Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie sie zastanawialem na wyborem karty 7800gt czy moze x1800lx .. i sam juz nie wiem wprawdzie plyte mam sli i to bylo by bardziej przyszlosciowe rozwiazanie ale .... zawsze jakies ale :P gram glownie w cs 1.6 i soursa ... ale mzoe i ktos wie dla jakiego chipu bedzie bardziej pasowal stalker ????? a i przy 7800 zasilka 360 wat czifa to chyba raczej za malo .... krecic nic nie ma zamiaru .. przykre doswiadczenia ... ^^ z kartami i procami mialem przedtem tylko karty nv ale podobno ati juz depcze po pietach nv ... echh sam juznie wiem chce zrobic taki zakup zebym nie musial kupowac za 6 miesiecy nowej karty i zasilacza bo w grach nie bedzie wyrabiala . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz w temacie o 7800GT ktora karte (7800GT czy x1800xl) jak myslisz jakie beda odpowiedzi :roll: W karcie Ati tkwi ogromny potencjal o/c ale jest jeszcze za wczesnie aby stwierdzic czy bedzie to dobry wybor (soft podobno nie wykrywa nowych grafik ale to sie moze zmienic z dnia na dzien),nV w sumie juz jest od paru miesiecy z nowymi ukladami i jak na razie jest ok :D

Ja raczej sklanial bym sie w strone x1800xl ale jak mowilem sytuacja nie jest jasna :? Jak sie wyjasni to prawdopodobnie bedzie to moja przyszla karta :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF7 mniej pradu ciagnie ;-). Ogolnie nie krecone GF7 wypada lepiej, po podreceniu jest jeszcze lepiej. cholera wie jak bedzie spisywal sie krecony x1800xl, bo niekrecony jest ciut slabszy. Ja ogolnie ciesze sie z tego co mam, mniej z tym problemow ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zgrać oryginalny bios z karty? W Radku można było pod Windowsem w Ati Tool, zrobić taki myk, a jak to wygląda u NV?

Najlepiej link do programiku i jakaś krótka instrukcja.

 

Krotki instruktarz jak zrobic 7800gt voltmodbios :) Czyli wyzsze napiecie dla GPU bez VMODA :D

 

do tego celu beda nam potrezbne programiki : Nibitor v2.5 oraz nVidiaflash

 

 

Ok teraz co nalezy zrobic aby podniesc napiecie dla gpu poprzez modyfikacje biosu otoz:

 

1.Odpalamy program Nibitor

 

2.Zeby zczytac bios z karty wchodzimy w zakladke TOOLS ->READ BIOS ->SELECT DEVICE ->OK po tym wykonujemy jeszce raz te same czynnosci co przed chwila tylko ze zamiast SELECT DEVICE klikamy na READ INTO NIBITOR nasz biosik zostanie zczytan mozna go wtedy rowniez zapisac bez koniecznosci robienia tegoz spod dosa :)

 

3.Wchodzimy w zakladke TOOLS ->VOLTAGE TABLE EDITOR w niej zmieniamy wartosc Entry 3 na napiecie jakie nas interesuje dla standardowego chlodzonka nie zalecam dawania napiecia powyzej 1,5v ustawiamy napiecie Parametr VID zmieniamy z 2 na 3 i klikamy OK

 

4.Teraz jesze wchodzimy w zakladke VOLTAGES ustawiamy napiecie 3D jakie wybralismy przedchwila dla pewnosci sprawdzamy w zakladce VID MODE czy w VOLTAGE 3 napewno jest ustawione VID 3 oraz VOLTAGE FOR VID 1,5V

 

5.Po takiej modyfikacji trzeba jeszce ustawi obroty wentylatora w 3d proponuje ustawic ja na 100%

zakladka TEMPERATURES - > 3D

 

6.Po upewnieniu sie ze wszystko jest poustawiane tak jak chcielismy zapisujemy bios i flasciach!emy za pomoca programiku nvflash :)

