Skocz do zawartości
Lizardus

Kontrola Na Lotnisku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczace kontroli na lotniskach.

Kupilem niedawno w usa troche sprzetu komputerowego: plyta glowna atx , 2 kotki ram, karta graficzna, zasilacz, 3 kieszenie aluminowe na dysk, pokazny cooler na cpu i 8 wentyli 80x80.

Niepotrzebne pudelka/ opakowania zostana usuniete, zeby bylo jak najwiecej miejsca i tak : pamieci, karta i takze chyba cooler oraz wentyle(przynajmneij pare) bedzie wlozonych do pudelka od plyty glownej, reszta chyba bez zmian.

 

I tu dochodzimy do sedna. Wiem ze w PL na lotniskach dopi*** sie do laptopow. Jak to jest z tym sprzetem. Dowala sie do czegos? Obciaza jakimis oplatami czy na takie rzeczy to im zwisa? Wlozyc to do podrecznej torby czy do zwyklej? Jakie sa wasze doswiadczenia

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta i takze chyba cooler oraz wentyle(przynajmneij pare) bedzie wlozonych do pudelka od plyty glownej, reszta chyba bez zmian.

dużo to nie da bo torba będzie prześwietlana ;]

 

I tu dochodzimy do sedna. Wiem ze w PL na lotniskach dopi*** sie do laptopow.

za laptopa nikt ci sie nie dowali bo można przewozić (swojego jednego - tak samo jak cyfraka) - na pokładzie samolotu masz nawet jest możliwość podpiąć sie do neta.

 

co innego jak masz kilka laptopów...

 

Jak to jest z tym sprzetem. Dowala sie do czegos? Obciaza jakimis oplatami czy na takie rzeczy to im zwisa?

1632823[/snapback]

wszytsko w sumie sprowadza sie do tego na kogo trafisz na przejściu granicznym

 

wiozłem troche sprzętu z usa - wszytsko w głównej podróznej torbie - tez sie bałem że za elektronike sie dowalą jak na rentgenie zobaczą ale nic nie mówli...

 

ale na 100% ci nie powiem czy ciebie też puszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do laptopow. U mnie w gdansku(szpan mamy latnisko:P) dowalali sie do laptopow. Pisali o tym w gazecie wyborczej (3miasto dodatek) jak to studenci jada do usa i po kilku tygodniach wracaja z laptopem/laptopami. Jakis koles sie wypowiadl z lotniska i powiedzial, ze sprawdzaja czy w czasie wylotu czlowiek posiadal laptop i itp. Lekki zgasl wtedy przyzylem i pokochalm panstwo jeszcze bardziej(pozdro!).

To bylo jakies 2 lata temu. Nie wiem jak dzis.

 

A co do tych usunietych pudelek to chodzi mi o to zeby nie bylo widac ze prostu ze sklepu. Po pierwsze jakby musial odtworzyc pudelko od plyty glownej to by powiedzial ze czesci i asortyment to dodatkowy:PP.

 

Z tymi kieszeniami i coolerami to wytrzymam przesylke 2 miesieczna droga morska. Chodzi mi glownie o karte graficzna, ramy oraz zasilacz ktore sa mi teraz na gwalt potrzebne bo mam sprzet ogolocony(plyte stara mam i cooler)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przewozilem grafike, 2 zasilacze, 2 aparaty cyfrowe (fz20 wiec spore kloce), karte dzwiekowa, ram, 20 kompletow strun ( :P ) i gitare na plecach. W stanach na JFK nikt sie nie dowalił, przetrzepali mi tylko bagaże zostawiajac przemila karteczke ze to dla mojego dobra. Na pokladzie samolotu mile panie zaopiekowaly sie moim kochanym wioselkiem. Dopiero w warszawie mialem kilka spięć z obsluga naziemna. Nadente oszolomy stwiedzily ze jak mam struny luzem to mnie nie wpuszcza na poklad bo im pilotow podusze... debile. Potem jeszcze nie chcieli mnie wpuscic z gitara na poklad bo za duza, ale oni delikatnie mi ja zapakuja do luku bagazowaego.... Grzecznie im powiedzialem ze nie ma mowy to obrazeni stwierdzili ze "zobaczymy co zaloga na to powie" Okazalo sie ze no problemo, stewardesa z usmiechem zaopiekowala sie moim sprzetem... :P

W krakowie nikt o nic mnie nie pytal, zabralem bagaze z karuzeli i se poszedlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał przywieźć kilkanascie telefonów komórkowych (mam taka własnie okazje), to jak liczą opłaty? Jakieś cło jest napewno, ale ile? Co zrobic, aby przywieźć to w pełni legalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przetestuje na poważnie - bo laptopa z zeszłego roku nie ma co liczyć :D Miesiąc temu moja żona przywiozła stąd do Polski laptopa - za 2 tyg ja wiozę drugiego, 2 płyty główne, 2 aparaty cyfrowe, 3 procesory, trochę ponad 1 gb ramu ze 2 dyski i może jakiś napęd optyczny i jeszcze kilka elektronicznych drobizagów. Większe rzeczy zostawię w normalnym bagażu a drobną elektronikę ( i zajebiście wielkie pudło klocków lego dla syna :D) biorę do podręcznego. Zresztą sporo ludzi ma większy podręczny niż ja całkowity bagaż. Aha - lecę do Krakowa - tu przy wracaniu jeszcze nigdy nie widziałęm kontroli bagażu - odbieram z karuzeli i wychodzę przez bramkę mówiąca - Nic do oclenia :ph34r:

Edytowane przez LOBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej ;) Niespodziewaj sie ze lykna to ze masz tyle telefonow na wlasny uzytek ;)

1633265[/snapback]

Wcale sie nie spodziewam, nie wiem tylko jak to załatwic, aby było legalnie i nikt sie do nikogo nie przyczepiał. Co powinienem zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze powysylac telefony z dopiskiem GIFT. Gdzies na forum czytalem, ze to dziala.

1633504[/snapback]

...w odstępach kilkudniowych żeby jednocześnie nie trafiły na cło. :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wysyłać to idź do Pol-Ameru - oni mają dużą praktykę jak wysyłać żeby uniknąć cła i kontroli (po pierwsze paczka nie może być lotnicza - WSZYSTKIE lotnicze są sprawdzane), deklaruje się wartość poniżej bodajże 75$ i paczka płynie. JEżeli masz do wysłąnia dużo rzeczy - lepiej na kilka adresów (bo kilka paczek na raz też bywa podejżane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa- Spróbuj tutaj 1634032[/snapback]

Dzieki, zadzwonie jutro, dzis jest zbyt pozno. Ciekawe tylko, czy nie bedą mnie odsyłac jjedni do drugich, te urzędasy wszystkie (niecierpie ich) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mowielm ze wujek przylatuje z USA(dokladniej z chcago) do PL.

Tylko mam z nim problem bo troche tych rzeczy jest ciezkich i sporo zajmujacych i po drugie wujek sie boi kontroli i woli zabarc jakies Ramy tylko a reszte przesylka morska(4-6tyg), bo lotnicza srawdzaja calkowicie. Juz kilka razy dostwalem od rodziny z chicago przysylke i byl tam podobny sprzet. Jak to wczesniej ktos napisal : POL-Amer jest najlepszy w tym. Zadnego cla i itp(tylko nie wsadzcie 500 laptopow do przesylki:D:D).

Pytalem sie o lotnicza kontrole bo chcialem miec czesc sprzetu natychmiast bo swoj sprzedalem ale chyba z paroma drobnymi rzeczami nie powinno byc najmniejszego problemu(z wiekszymi tez raczej ale wujas nie wierzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. specjalnie wracam zawsze na lotnisko w Pyzowicach. Brat 5 razy do USA latal zawsze cos przywozil i nigdy go nie sprawdzili. Ja na razie 2 razy ale za to przywiozlem albo bardzo duzo sprzetu: 4x komplety pamieci 2x512 w oryginalnych opakowaniach, plyta glowna, 2 dyski, karta graficzna, karta dzwiekowa, glosniki 7.1, 2 myszki, aparat cyfrorwy, kamera cyfrowa i jeszcze troche drobnicy.

 

Z drugim razem natomiast wzialem cos co mogloby wielu osobom wydac sie .. hmm trudne. Zestaw glosnikowy Logitecha z podpisu. Kto widzial sub z tego zestawu wie o co chodzi :D Kto nie powiem tyle. Byla to jedyna rzecz w moim duzym bagazu (glownie ze wzgledu na wage..) :D Oprocz tego sluchawki i aparat - nikt o nic nie pytal. A zielone ludki przypuszczam ze w przeladowywaniu bagazy pomagaly ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam takie pytanko do kogoś kto jest w USA, bądź coś stamtąd wysyłał.

Czy są jakieś alternatywy do wysłania przesyłki pocztą, nie chodzi mi o UPS i inne, bo oni są dużo drożsi.

Z tego co pamiętam, to poczta nie dość, że solidna, to jeszcze w miarę tania, na czasie mi specjalnie nie zależy, jednynie co by się przydało, to jakaś możliwość śledzenia paczki.

Czy mają taką możliwość, czy warto wysyłać pocztą, czy może wybrać coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usps.com  (Global Priority Mail) solidna i tania oraz mozna sledzic paczke.

no właśnie to też słyszałem, jeżeli coś kiedyś wysyłałeś, powiedz mi taką rzecz.

Mam otrzymać perfumy 100ml, czy one kwalifikują się do GPS small czy large, bo do tej pory mi jeszcze nie odpowiedzieli :?

W tej chwili z tego co zrozumiałem small 4$ a large 9$, tylko mam jedno pytanie, czy numer przesyłki dostaje się automatycznie, czy trzeba to zaznaczyć przy nadawaniu przesyłki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...