Skocz do zawartości
janio

Glony Brunatne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z góry prosze o nie kasowanie tego postu z powodu "był już taki temat". Owszem było wiele teamtów o glonach, ale wszyscy mieli zielone glony, a ja jak na złośc mam glony brunatne :angry: . Więc do rzeczy. Moje WC mieści jakies 5.5 - 6 litrów wody. Na poczatku gdy składałem wszystko do kupy, odrazu dolałem alginu żeby pozbyć się problemu z glonami. A jako że algin jest przeciwko glonom zielonym, to po zielonych nie było nawet śladu. Ale zaczeły się pojawiać brunatne. No więc wymieniłem wodę w całym układzie, wyczyściłem wszystko elegancko na błysk i nabyłem jakąś tabletke na glony brunatne. No i wrzuciłem ją do reza ale problem nie zniknął. Po ok. tygodniu znowu ten sam widok - brunatma maź na wężach i na ściankach reza. Wymieniłem wode jeszcze raz :angry: i zalalem układ 100 ml spirolu. No i po tym samym czasie ten sam problem :mur: Nie wiem czy te glony są jakies z kosmosu zmutowane czy co, bo co bym nie zrobił to znowu się pojawiają. Normalnie już ręce opadają. Może ktoś z was ma jakiś pomysł ?? Bo ja już wysiadam ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zalać cały układ mieszanką płyn do chłodnic+woda ale z przewagą tego pierwszego tak żeby Glonek został zabity. Tylko żeby topy od alkoholu nie popekały. Cóż może eksperci od takiej mieszanki się wypowiedzą ja tylko podsuwam pomysł :P Temperatury moga się pogorszyc po zastosowaniu takiego specyfiku ale w takiej sytuacji to chyba nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność, że to glony? Napisz jaką masz chłodnicę - jeśli to marnie wyczyszczona nagrzewnica, to może to właśnie z niej. Bo brunatna maź to mi się ewidentnie kojarzy z osadem z fiatowskich kanalików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też pomyślałem o syfach z nagrzewnicy, bo odradzanie się dużej ilości glonów bez dostępu światła (albo przy ograniczonym jego dostępie), w ciągu tygodnia, wydaje mi się mało prawdopodobne...

 

mówiąc krótko - sprawdź nagrzewkę B)

 

PS (OT)

bardzo podoba mi się nazwa topicu 'glony brunatne' - brzmi jak tytuł jakiegoś tomiku wierszy (np kwiaty polskie :D)

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewniczke mam od łady, też się zastanawiałem czy to przez nią. No a jeśli to przez nią to czy kret albo jakiś cilit pomoże ??  :angry:

1645505[/snapback]

łada, rdzewiejące podkładki, brunatny syf, wszytko jasne ;)

Cility i inne chemie nie pomogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur...de!! Muciek o jakich podkładkach mówisz? Gdzie one są w tej ładzie? Bo jeśli chodzi ci o podkładki przy wylotach to mam tam wlutowane redukcje na 3/8. Więc jesli o to chodzi to odpada, no chyba że wewnątrz coś rdzewieje, a co do cięcia to prędzej ja się chyba potne :mur: . Czyli jakie mam możliwości żeby nie rozwalić nagrzewnicy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żartowałem z tym cięciem, tzn najlepiej odlutować zbiorniki i wyczyścić. a co do podkładek, to są one wewnątrz zbiorników i niestety gniją :\

 

zajrzyj do mućkowej encyklopedii, tam jest opisana łada ;]. na forum są też fotki rozlutowanych przez mechl!na (o ile pamiętam) zbiorników i tego stalowego, zardzewiałego badziewia w środku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dookoła dziurek są takie bolce, one trzymają się na grubej stalowej podkładce, aby je wyciągnąć trzeba rozlutować nagrzewe albo multiszlifierką wyciąć ten fragment i dosztukować blacha miedziana/mosiężną.

Osobiście jest za rozlutowaniem, ponieważ:

Wyjmiesz te podkładki bezproblemowo i nie będziesz miał wielgachnej wyrwy, po wycinaniu tylko 4 dziurki po bolcach, które zalutujesz 1 groszówkami.

