Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie wierze ze nie uzywacie VIVO... u mnie ciagle sie nie da uaktywnic zeby nagrywalo (drivery 4.13_forceware_wdm.exe) (mam niby w power director czy w vdub black screen). Narazie nie mam mozliwosci i czasu re-instalki windy (moze to by pomoglo) . Moze ktos pomoze... czekam z niecierpliwoscia. pozdro ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napięcia to nie używaj programów tylko miernika, u mnie speedfan pokazuje 11,7 a miernik od 12,03 do 11,97 pod obciążeniem 100% procka i 3dmarkiem 2005.

Powiem ci jedno ja też uważam że porządny zasilacz to podstawa, ale 600W to wybacz, powiem jeszcze raz, jest przesadą. Widziałeś mój podpis ? W tej konfiguracji (+switch8 +router telesyna ar140 bez monitora) amperomierz pokazuje około 0,8 A bez obciążenia, a z obciążeniem ok 1,7A czyli 223V (takie było napięcie w sieci podczas pomiaru) * 1,7A = 380W. Jak widzisz mam ponad 100W jeszcze zapasu.

A co do rachunków, to jakbyś nie zauważył to był żart :lol2:

 

Pozdrawiam

HawkEye

luz, stary:) to co zes wyzej napisal to dla mnie czarna magia ale ok. Ja mialem 420 W Tagan-a U-01 a tam jest na 12V tylko 22A, wiec juz jak zmienilem to na 530 W bo roznica miedzy 480 a 530 niewielka a w 530 poza odczepianymi kablami to na 12V jest 33A :D wiec na jakis czas mi wystarczy :)

Sorka stary nie zkumalem z tym zartem :)

 

Pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko sprobuje miernikiem, jakis elektroniczny mam w domu. Troche sie na tym nie znam wiec zapytam wprost. Rozumiem ze pomiar moge dokonac na jednym z molexow zasilacza. Przy obciazonym badz nie jedna z koncowek miernika (czerowna) wkladam do otworu 12 V a druga (czarna) do drugiego otworu (w tym samym molexie) z uziemieniem i wtedy odczytam napiecie na 12 V?

 

@Greg_1

 

Robiles moze jakis mod na swojej Galaxy ze tak ladnie Ci sie rdzen kreci? Ja na swojej juz przy 475 MHz w Nature mam arty?

Tak, robiłem biosmod'a na 1.5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem co jest w 3dmarkach mam 2001 24000 w 03 2400 i w 05 od7100 do 10200 ale to rzadkość moje karty to msi 7800gt a procek +3200 64 nawet jak karty przetaktuje to wydajność wzrasta w 05 o ok 700pkt. to tu niektórzy mają podobne wyniki z jedną kartą zasilacz to tangan 480w u 22 nie wiem też do czego służy ten przełącznik z tyłu zasilacza ?????? teraz nie umie przekroczyć bariery 8700pkt w 05 dmark

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem co jest w 3dmarkach mam 2001 24000 w 03 2400 i w 05 od7100 do 10200 ale to rzadkość moje karty to msi 7800gt a procek +3200 64 nawet jak karty przetaktuje to wydajność wzrasta w 05 o ok 700pkt. to tu niektórzy mają podobne wyniki z jedną kartą zasilacz to tangan 480w u 22 nie wiem też do czego służy ten przełącznik z tyłu zasilacza ?????? teraz nie umie przekroczyć bariery 8700pkt w 05 dmark

ty chyba "nie umie" pisac po polsku tak mi sie wydaje..wez napisz to jeszcze raz bo nie wiadomo o co Ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież pisze że mam za mało w testach bo niektórzy mają z jedną kartą tyle co ja z dwoma 7800gt mój wynik z prze taktowanymi kartach 470/1150 i procku 3200 atlonie 64 mam 7500 pkt. w 3dmark2005 to za mało!!! kilka razy miałem 9500pkt a raz 10200pkt coś mam nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno po co jest w zasilaczu Tagan TG480-U22 z tyłu ten przełącznik jak go muszę przełączyć.

