Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o kręcenie rdzenia - jestes mistrz :D

niepokoji tylko wynik z ORB'a, gdyby udało Ci sie pamięci podkręcic na 540-550 przy rdzeniu 570 miałbys pewnie wynik około 4400 pkt,

procesor tez przydał by sie szybszy, ale pamiętaj ze najlepszy efekt kręcenia daja pamięci - napewno 600 na pamięciach jest mozliwe .

 

 

1437795[/snapback]

Pamięci 550 bym dał rade wyciągnąć przy rdzeniu 435MHz, może przy 460MHz też bym dał radę, ale powyżej nie ma szans. Na rdzeniu 570MHz pamięci pujdą 430MHz max, tzn tak mi się wydaje, ostatnio jak robiłem oc to tyle mogłem dać żeby artów nie było, ale VDDQ nie regulowałem zbytnio.

 

Jutro obniżam napięcie rdzenia do 1,28 i wyciągam ile się da z pamięci (o ile załatwię pastę termoprzewodzącą pod radiatory bo mi się skończyła ;/), Napięcie pamięci dam 2,9V (nie wiecie jakie jest zabójcze?).

 

 

ps

uważaj na napiecie gpu - wiesz ze jestes teraz na zabujczym  napięciu dla rdzenia??

max to 1.5 v to i tak za duzo ... mozliwe ze karta pochodzi kilka dni ...tygodni i sie "wypali" .

Spoko, 570 nie mam na stałe, normalnie mam ~510 \ 500. A że 1,6V jest dawką śmiertelną to już mnie ostrzegano :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT 6600 gigabyta 256bit za 420zl nowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i do tego masz obsluge 9.0c! (czyli pixel i vertex shader 3.0 ! podczas gdy radeonki lacznie do 9800pro maja 2.0! )

a gdzie mozna kupic tak tanio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

a gdzie mozna kupic tak tanio ?

1438315[/snapback]

właśnie, dobre pytanie :wink:

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki !! Zmieniam GB na MSI zobaczymy co z tego wyjdzie jeszce jedna prośba jaki masz model bo z tego co wiem wyszły dwa jeden z wentylatorem na zielonej płytce a drugi z samym radiatorem na czerwonej płytce  :wink:

1437470[/snapback]

W takim razie jest jeszcze trzeci...wentylator na czerwonej płycie.

Pamięci samsunga oznaczone jako 5ns, ale to przecież nie możliwe żeby się tak kręciły

Karta wyszła z pamiatkami 5ns, 4ns i 2,8ns (info z jakiegoś japońskiego forum)

Zdjęcia grafy mam w domu, jak wrócę z roboty to wrzucę na forum.

Wczoraj z nawiewem na karte wyciągnąłem 730 na pamięciach :D

 

post-109834-1116063103_thumb.jpg

 

Sorki za opóźnienie (Neo rulez :( )

Edytowane przez Mr. Reset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m, co to znaczy odblokowac potoki w kardzie graficznej ? co to daje ? mam r9550 podkreconego ati tray toolem na 418/245. Chciałbym cos wycinac wiecej, wiec sie pytam co to te odblokowywanie potokow ? w moim przypadku cos to daje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250\400 @ 480\540

 

3D Mark 03: 3649 pkt.

 

Napięcie rdzenia- 1,32V

Napiędzie VDDQ- 2,66V

 

Sterowniki- Omega 2.6.12

Ustawienia standardowe

 

Czemu tak mało punktów ? :blink: :mur: .

Przecież to jest nienormalne, ale ja zawsze mam dużo niższe wyniki od innych mimo podobnego PC i lepiej wykręconej grafy :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zmienilem sterowniki na najnowsze omegi, pobawilem sie ustawieniami tak zeby usyzkac jak najwiekszy wynik w marku 03 i.... 11 miejsce w kategorii radeon 9550 :blink: :smile2:.

Boli mnie to, że te wszystkei ge cube, turbo guru etc są w rankingu razem z GB, wiadomo, że turbo guru GB nei przebije :angry:. Walcze o 10 miejsce, brakuje mi 4 punktów :).

I jeszcze błagam nurasa żeby usunął swój wynik- prawie 9000 pkt na non OC GB- bo to był przypadkowy, niechciany fake :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh...... czlowieku w 9550 nie ma zablokowanych

potokow

1439085[/snapback]

ok, bo kiedys sie pytałem na tym forum jaka karte wybrac i ktos pisal ze 9550 bo mozna odblokowac potoki i jest super karta. juz wiem ze to mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skinny500

 

Gdzie sprawdzales ze masz 11 miejsce ??

1440081[/snapback]

oO no przecież wszystko już napisałem. Wejdź na orba -> 3Dmark03 i wybierasz radeona 9550, [Drivers] ustawiasz na 'all drivers' i na końcu opcję żeby pokazywało nie wszystkie, tylko najlepsze wyniki...

