Skocz do zawartości
wieloryb

Jak Powiększyć Partycje Systemową (c)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam nastepujacy problem:

Sformatowalem sobie dysk160gb na partycje: C:/-5gb system, D:/-2gb-SwoP File, E:/- wszystkie instalki, F:/-reszta. Poniewaz na C nie zamierzalem prawie nic instalować - i tak czynię, myslalem sugerujac sie postami z forum, ze 5GB wystarczy. Niestety po paru dniach na dysku zostalo nieco ponad GB wolnego, a to dopiero początek..

Stąd moje pytankoL

Czy mozliwe jest powiekszenie partycji C przez zabranie np. 2 Gb z innej?? bez formatowania. CZy tylko C mogłbym zwiekszyc kosztem D?? (scalenie partycji).

moglbym odtworzyc partycje C przez Norton Ghosta, ale nie bardzo mi sie chce instalowac calego softwaru z part. E

I czy po zlączeniu C i D, jest mozliwe wydzielenie z aktualnej partycji E znowu 2GB na Swop File?? bez ryzyka utraty informacji na E??

Nie dzielilem wczesniej formacji pod windowsem, wiec wdzieczny bede za każdą radę.

I jaki program polecacie, bo ja znam tylko partiiton magic z nazwy.??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie C: jest możliwe, tak, jak przypuszczasz, kosztem sąsiedniej - tzn. D: dodajesz do C: a z E: wydzielasz nowe D:. Czy to bezpieczne i bez ryzyka utraty danych? Zwykle PM robi co trzeba, ale wypadki raz na jakiś czas (nie, żeby często) się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robiłem wielokrotnie nigdy nic złego się nie działo:

A uzywalem PartitionMagic 7.0

Nie jestem pewien, ale zdaje się że w przypadku gdy masz zajętą przestrzeń, on przepisuje zawartość w wolne miejsce, a zwolnionym powiększa żadaną partycję.

Zapewne łatwiej tego dokonać, jeżeli pozostałe partycje masz względnie puste i jest gdzie przenosić dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym usunąćąć wszystkie pliki które się da z C:\Documents and Settings\[Nazwa użytkownika]\Ustawienia okalne\temp. Folder ten jest ukrywy więc trzeba go w opcjach folderów uaktywnić. Gwarantuje, że po usunięciu wszystkich śmieci jakich się da przybędzie sporo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale w zmiennych srodowiskowych zmienilem i katalogi temp i temp inernet mam na innej partycji. hibernacja systemu zajmuje jednak 1gb - tyle ile mam ramu a reszte nie wiem co tak zre. Az strach pomyslec, ile bedzie miejsca zabierał LONGHORN - czy jak tam go teraz zwą.

sprobuje polączyc tym PM 7.0.

a nie wiecie jeszcze, jak zmienic domyslną ścieżkę na program files?? zeby od razu mi na E:/ wskakiwało?

a i jeszcze jedno:

jak juz połącze C i D, to przy wydzieleniu nowej, malej partycji z E:/ na SWOP bedzie ona wydzielona w lewo czy w prawo, tzn, czy bedzie ona widziana w winzgrozie jako nowa D, czy nowa E??, bo ponoc najlepiej jak plik wymiany jest na następnym dysku logicznym (partycji).

dzieki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji mam pytanko

 

którą wersję minim musze mieć Partition Magic żeby zrobić taki myk:

- mam notebooka z dyskiem 40GB;

- na tym dysku mam zainstalowanego orginalnego windowsa i jejst trochę badziewia HP;

- che go podzielić na 10GB;10GB;RESZTA GB - ale bez formatowania dysku;

- wszystkie badziewia zajmują ok. 7GB i dysk jest po świeżym defragmentowaniu ("większość danych jest na początku dysku i część tak w połowie" - tylko się nieśmiejcie z tego :D oczywisćie chodzi mi o to jak defragmentator widmowsa XP to pokazuje)

 

prosta to operacja??

jakieś uwagi??

jakieś ryzyko??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...