Skocz do zawartości
janio

Mętnienie Wody W Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wodą w Wc. Wczoraj wymieniłem całą wodę, przepłukałem cały układ, wlałem czystej kranówy (na demineralce też mętniało) i dolałem środka na glony ALGIN i środka CRISTAL do barwienia wody na niebiesko. Oba środki są z firmy tropical. Ktoś moze wie dlaczego woda mi zaczyna mętnieć już po 1 dniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szczelnie zamkniety uklad, kurz sie nie moze dostac, chociaz niewiedziec jak minimalnie woda paruje. Za to weze bieleją (zwykly igielit). Nie widac tego przy intensywnie zabarwionej wodzie az tak, ale bez barwnika jest juz to wyraznie widoczne. Tymczasem po miesiacu na demineralce + tuszu do pieczatek 0 glonow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie woda - zdrowa kranówka od miesiąca, i węże czyste, nic nie widać, żadnego nalotu. B) buda jest zamkięta, nie ma dostępu światła, to pewnie zasługa też tego...

a co do kranówki - chroniczny brak czasu :-|

ale już się szykuje mieszanka jakaś (demineralka + borygo/petrygo); oby tylko wydajnść nie spadła... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność nie spadnie. Ja nie zauważyłem żadnej różnicy (w temperaturze) po zmianie z 1:5 (borygo:woda) a samym borygo. Teraz mam w układzie 100% Borygo Eco i jest git. Zero glonów ;) a wszystko czyste i przejżyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na syf w nagrzewnicy chyba ze masz jakas nowa firmowke... 1 dzien to za malo na rozwiniecie sie glonow ( tak mi sie wydaje)

1661124[/snapback]

Mnie też sie wydaje że to przez nagrzewnice, bo jest to łada i podobno nie ma usuniętych korodków :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam demineralizowaną od 8 m-cy nic nie było, czyściótka woda, dopiero ostatnio zauważyłem jakąś czarną plamkę na wewnętrznej ściance zbiornika (jakiś nalot chyba), dodałem teraz algol i jest super, zero glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też sie wydaje że to przez nagrzewnice, bo jest to łada i podobno nie ma usuniętych korodków  :mur:

1661537[/snapback]

Jak jej nie czyściłeś to na pewno :) wlej do środka jakichś kwasów, może nie usunie to kamienia, ale powinno załatwić problem brudzenia - to co brudzi zostanie wyżarte...

chyba że masz mega pecha i jest to olej :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jej nie czyściłeś to na pewno :) wlej do środka jakichś kwasów, może nie usunie to kamienia, ale powinno załatwić problem brudzenia - to co brudzi zostanie wyżarte...

chyba że masz mega pecha i jest to olej :-|

1661632[/snapback]

Ale jakich kwasów? zeby mi nie zeżarło mojej łady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich kwasów? zeby mi nie zeżarło mojej łady ?

1661709[/snapback]

Sorka za skrót myślowy, ale ostatnio troche zakręcony jestem :)

Pod pojęciem kwasy: ocet, kwasek cytrynowy, środki do czyszczenia kibelka lub innych cudów itp (w sumie w powyższych środkach w składzie jest zawsze jakiś kwas :) )

W przypadku moich harrisonów 2 butelki octu + pół środka do czyszczenia kibelka dało niezły efekt - wyleciało sporo gruzu i woda przestała mętnieć (choć po rozlutowaniu "trochę" się zdziwiłem)... A co najlepiej wlać do łady to znajdziesz gdzieś na forum :) W rozsądnych ilościach wlanie nawet silnych środków powinno być bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...