Zaraz pojawi się pytanie co to orb :lol:.

Masz TU linka.

 

Btw, Twoja sygnaturka:

Gigabyte R9550 128 MB DDR Omegi 2.6.25a max(jak narazie) 473/578 + 2 went80x80 -=No Mods=-

:blink: Chyba trafił Ci się najlepszy GB z wszystkich jakie wyprodukowano... Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padl mi radeon 9200 i szukam czegos w cenie do 250zl. Zastanawiam sie nad radeonem 9550 Gigabyte. Na allegro znalazlem takie cos http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50536274.

Zastanawiam sie co bedzie lepszym wyborem. W tym 9500 troche nie przekonuje mnie gwarancja producenta bo w praktyce nic mi nie daje raczej. Zakladam tez ze w tym 9500 nie da sie odblokowac potokow. Po lekkim OC ten gigabyte 9550 powinien sie zblizyc do tego 9500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy Temporal Anti-Aliasing w ustawieniach karty?

 

i co to znaczy / na co wpływa / jak będzie jak to zaznacze z wydajnością w grach;

 

Open GL

 

Triple Buffering

Z Buffer 24 bit depth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padl mi radeon 9200 i szukam czegos w cenie do 250zl. Zastanawiam sie nad radeonem 9550 Gigabyte. Na allegro znalazlem takie cos 1440184[/snapback]

dozbieraj teraz tanio mozna 9600PRO kupic mozim zdaniem warto dolozyc 30 zł Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ostatnio oddalem na gwarancji his 9550 4ns na ktorym przy 395/540 mialem pixel shader w 3dm03 okolo 32-33 fpsy, dostalem rowniez hisa 9550 rowniez na hynixach tyle ze na 5 nsach i teraz np. przy 420/470 (nie wiele mniej) mam tych fpsow w pixel shaderze znacznie mniej bo ok. 20-21 a to juz zaniza mi punkty. Moze mi ktos powiedziec od czego to zalezy ?? (wydajnosc pixel shadera w radeonie 9550). Dodam rowniez ze zmienialem stery i nie pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się troche pobawiłem grafą no i prosze bez vmodów 490/600 :-P

i kości mam 5ns i na dodatek timingami się jeszcze bawiłem :-P

Ta grafa to chyba jedyna dobra rzecz która mi się trafiłą do kompa :-P

W weekend atakuje 14k w 01 moze sie uda duzo nie brakuje jedyne 80 pkt :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasazer jakie masz timingi i na jakich pamieciach ?? Czy jezeli bym poustawial timingi takie jak na Hynix 4ns (gigabyte) na hynix 5ns (his) to czy cos byloby nie wporzadku czy jedynie szybciej by sie pamiatki grzaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyt od gory z att :

4-2-4-7

dalej narzie nic nie zmienialem dopiero jescze bede sie bawil :wink:

Nie powinno sie nic dziac jak ustawisz jak GB ja tez mam prawie identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim. mam problem: mianowicie kupilem niedawno(ze 2 tygodnie temu) gigabyte radeona 9550 128/128 na pamięciach hynixa 4ns i z początku bylo wszystko ok (przynamniej tak mi sie wydaje gdyz nie zwrucilem szczegolnej uwagi), zalozylem na radiator spory wiatrak pozniej zaczelem ją podkrecac i wycisnelem z niej 425 dla rdzenia o 510 dla pamiątek (niebyl to ostateczny max poniewaz nie byla mi wieksza wydajnosc potrzebna) oczywiscie niebylo rzadnych artekaktow z 3dmarku 03, najczesciej gralem na ustawieniach 400/240=480, jednak po pewnym czasie zauwazylem lekkie przeskoki w grafice (niebylo zadnych kwadracikow itp.), troche zaczelem sie obawiac i powrucilem do standardowego taktowania, jednak nieprzynioslo to zadnego efektu, przeskoki byly dalej, zmienilem sterownik z NGO ATI Optimized Driver 2.2 na omegi 2.5.76 i byla znaczna poprawa, jednak lekkie przeskoki dalej są:(( niemam pojęcia co z tym robic, rozmiawialem wczoraj z kolego i doszlismy do wniosku ze to moze byc przez moj 4 letni zasilacz - megabajt 300W:|, doradzcie mi co mam zrobic... (.... dodam jeszcze ze testowalem grafike (wczoraj) programem Artifact Tester na hardcore i pokazalo mi ze niema zadnych artefaktow:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pisze bo moze ktos sie spotkal z nastepujacym problemem, po zmianie z ti200 na radka 9550 gigabyte podczas uruchamiania systemu (po dluzszej przerwie) Windows XP ekran robi się czarny przed pojawieniem się pulpitu i nic dalej. po twardym resecie windows wstaje, i kolejne resety tez juz dziala windows, zainstalowalem czystego windowsa 2003 na 2 partycji i to samo. Plyta głowna to MSI k7n2 delta, moze ktos ma jakies spostrzezenia, czy to zle ustawienia w biosie czy poprostu uszkodzony radek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pasażer na jakich mem'ach masz tego 9550 ?? Ja mam sapphira 9550 na hynixach 5ns i max bez artow to 225 :cry: A jak ustawie np. 500 i dam apply i ATT to cały ekran jest w paski :D A mem taki ciepły wcale nie jest !! Według mnie to chyba wina niedovoltowania memów bo hynix 5ns siępowinien o wiele lepiej kręcić :rolleyes: Jak byś mógł to wrzuć biosa ze wsojej karty na jakąs stronkę i zapodaj linka lub wyśłij mi na emaila >>> freelancer7@vp.pl. Bo mozliwe żę u ciebi lepiej idize bo bios inny.

