak nie ma miejsca na nic innego jak bloczek <_< . Ehhh...taka fajna płytka a tu taki zonk :rolleyes:

No dokładnie :(, już na nf7 był taki kiszkowaty, u mnie po 3 dniach zawył :P, wywaliłem i dałem zelamnka i do dziś jest OK ;). Ale na tych an8 jest ta sama konstrukcja :(( lipa straszna u kumpla na an8 fatality to samo po 3 tyg. wyjec straszny ale małe oliwienie i tyra sobbie ok. Może zapodaj jakiś pasyw zelmana albo pentagrama lub ten co masz reaktywuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie :(, już na nf7 był taki kiszkowaty, u mnie po 3 dniach zawył :P, wywaliłem i dałem zelamnka i do dziś jest OK ;). Ale na tych an8 jest ta sama konstrukcja :(( lipa straszna u kumpla na an8 fatality to samo po 3 tyg. wyjec straszny ale małe oliwienie i tyra sobbie ok. Może zapodaj jakiś pasyw zelmana albo pentagrama lub ten co masz reaktywuj ;)

Gdyby była taka możliwość to od pierwszego dnia byłby jakiś byczy radiator z lekkim nawiewem (jak na AN7 miałem) ale tuż nad NB grafa jest i żaden porządny cooler nie wejdzie. Dlatego o WC mysle. Tzn nie tylko ze wzgledu na NB ale wogóle byłoby lepiej i móglbym odłączyć wentyle OTES bo bloczek na mofsety zrobiłby swoje.

dla zainteresowanych bloczek do serii AN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własnie mam taki problem A mianowicie jest taka kwestia że koszyczek przy CPU na którym zakłada się

Radiator na CPU to obłamały mi się dwa ząbki przytrzymujące radiator i własnie kupilem coś takiego na

allegro czekam aż przyślą :)

I się pytam czy ktoś kiedyś spotkał się z takim czymś, Nic nie działo się jakieś 3 miesiace było ok Aż raptem się obłamał i radiator spadł z CPU na Kartę graficzną, nie bylo mnie w domu to siostra nie znajaca się na rzeczy włączała kompa

A on ciągle się wylączał bo radiatora nie było na CPU, i proc osiągał 83* temp :D

I czy ktoś spotkał siez czymś takim żeby ten plastik się polamał ?

Komp taki jak w opisie

Chłodzenie to Freezer 64pro

POZDRAWIAM !

Edytowane przez xpavlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xpavlo

osobiście spotkałem się z czymś takim ale na socket a :) ale to wina właściciela bo podczas transportu kompa sie wywalił na glebe i moce uderzenie i po sprawie :( ale na 939 aby sie oberwały zaczepy ??? kurde to tworzywsko solidne jest wiec dlaczego ??? może coś nie tak miałes chlodzonko załozone i było narazone na napręzenia i to przez to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xpavlo

osobiście spotkałem się z czymś takim ale na socket a :) ale to wina właściciela bo podczas transportu kompa sie wywalił na glebe i moce uderzenie i po sprawie :( ale na 939 aby sie oberwały zaczepy ??? kurde to tworzywsko solidne jest wiec dlaczego ??? może coś nie tak miałes chlodzonko załozone i było narazone na napręzenia i to przez to ??

Wiesz to możliwe że coś było nie tak i pekło po paru miesiącach, na szczeście kupiłem na alegro jakieś nowe za 15 może wytrzyma nacisk freezera :D

A mam pytanie odnośnie kendziorów na płycie

Jak oglądałem płytę z bliska to zobaczyłem że mam kondensatory rubykona, czy u wasz też są rubycon ?

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to dobrze jest załorzone ?

Gdzie można znaleść jak jest założony AC Freeyer 64 pro

Wiecie może gdzie jest lub czy jest instrukcja jak to powinno być ząłorzone ?

post-107194-1143533438_thumb.jpg

Edytowane przez xpavlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to dobrze jest załorzone ?

Gdzie można znaleść jak jest założony AC Freeyer 64 pro

Wiecie może gdzie jest lub czy jest instrukcja jak to powinno być ząłorzone ?

wiesz jak dla mnie to za bardzo nie ma jak stwierdzic czy jest dobrze ...a tak wogole to czemu tak cienko procka podjechales? napewno cos wiecej sie da..a ha nie macie moze artefaktow jak za bardzo podkrecicie procka ???? na 2 innych A64 tego nie mialem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak dla mnie to za bardzo nie ma jak stwierdzic czy jest dobrze ...a tak wogole to czemu tak cienko procka podjechales? napewno cos wiecej sie da..a ha nie macie moze artefaktow jak za bardzo podkrecicie procka ???? na 2 innych A64 tego nie mialem ....

