Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki zasilacz? Ja mam też takie coś w windowsie że monitor na moment zgaśnie i potem się znowu rozpali, ale jest ta zwiazane z sterami ( taka kontrolka w tray ). Mam racje?

1443188[/snapback]

Nie wiem o co chodzi z tray'em (pewnie o panel sterowania do dzwięku, ale to nie to). Po prostu sterowniki nForce drivers 4,27 mają takiego buga, że w połączeniu ze sterami do radeonów (może nVidii też, nie wiem bo nie mam) tak się właśnie dzieje , że monitor na chwilę przygasa. W nowszych sterach (5.10) już tak nie ma (tzn. ja tak nie mam), za to w nich jest kijowy sterownik do dzwięku, i po rozpakowaniu polecam go zastąpić tymi nowszymi driverami do dzwięku, se strony nVidii...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pasażer na jakich mem'ach masz tego 9550 ?? Ja mam sapphira 9550 na hynixach 5ns i max bez artow to 225  :cry:  A jak ustawie np. 500 i dam apply i ATT to cały ekran jest w paski  :D  A mem taki ciepły wcale nie jest !! Według mnie to chyba wina niedovoltowania memów bo hynix 5ns siępowinien o wiele lepiej kręcić  :rolleyes:  Jak byś mógł to wrzuć biosa ze wsojej karty na jakąs stronkę i zapodaj linka lub wyśłij mi na emaila >>> freelancer7@vp.pl. Bo mozliwe żę u ciebi lepiej idize bo bios inny.

 

Panowie z tego co widać to nowsze Sapphire 9550 (taka jak moja i @pasażer'a) się bardzo dobrze kręcą. Widać to po moim i jego rdzeniu bez Vdomów mamyu ponad 490  :-P  Tylko u mnie coś pamięć szfankuje  :sad:  To narazie tyle.

Pozdro

1442593[/snapback]

Ja swojego sapphirka mam na samsungach 5ns, ale u mnie pamiatki przy 600Mhz i zmienionych timingach robia się naprawde ciepłe. :) wiec chyba raczej trafiles na karte z niedowoltowanymi pamiatkami :wink: a bios raczej ten sam, tak mi sie wydaje :wink:

 

EDIT:

 

A ty na sojim radku zmieniales chlodzenie?????

 

 

Moze rzeczywiscie te nowe saphirki sie lepiej oc????

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie niezmieniane - rdzeń tego niewymaga, a pamięci wymagają ale narazie nie mam co na nie dać :cry: Ale jak sobie pożyczyłem radiatorki od kumpla i położyłem je na memach (górna częśc karty) a na dół dałem nawiew wentylem 80x80 to na 500 dalej sypało artami w Windowsie a pamieci były zimne czyli chyba raczej wina niedovoltowania. A to że nowe sapphirki się lepiej kręcą to chyba raczej jest prawdą :twisted:

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem zmienić chłodzenie bo mój niemiłosiernie charczał <_< aż mnie głowa bolała.

Teraz mam przerobiony radiatorek chyba z durnia 700 i radiatorki spire takie niebieske i na to wszytsko wieje wentyl 80x80 z czujnikiem czyli wogóle go nie słychać:)

 

A jeżeli ci się pamiatki nie grzeją to nie ma większego sensu zakładania raditorków

 

EDIT:

spróbuj pobawić się jeszcze timingami, może to coś da :)

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie się niegrzeją ale np. po 2godzinnej sesji w CS:S na rękę maja dotykowo więcej niż wentyl od proca (on ma 48*) czyli ponad 50* w stresie. I może być winą artów za duża temp memów bo jak sobie ustawie np. 480 na mem i włącze jakąś grę to arty się zaczynaja robić po około 10-15 minutach - czyli wtedy jak się pamięć ogrzeje. A jak radiatory mi zaduzó niedadzą to się jakś vmoda zrobi żeby miały więcej prądu :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie się niegrzeją ale np. po 2godzinnej sesji w CS:S na rękę maja dotykowo więcej niż wentyl od proca (on ma 48*) czyli ponad 50* w stresie. I może być winą artów za duża temp memów bo jak sobie ustawie np. 480 na mem i włącze jakąś grę to arty się zaczynaja robić po około 10-15 minutach - czyli wtedy jak się pamięć ogrzeje. A jak radiatory mi zaduzó niedadzą to się jakś vmoda zrobi żeby miały więcej prądu icon_wink3.gif