 

7.Zeby sprawdzic czy wszystko dziala mierzymy miernikiem napiecie rdzenia w trybie 3d schemat znajdziecie na pierwszej stronie VMOD dla 7800gt

 

U mnie zmiana napiecia dala przyrost 35mhz i dalej juz niestety jest za goraca ale bloczek do mnie jedzie tak wiec spokojnie ponad 500 na rdzeniu da sie wycisnac :)

 

oczywiscie nie biore odpowiedzialnosci za jakiekolwiek uszkodzenia kart robicie to na wlasne ryzyko

 

 

pozdrawiam storm :)

Edytowane przez storm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam GTX i rdzeń max to 495mhz. jutro chyba zrobię eksperymenty z vmodem :) jeżeli w biosie zmienię z tych 1,4V na powiedzmy 1,45V to karty nie spalę ? (na rdzeniu mam 70C w stresie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam GTX i rdzeń max to 495mhz. jutro chyba zrobię eksperymenty z vmodem :) jeżeli w biosie zmienię z tych 1,4V na powiedzmy 1,45V to karty nie spalę ? (na rdzeniu mam 70C w stresie)

 

 

KARTY NAPEWNO NIE SPALISZ do tej zabawy lepiej zmien chlodzenie na wodzie nie bedzie problemow nawet z napieciami powyzej 1,6v ale na standardziie mozesz miec zwisy albo arty GTX bardziej sie grzeja od GT POZATYM AJAK NIE SPRWDZISZ TO NIE BEDZIESZ WIEDZIAL JA MAM GT TAK WIEC TEMPERATURKI MAM NIZSZE pozatym nie wiem czy GTX ma tez 1,4v w defaulcie na rdzeniu :)

 

 

POZDRAWIAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka pilka-ktora lepsza Palit albo Galaxy

(ok. 1530zl)? Moge zamowic w u siebie w sklepie, niestety Leadtek jest tam az o 100 zl drozszy, a jescze chce kupic dfi ultra-D (mial byc gtx i sli-D ale ceny sprowadzily mnie na ziemie). Interesuje mnie o/c w granicach 480/1200 na powietrzu. Jest to realne na tych kartach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem GF7800GT tylko nie do konca wiem na jaka firme sie zdecydowac. Do wyboru mam Gainward, Asus, XFX, Point of View, Gigabyte i Club3D.

Czy one sie czyms zdecydowanie roznia? Narazie mysle nad wzieciem Gainwarda Golden Sample.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem GF7800GT tylko nie do konca wiem na jaka firme sie zdecydowac. Do wyboru mam Gainward, Asus, XFX, Point of View, Gigabyte i Club3D.

Czy one sie czyms zdecydowanie roznia? Narazie mysle nad wzieciem Gainwarda Golden Sample.

Karty różnią się tylko naklejkami, ewentualnie kolorem laminatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oplaca sie dopłacić do wersji EXTREME Leadteka 100 zeta?? z tego co widzialem ma taktowanie 450/1050..wiec az 50 MHz wiecej niz zwykly GT...a moze kazdy GT pojdzie na 450 z palcem w pupie?? czy tez z kolei taki extreme moze pojsc sporo wiecej niz GT (czy moze jest juz wyzyłowany??)

 

a wogole jaka firme radzicie?? ktos tu pisał ze nawet Palit mu sie dobrze podkręca..ale Palit?? cholera juz sam nie wiem..najbardziej lubie Leadteki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze potestuje tego palita wczoraj, ale dfi ultra-d ktore kupilem razem z karta, jest ewidentnie uwalone-ma jakies zwarcie bo lampki zapalaja sie tylko na chwile.Ech... jak pech to pech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oplaca sie dopłacić do wersji EXTREME Leadteka 100 zeta?? z tego co widzialem ma taktowanie 450/1050..wiec az 50 MHz wiecej niz zwykly GT...a moze kazdy GT pojdzie na 450 z palcem w pupie?? czy tez z kolei taki extreme moze pojsc sporo wiecej niz GT (czy moze jest juz wyzyłowany??)