 

Panowie z tego co widać to nowsze Sapphire 9550 (taka jak moja i @pasażer'a) się bardzo dobrze kręcą. Widać to po moim i jego rdzeniu bez Vdomów mamyu ponad 490 :-P Tylko u mnie coś pamięć szfankuje :sad: To narazie tyle.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to moj his 9550 na pamiecach 5ns zylowalem juz na 240 mem i narazie niczego nie zauwazylem ... dziwne bo na 225 to sobie gram wszystko robie i poki co jest spoko. (a pamieci mamy te same) Martwi mnie jedynie ze przy timingach GB 4ns hynixa i przy 420/480 robie w 3dmarku 2001 - 9,6k jak inni osiagaja nawet i ponad 11k ale za to 3dm03 w normie 3150. A i uzywam najnowszych omeg (sprzet taki jak w podpisie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio grwam w cmr2oo5, i mi sie radek wiesza ;/

 

zawsze hasał na 378mhz dla rdzenia, a teraz sie zwesi w colinie na 351mhz ;/ i to tylko w tej grze ;/

 

karta sie na bank nie przegrzewa ;/

 

coś niedociumany ten radek mój ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

hmm to moj his 9550 na pamiecach 5ns zylowalem juz na 240 mem i narazie niczego nie zauwazylem ... dziwne bo na 225 to sobie gram wszystko robie i poki co jest spoko. (a pamieci mamy te same) Martwi mnie jedynie ze przy timingach GB 4ns hynixa i przy 420/480 robie w 3dmarku 2001 - 9,6k jak  inni osiagaja nawet i ponad 11k ale za to 3dm03 w normie 3150. A i uzywam najnowszych omeg (sprzet taki jak w podpisie)

1443042[/snapback]

wyrolowałes sie na całej lini ... dałes sobie wcisnac radka z pameciami 5 ns oddajac do serwisu 4 ns ... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vectra wiem, ale ja swojego starego radka nie moglem za duzo podkrecic pamiec wporzadku 540 bardzo dobrze, tyle tylko ze rdzenia podkrecic wiecej niz 360 stabilnie nie moglem i w sumie wynik w 3dmarkach wychodzil gorszy nie duzo ale gorszy,a wszystko prawdopodbnie przez to ze ukruszylem delikatnie rdzen ... dlatego chcialem ja bardzo wymienic a nie chcialem robic dymow bo by jeszcze mogli sprawdzic ta karte i zobaczyli ze to moja wina i nici z gwarancji a ja zostalbym bez karty ...

Mam jeszcze pytanie, wprawdzie pytalem juz innego usera ale kto pytanie nie bladzi ( nie mam zamiaru zepsuc tej nowej znowu ) : a mianowicie, czy jesli ustawie timingi z GB 4ns to nic sie nie stanie mojemu hisowi 5ns? (tez hynix)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pisze bo moze ktos sie spotkal z nastepujacym problemem, po zmianie z ti200 na radka 9550 gigabyte podczas uruchamiania systemu (po dluzszej przerwie) Windows XP ekran robi się czarny przed pojawieniem się pulpitu i nic dalej. po twardym resecie windows wstaje, i kolejne resety tez juz dziala windows, zainstalowalem czystego windowsa 2003 na 2 partycji i to samo. Plyta głowna to MSI k7n2 delta, moze ktos ma jakies spostrzezenia, czy to zle ustawienia w biosie czy poprostu uszkodzony radek?

1442583[/snapback]

a jaki zasilacz? Ja mam też takie coś w windowsie że monitor na moment zgaśnie i potem się znowu rozpali, ale jest ta zwiazane z sterami ( taka kontrolka w tray ). Mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...