Może mam w biosie coś żle ustawione bo mi pisze typ magistrali PCI express x8 a chyba powinno być x16 i dlatego mam takie małe osiągi

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz PCI-E = x8 i tak ma być w SLI.

A przełącznik z tyłu zasilacza służy do połączenia dwóch niezależnych linii 12v1 i 12v2, w jedną linię 12v.

 

Karty masz połączone mostkiem SLI?

Karty maja wgrany ten sam bios?

Jakie masz stery?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windowsa mam wgranego dopiero dwa dni temu i jest ok ale zauważyłem że w Battlefield 2 wszystko na full i dźwięk też na full to się trochę zacina jak dam dźwięk na minimum to jest prawie dobrze

 

ale nie wiem jak go przetaktować max udało mi się na fsb 215 i dalej ani rusz

ta płyta jest chyba do du... to gigabait

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam poradnik w jaki sposób podkręcać a64, nie wydaje mi się by 215fsb to było wszystko na co stać to mobo/cpu (choć jeśli masz pecha, to tak może niestety być).

 

Wynik 10k w marku05 na 7800gt sli i procu 2.0GHz jest w porządku, jednak te spadki do 7-8k wskazują, że coś mocno namieszałeś. Zabierz się do tego po ludzku, najpierw dojdź do ładu z procesorem, ramem, mobo, później stery odpowiednie i dopiero na koniec benchuj i podkręcaj grafy.

 

Obawiam się, że Twoje o/c mogło wyglądać jak Twoje posty ;) Z leksza nieprzemyślane i bez ładu/składu. Nie obraź się, ale takie mam odczucia ;)

 

@dem- co teraz? 7800gtx 512MB? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC kart to nie wszystko, juz koledzy ci to napisali. Wez sie za podkrecenie procka do min. 2,5 - 2,6 ghz zeby zobaczyc jakies efekty, ewentualnie podkrec troche pamieci jesli masz jakieś "w miare"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w Dual Geil 512mb x 2 ale, nie wiem jak ten gu.... gigabyete się podkręca wcześniej miałem Abit'a KV7 i był super! Może ktoś z was wie jak podkręcić procka na tej [ciach!]ia... płytcie!!!

Zacznij od jednego.

Weź się w garść i ogarnij... ;]

 

Potem pisz tu posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem jak kolega ze mam bardzo malo pkt w marku 01,ale to chyba przez to ze procek mam do [gluteus maximus](3200+ venice) :-)

 

poza tym mam pytanie czemu nie czuje w grach(czytaj cod2)po zwiekszeniu taktowan grafy przyrostu plynnosci gry(czytaj fpsow) ?? czy to tez wina "standardowego 2ghz" proca??

 

i czy sa jakies lepsze stery od 81.95 v2 extreme ?? thx i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gram na maxach (czutaj 1280x1024) wszystko na extra ale bez directx 9 naturalnie

jeszcze 2 pytania;czy monior moze miec wplyw na plynnosc gry(czytaj fps) ??

i czy naprawde jest roznica gdy wrzuci sie karte(czutaj 7800gt) na dlonu czy gony slot?

 

aaa.aaa DEM jakiego progsa uzywasz do monitorowania temperatur i czy proca podkrecales biosowo czy programowo

 

thx

Edytowane przez gebel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha,a czym sie rozni podniesienie napiecia w biosie a programem??tylko tym ze bios zaniza czy jeszcze czyms?

 

oswiec mnie i jak to robisz ta zakladaka w steronikach?? :) nie mam pojecia ;]

 

i czemu jak podkrecam w biosie (pokazuje mi zmienione napiecie) to nie zmienia sie ono w cpuz ?? jest caly czas 1.36 czy jakos tak

 

thx

Edytowane przez gebel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno po co jest w zasilaczu Tagan TG480-U22 z tyłu ten przełącznik jak go muszę przełączyć.

Może mam w biosie coś żle ustawione bo mi pisze typ magistrali PCI express x8 a chyba powinno być x16 i dlatego mam takie małe osiągi

moze chodzi o ten z z zerem i jedynka? :wink: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...