 

a wogole jaka firme radzicie?? ktos tu pisał ze nawet Palit mu sie dobrze podkręca..ale Palit?? cholera juz sam nie wiem..najbardziej lubie Leadteki :)

 

Proponuje dać sobie spokoj z wersją extreme leadtek'a, doplacasz "stówe" a nie wiele zyskujesz..zresztą tu masz artykuł: http://pclab.pl/art16954.html który powinien ci rozjaśnić tez sytyacje jeśli chodzi o te dodatkowe mhz w Extreme Leadtek'a.

Ja kupiłem za niecałe 1300 zł zwykłego 7800 GT i jestem bardzo zadowolony..narazie nie krece bo nie widze takiej potrzeby. Ale z tego co słyszałem juz od wielu osób to to ze zwykły kreci sie lepiej, i nie trzba w nim obnizać taktowań ze względu na pojawiające sie artefakty <lol>

 

Jak myślicie, jest sens kupowania na tą grafe zalmana vf-700Cu albo Pentagrama XC-80 Cu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dać sobie spokoj z wersją extreme leadtek'a, doplacasz "stówe" a nie wiele zyskujesz..zresztą tu masz artykuł: http://pclab.pl/art16954.html który powinien ci rozjaśnić tez sytyacje jeśli chodzi o te dodatkowe mhz w Extreme Leadtek'a.

Ja kupiłem za niecałe 1300 zł zwykłego 7800 GT i jestem bardzo zadowolony..narazie nie krece bo nie widze takiej potrzeby. Ale z tego co słyszałem juz od wielu osób to to ze zwykły kreci sie lepiej, i nie trzba w nim obnizać taktowań ze względu na pojawiające sie artefakty <lol>

 

Jak myślicie, jest sens kupowania na tą grafe zalmana vf-700Cu albo Pentagrama XC-80 Cu ??

zdradz tajemnice gdzie kupiles za taką kase? w sklepie czy po znajomosci jakos?? (rozumiem iz kupiles leadteka tak??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie nie ma sensu doplacac do wersji extreme...ja mam i kreci sie w miare stabilnie 450/580 :lol2: Bierz zwyklego GT i pokrec go troche... Kupno wersji ex to wywalenie kasy w bloto z tym ze ja zaplacilem ponad 1,2k bo nie mieli 6800GT ktorego zamowilem :lol: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

METZ WYPOCIL:

"Proponuje dać sobie spokoj z wersją extreme leadtek'a, doplacasz "stówe" a nie wiele zyskujesz..zresztą tu masz artykuł: http://pclab.pl/art16954.html który powinien ci rozjaśnić tez sytyacje jeśli chodzi o te dodatkowe mhz w Extreme Leadtek'a."

 

Co za banialuki wypisujesz!!!!! Obrazkow nie umiesz przegladac?

Popatrz na ilosc klatek i punktow w Markach a zobaczysz roznice miedzy GT a GT Extreme...a jest spora!!

Niestety testujacemu trafila sie uszkodzona karta ale to nie przesadza o wszystkich egzemplarzach.

Popatrz na moje wyniki....wykreciles swoje pamieci do 1250 bez problemow z zapasem?

Jesli uwazasz, ze dodatkowe 50 mhz na GPU w wersji Extreme to kiepsko i nie warto doplacac to twoja sprawa ale nie neguj bezpodstawnie wiekszej wydajnosci tej karty niz zwyklego GT.

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

METZ WYPOCIL:

"Proponuje dać sobie spokoj z wersją extreme leadtek'a, doplacasz "stówe" a nie wiele zyskujesz..zresztą tu masz artykuł: http://pclab.pl/art16954.html który powinien ci rozjaśnić tez sytyacje jeśli chodzi o te dodatkowe mhz w Extreme Leadtek'a."