Po drugie, wyczyścisz ją, bo chemia z reguły mało (bardzo mało) daje

3. Wymiesisz ta sparciała gumowa przegrodę, która (przynajmniej w moich ładzinkach) sypie się po lekkim ściśnięciu.

Czyli nic, tylko ja rozlutować lub krzesać iskry :blurp:

 

 

 

 

 

Ysz Ty kedzilu! szybszy szkubaniec :P

Edytowane przez muciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rozlutowanie to ostateczne rozwiązanie, czy może jest jeszcze jakaś alternatywa ? Może borygo albo jakiś inny środek zachamowałby korozje? Jeśli nic z tych rzeczy to czy ktoś z was podjąłby się rozlutowania wyczyszczenia i zlutowania mojej łady ?? Jeśli tak to kto i za ile ?

 

EDIT: Muciek nie zdążyłem zauwazyć twojego posta ;) Czyli rozumiem że jedyne konkretne rozwiązane to rozlutowanie, ale ja nie mam do tego sprzętu ani umiejętności :( Więc pytanie jak powyżej, jacyś chętni :>

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zamieścić ogłoszenie w dziale giełda albo przelecieć troche tematów na kilku ostatnich stronach chw, kilka osób się tu zajmuje czyszczeniem/przeróbkami nagrzewnic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica miedzy glonami zielonymi a brunatnymi? glony zielone maja dostateczna ilość swiatłam, natomiast brunatny kolor glonów oznacza ,że sa niedoswietlone,wiec wobec tylko tej niewielkiej różnicy w kolorach rozwiazanie jest takie samo jak przy glonach zielonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...albo multiszlifierką wyciąć ten fragment i dosztukować blacha miedziana/mosiężną.

Mowa o tym:

 

Dołączona grafika

 

A to te wewnętrzne podkładki zwane pieszczotliwie korodkami:

 

Dołączona grafika

 

OPIS dobiegającej końca modyfikacji.

 

Uprzedzam pytanie- nie wiem ile by kosztowała zlecona modyfikacja. Zawalony robotą jestem 8-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz tak: Nagrzewnice nabyłem na allegro, według opsiu była całkowicie wyczyszczona, i rzeczywiscie gdy ją otrzymałem nie miałem żadnych zarzutów. Miała wlutowane redukcje na 3/8 więc koleś który to robił chyba musiał wywalić te stare podkładki i zastąpić je właśnie redukcjami. Wszystko wygląda na elegancką robote, więc nie wydaje mi sie żeby coś zostało w środku (jakieś stare podkładki) no ale możę ejstenm w błędzie. Mechl!n - jakiego sprzęty potrzeba żeby wlutować samemu redukcje do nagrzewnicy ? No i jakie umiejętności :lol: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt raczej podstawowy- wiertarka, gumówka, brzeszczot, kilka pilników, palnik.

Umiejętności- chyba spore 8-).

 

Miała wlutowane redukcje na 3/8 więc koleś który to robił chyba musiał wywalić te stare podkładki i zastąpić je właśnie redukcjami. - jeśli możesz daj linka do aukcji- ocenimy. Bo jeśli dwa małe otworki wokół tego dużego nie są zalutowane choćby kawałkami blaszki MOŻE to znaczyć, że śruby mocujące zostały ucięte przy samych pokrywach i zeszlifowane do równości- w takim wypadku korodki nadal są w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać przylutowane groszówki- więc POWINNO być OK (brak korodków).

1648532[/snapback]

Czyli jeśli brak korodków, to chyba wystraczy ją przepłukać :D Tylko czym, żeby mi sie nie rozszczelniła ? Czy kret albo jakiś cilit nie będzie dla niej za mocny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Spróbuj coca colą, najbardziej powszechnie dostępny odrdzewiacz. To nie żart.

1649574[/snapback]

a moze nalac do bloku coca-coli doskonala jako odrdzewiacz

1649609[/snapback]

z tą Colą to nie do końca tak jest, że to odrdzewiacz - ona raczej działa jako usówacz kamienia - rozpuszcza go z uwagi na zawartość fosforanów w Coli ... to tak jak w sieci wodociagowej - od czasu do czasu dodaje się do wody fosforanów żeby usunąć kamień !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...