Pozdro

Jakiegos slabego masz tego Radka od Sapphire. Moj na kosicach Samsunga 5 ns smialo chula na 500/500 i po grze w dooma 3 pamieci nie sa "az" tak gorace :-). Sprubuje zapuscic jakos AtoToola i zobacze ile naprawde mozna z tego Sapphirka wyciagnac :-) Ale z tego co widze to GB slabo sie prezentuja przy Sapphirach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj na kosicach Samsunga 5 ns smialo chula na 500/500 i po grze w dooma 3 pamieci nie sa "az" tak gorace :-). Sprubuje zapuscic jakos AtoToola i zobacze ile naprawde mozna z tego Sapphirka wyciagnac :-) Ale z tego co widze to GB slabo sie prezentuja przy Sapphirach.

1443647[/snapback]

Te nowe szafirki faktycznie dość konkretne, ale czy lepsze pd Gigabyte? Z pamięci o 50MHz mniej wyciągają, a pamięci więcej dają niż rdzeń.

Ile można z nich (szafirów) wyciągnąć po VMODach? Bo to najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można z nich (szafirów) wyciągnąć po VMODach? Bo to najważniejsze

Ile sie da po modach to ja nie wiem i nie sprawdze bo nie zamierzam na razie modowac swojej katry. Na razie zobaczymy co na standardzie pociagnie :-) Oby sporo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe szafirki faktycznie dość konkretne, ale czy lepsze pd Gigabyte? Z pamięci o 50MHz mniej wyciągają, a pamięci więcej dają niż rdzeń.

1443659[/snapback]

Miałem GB i na nim max wyciagłem 420/530 a wynik w 3dsmarku 12500 wiec nie wiem czy jest lepszy od szafirka :wink: co prawda to niemialem wtedy duala ale ile on może dać jedyne 200-300 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z właścicieli szafirków (tych co się tak fajnie kręcą) zmierzyłby napięcie na gpu? To byśmy wiedzieli ile dawać GB przy vmodach...

pozdr

1444028[/snapback]

Przy 1,30V - 1,32V na GPU nie stracisz potencjału OC na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Hisa 9550 z pamieciami 4ns (z oznaczen na pamieciach jasno widac z to 4ns) a zachowuje sie on jak by to były 5ns, nawet gorzej!! przy 480 na pamieciach w 3dmarku 03 sypie artami w tescie nature. Zmieniałem bios na 9600np i nic, zmieniłem bios w moim abicie na d26 Tai pan i dalej to samo, nie wiem co mu odbiło. Pamięci mam obradiatorowane, wysmarowałem je arctic ceramiqe.

 

jestem troche zniesmaczony tym hisem, moze jakies rady...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1,30V - 1,32V na GPU nie stracisz potencjału OC na pamięciach.

1444043[/snapback]

O 1,3V to ja wiem ale raczej pytanie zadałem z ciekawości, chciałem wiedzieć dlaczek szafirki się tak ładnie kręcą, bo przypuszczam, że mają sporo wyższe napięcie niż GB a nawet wyższe niż to 1,3V bo widać po wynikach OC pamięci, które przeważnie w nich się kipsko kręcą...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości sprawdziłem orba do 2300Mhz i jestem pierwszy :rolleyes:

Ale dzisiaj musze pokonać 14k tylko jedno mnie martwi bo rdzeń przeszed na 497 a pamiatki 610 ale juz z artami a tu wynik mniejszy :blink: nie wiem o co chodzi <_< jakis innych sterow sprubuje i moze troche proca uda sie jeszcze pogonic B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Hisa 9550 z pamieciami 4ns (z oznaczen na pamieciach jasno widac z to 4ns) a zachowuje sie on jak by to były 5ns, nawet gorzej!! przy 480 na pamieciach w 3dmarku 03 sypie artami w tescie nature. Zmieniałem bios na 9600np i nic, zmieniłem bios w moim abicie na d26 Tai pan i dalej to samo, nie wiem co mu odbiło. Pamięci mam obradiatorowane, wysmarowałem je arctic ceramiqe.