 

Co za banialuki wypisujesz!!!!! Obrazkow nie umiesz przegladac?

Popatrz na ilosc klatek i punktow w Markach a zobaczysz roznice miedzy GT a GT Extreme...a jest spora!!

Niestety testujacemu trafila sie uszkodzona karta ale to nie przesadza o wszystkich egzemplarzach.

Popatrz na moje wyniki....wykreciles swoje pamieci do 1250 bez problemow z zapasem?

Jesli uwazasz, ze dodatkowe 50 mhz na GPU w wersji Extreme to kiepsko i nie warto doplacac to twoja sprawa ale nie neguj bezpodstawnie wiekszej wydajnosci tej karty niz zwyklego GT.

 

nie mam pytan, Ty zaplaciles 100zł wiecej niz ja , a karte mam podkrecona 470 i 1230 , tez mam ponad 8k w 3dmarku, i 100zl w kieszeni. Zrobie zaraz tego vmoda i zobaczymy moze karta pujdzie jeszcze wyzej...

generalnie nie oplaca sie doplacac 100zł do extrema, bo normalnego gt podkrecisz ponad gt extreme a gt extreme juz duzo wyzej niz zwyklego gt nie podkrecisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotki instruktarz jak zrobic 7800gt voltmodbios :) Czyli wyzsze napiecie dla GPU bez VMODA :D

 

do tego celu beda nam potrezbne programiki : Nibitor v2.5 oraz nVidiaflash

Ok teraz co nalezy zrobic aby podniesc napiecie dla gpu poprzez modyfikacje biosu otoz:

 

1.Odpalamy program Nibitor

 

2.Zeby zczytac bios z karty wchodzimy w zakladke TOOLS ->READ BIOS ->SELECT DEVICE ->OK po tym wykonujemy jeszce raz te same czynnosci co przed chwila tylko ze zamiast SELECT DEVICE klikamy na READ INTO NIBITOR nasz biosik zostanie zczytan mozna go wtedy rowniez zapisac bez koniecznosci robienia tegoz spod dosa :)

 

3.Wchodzimy w zakladke TOOLS ->VOLTAGE TABLE EDITOR w niej zmieniamy wartosc Entry 3 na napiecie jakie nas interesuje dla standardowego chlodzonka nie zalecam dawania napiecia powyzej 1,5v ustawiamy napiecie Parametr VID zmieniamy z 2 na 3 i klikamy OK

 

4.Teraz jesze wchodzimy w zakladke VOLTAGES ustawiamy napiecie 3D jakie wybralismy przedchwila dla pewnosci sprawdzamy w zakladce VID MODE czy w VOLTAGE 3 napewno jest ustawione VID 3 oraz VOLTAGE FOR VID 1,5V

 

5.Po takiej modyfikacji trzeba jeszce ustawi obroty wentylatora w 3d proponuje ustawic ja na 100%

zakladka TEMPERATURES - > 3D

 

:) 6.Po upewnieniu sie ze wszystko jest poustawiane tak jak chcielismy zapisujemy bios i flasciach!emy za pomoca programiku nvflash :)

 

7.Zeby sprawdzic czy wszystko dziala mierzymy miernikiem napiecie rdzenia w trybie 3d schemat znajdziecie na pierwszej stronie VMOD dla 7800gt

 

U mnie zmiana napiecia dala przyrost 35mhz i dalej juz niestety jest za goraca ale bloczek do mnie jedzie tak wiec spokojnie ponad 500 na rdzeniu da sie wycisnac :)

 

oczywiscie nie biore odpowiedzialnosci za jakiekolwiek uszkodzenia kart robicie to na wlasne ryzyko

pozdrawiam storm :)

umnie karta po zabiegu tym chodzi na 500 i 1230 ,nie ma artów, chlodzenie do zalman v700cu ,puszczony na 50% około i temp. w stresie 65C

Dzieki za tutorial Storm :-P :)

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...