He

Proc max idzie mi na 2,8GHz z na napięciu 1.7v to troche za dużo

teraz pracuje mi na 2.4GHz Ale własnie nie pracuje ponieważ połamał się koszyczek i czekam na

nowy co zakupiłem na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: Chyba procka w grafice? no coś ty nigdy! Jaki to miałoby mieć wpływ?

mowie powaznie nie jest to grafa powyzej 2.65 GHz tak jest szczegolnie w grach gdzie jest duze zapotrzebowanie na moc procka raczej mni to nie przeszkadza bo wczoraj bawilem sie A64 3000 ten sam tydzien i ten sam stepping i tez szedl stable do 2650 MHz ale powyzej po prostu sie zawieszal a moj za to mial albo bledy w super PI albo artefakty w grach i tylko wtedy kiedy jest powyzej 2650 MHZ lub ma za malo npiecia :blink: i napewno nie jest to grafa to napewno Procesor :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie od tygodnia wentylator chłodzący NB przy starcie kompa i potem jeszcze koło 2min wyje i terkocze niemiłosiernie! Czy Abit nie mógłby go zmienić wreszcie na coś lepszego? :mur: Od kilku lat na wszystkich płytach pod AMD (nie wiem jak Intel) jest dokładnie ta sama konstrukcja i zawsze wyje po jakimś czasie. :? Może sobie wresczie WC sprawie i wywale dziada. Tymbardziej że i tak nie ma miejsca na nic innego jak bloczek <_< . Ehhh...taka fajna płytka a tu taki zonk :rolleyes:

Na IS7-E wentyl do wymiany był odrazu/natomiast na IC7-G/Max3 wentyl jest cichy na 5v i chodził 1,5 roku bez szwanku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to mnie dziwi ze w an-8 radiator jest miedziany prznajmniej ten dol czyli w efekcie wiecej kosztuje , cholera to nie mogli jakis lepszy alumniniowy zrobic???? :blink: wszystko zarabiste w tej plycie a tylko ten wiatrak....a tak pozatym to tez wam sie tak grzeje NF4 ? normalnie przesada!!!! teraz mam zalmana tak fajnie rozszerzonego :lol: wyglada MOCARNIE i nawet chodzi sie przy wiatarku od durona na 7 Vma jakies 3800 obr/ min i w miare cicho chodzi ... ale sie rozpisalem :lol2:

Edytowane przez Biker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a tak pozatym to tez wam sie tak grzeje NF4 ?...

No NF4 ma to do siebie że strasznie się grzeje podczas pracy. Dobrze że nVidia dopuszcza koło 90st - tzn wytrzymuje prace do tej temp bez uszczerbku na jego zdrowiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wpadka kiedyś była taka: ja wyjmuje wtyczke od tego wiatraka na NF4 bo mi przeszkadza i kiedyś jak sprawdzałem największe HTT na mojej mobo to zapomniałem włączyć wentylator :? przez 40 minut działała płytka na 390mhz HTT ale radiator był tak gorący, że nie dało sie go dotykać :? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. powiedzcie mi bo nie chce mi sie walczyc z wszystkimi stronami tego tematu, czy sa jakies wiellkie problemy z ta plyta (bo juz tej DFI mam dosyc) czy sa dzielniki np 180 czy to tylko DFI?? czy jest opdobna ilosc opcji pamieci w BIOSie?? i czy ta AN8Ultra jest pasywnie chlodzona czy tam u gory sa jakies wentyle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. powiedzcie mi bo nie chce mi sie walczyc z wszystkimi stronami tego tematu, czy sa jakies wiellkie problemy z ta plyta (bo juz tej DFI mam dosyc) czy sa dzielniki np 180 czy to tylko DFI?? czy jest opdobna ilosc opcji pamieci w BIOSie?? i czy ta AN8Ultra jest pasywnie chlodzona czy tam u gory sa jakies wentyle??

Nie ma aż tylu opcji co DFI (których i tak pewnie 90% użytkowników nie wykorzystuje) ale ma ich dobra ilość i nie ma na niej tylu niespodzianek :wink:

Wreszcie może ktoś przejdzie w drugą strone... :) na jasną strone mocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sssaku

 

a w modowanych biosach masz dzielniki 183 i 150 jak w dfi ;P

 

... a i mam pytanko jakie macie temp. na tym biosie ostatnim od tictaca 156, bo zapodałem go u kumpla na an8 u i tem w stress przy 2500 mhz ok 60 st czyy to box czy to alpine 64, czy to pentagram alcu jest zawsze wysoko ;( ale wszystko rock stabilnie ?? wiec co jest ten czujnik ma pier*** czy ??? czy bios zawyza ?? czy moze pasta zle nalozona - zakladalismy na metode "ziarno ryzu" i zawsze kiszka ? jakieś sugestie ? Bo mnie już skręca powoli ;(

 

:) http://www.realtek.com.tw/downloads/dlac97...8&Software=True nowe stery do muzy na an8xx :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...