Jump to content

AnoManiac

Stały użytkownik
 • Posts

  53
 • Joined

 • Last visited

AnoManiac's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Hmm, mój HLN z podpisu ma już chyba z 5 lat, nigdy nie sprawiał najmniejszych problemów, choć ciągle zmieniam komponenty. Dodatkowo bardzo cichy. W tej cenie NIC innego godnego uwagi się nie znajdzie.
 2. Mnie się udało ostatnio nabyć Sapphire 7770 OC za cenę 407zł :). Oczywiście sklep się pomylił i wystawił 7770 za cenę 7750, ale okazał się honorowy i sprzedał mi kartę. Chętnych podobno było wielu, gdyż aż dystrybutorowi zabrakło kart. Sklepu nie będę reklamował, ale dowodzik mogę zamieścić. Sama karta wydajna i cicha. No może trochę daje o sobie znać w wymagających grach. W idle cały komp pobiera 90W a w stress 220W, więc nie jest źle.
 3. Gigabyte 7770: najtańszy: 541zł najdroższy: 701zł Dostępne też już sa: PowerColor, Sapphire, VTX, MSI w podobnych cenach.
 4. Mój Patriot Inferno ma już 2 miesiące. Choć wynik 7,6 w tym śmiesznym benchmarku nie jest może najwyższy, ale nie ma na co narzekać.
 5. Po bardzo dobrych opiniach na temat dysku Patriot Inferno postanowiłem go kupić (440zł). Wszystko chodzi super, same plusy itd, ale jest jedno ALE. W testach syntetycznych HDTach podaje mi bardzo niskie wartości odczytu (powinno być około 240MB/s), inne niż w recenzji dysku. Zaś w teście ATTO odwrotnie nawet lepsze niż w recenzji. Tak więc nie wiem co pokazuje prawdę.
 6. Tryb pasywny. Jeden wentylator w zasilaczu jakies 1000RPM + jeden wyciągający na tylnej ścianie 700RPM + CPU 600RPM. Tak więc lekki przewiew w obudowie. Temperatury odczytane z Control Center.
 7. Sapphire 5670 512MB z Accelero S1. Tak więc tym bardziej S2 będzie pasował. Temperatury: Idle 39, Stres 69. Chłodzenie referencyjne Sapphire było ciche lecz nie było bezgłośne. Acclelero pozostał ze starej karty, więc szkodaby było nie skorzystać.
 8. SAPPHIRE - Allegro - 309zł
 9. Mam podobny miernik energii elekrtycznej tylko innego producenta. Wszystko to co w podpisie (sam komp) w IDLE wychodzi mi 88W a podczas maksymalnego obciążenia 180W, więc przypadek Viperus-a jest nadzwyczaj dziwny i mało prawdopodobny, ale możliwy!?!.
 10. Wystarczy, że zwiększysz FSB na 246 (i ju ż masz 3200) i zmniejszysz dzielnik na x9 lub w ostateczności na x8 HyperTransport-u. To powinno wystarczyć, przynajmniej u mnie. Jakby było za mało to jeszcze zmniejszasz dzielnik dla pamięci lub podnosisz nieznacznie napięcie o około 0,1-0,2V. O temperatury nie ma się co martwić. W sumie nie za dużo roboty a zysk duży. Nie polecam zmieniać Vcore bo wtedy przestaje działać Cool&Quiet.
 11. Jakieś dwa tygodnie temu też rozszerzałem partycję, dla Visty 64, bo mało miejsca się zrobiło. Robiłem to programem Acronis Disk Director. Wszystko poszło ok. Windows-owskim się nie dało. Co do Geparted to nie pomogę, bo nie znam. Polecam Acronis Disk Director.
 12. Bardzo prawdopodobnie. Jeszcze 2 miesiące temu miałem 2GB i faktycznie gra ciągle coś doczytywała podczas jazdy. A przy zmianie na 2x2GB juz tego nie ma. Więc wnioski wyciągnij sam.
 13. Mi w Viscie 64 GTA4 Benchmark pokazał 5 klatek więcej niż w WinXP Pro. Choć w grze może tego nie wiadać to jednak benchmark nie kłamie. Oczywiście przedtem powyłączałem połowę usług, które tylko zamulały system.
 14. Skoro Fortron kosztuje 47zł a to w zupełności wystarczy, aż naddto, więc po co chcesz wydawać więcej kasy. U mnie to cudo chodzi od prawie 3 lat, żadnych problemów, a podzespoły wymieniane były już 1000 razy i do tej pory chodzi cacy.
 15. Mam dokładnie taki sam problem. Karta ATI, (Catalyst 9.3) telewizor 22" poprawnie rozpoznaje rozdzielczości 800x600 i 1024x768. Wszystkie powyżej zmienia na 1080p także obraz jest przeskalowany i brzydko wygląda. Wszystko to się dzieje na kablu HDMI. Może już ktoś rozwiązał ten problem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.