 

jestem troche zniesmaczony tym hisem, moze jakies rady...?

1444085[/snapback]

Hmm baaardzo dziwne, tez mam hisa 5ns hynixa i jade na 420/480 (timingi GB). moglbys podac jakiej firmy sa te pamieci (hynix,samsung itp)? Nie znam sie na tym ale moze w takim razie cos z zasilaczem, albo jakis trefny egzemplarz. Mialem Hisa tez z 4ns to pamieci rowniez wysoko szly na 540 bez artow.

 

Pasazer moglbys podac na jakich sterach jedziesz ?? bo faktycznie, wynik masz nieziemski a ja nawet 10k nie moge osiagnac ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm baaardzo dziwne, tez mam hisa 5ns hynixa i jade na 420/480 (timingi GB). moglbys podac jakiej firmy sa te pamieci (hynix,samsung itp)? Nie znam sie na tym ale moze w takim razie cos z zasilaczem, albo jakis trefny egzemplarz. Mialem Hisa tez z 4ns to pamieci rowniez wysoko szly na 540 bez artow.

 

Pasazer moglbys podac na jakich sterach jedziesz ?? bo faktycznie, wynik masz nieziemski a ja nawet 10k nie moge osiagnac ;(

1444259[/snapback]

pamieci to hynixy, ostatnia cyfra na kosciach to 4 (xxxxxxxx - 4) tak jak w nawiasie. Probowałem na 4 zasilaczach (miałem wymienianego modecoma bo wiatrak trykotał i na nowym tak samo sie grzeje) Timingi tez mam z GB :mur: Edytowane przez Pluskwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie mam pojecia... dla porownania dzisiaj sprawdzilem 420/500 na moim hisie i dziala narazie bez zwisu (3dmarki gry itp) a w ati tray tools zapodalam find max mem i przy 547 dopiero atefakty wykrywal czyli mysle ze 520 poszlo by...z tymi grafami to jest naprawde dziko ;) his hynix z 5ns jest lepszy od hynix 4ns ... i do tego ten pierwszy w wersji bez coolera tylko radiator ... wiem bo mialem obie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Mam Hisa 9550 z pamieciami 4ns (z oznaczen na pamieciach jasno widac z to 4ns) a zachowuje sie on jak by to były 5ns, nawet gorzej!! przy 480 na pamieciach w 3dmarku 03 sypie artami w tescie nature. Zmieniałem bios na 9600np i nic, zmieniłem bios w moim abicie na d26 Tai pan i dalej to samo, nie wiem co mu odbiło. Pamięci mam obradiatorowane, wysmarowałem je arctic ceramiqe.

 

jestem troche zniesmaczony tym hisem, moze jakies rady...?

1444085[/snapback]

tez mam hisa z 4ns(hynix)-timingi od GB, i pamieci ida na 550 bez radiatorów

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam właczone fast writes :rolleyes:

 

natomiast jade na sterach Omega 2.5.97a

 

No prakrtycznie rzecz biorac to mam wykreconego na 9600XT z troszke gorszymi pamieciami no i wmiare wysokie fsb wiec wynik az tak bardzo mnie nie dziwi, za to dziwi i zarazem cieszy mnie ze tez szafirek tak sie dobrze kreci :twisted: :twisted: :twisted:

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

fast writes ma byc wylaczony?

 

Mam omegi na catalystach 5.2. Vectra jakie masz drivery??

1444808[/snapback]

mam omegi 2.6.25a na catalystach 5.4, jesli chodzi o fast writes przy włączonym - spada mi podkręcalnosc - np. karta przy 450/550 zawiesza sie w 3dmark03 a jak wył FW, jest wszystko OK nieraz tez wyskakuja "niebieskie ekrany" podczas grania ... tak więc mam wył FW

 

pasażer > jak bys mógł zrób testy w 3dmark03 - chciałbym zobaczyc jak twoja karta spisze sie przy taktowaniach 490/600

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie bo FW niedziała poprawnie na wszystkich platformach z AMD (pomijając A64) Na intelu owszem dziłą i dużo daje (u mnie w 3d 2k3 zwrost o 300 smarków) bez utraty stabilności o podkręcalnosci oczywiście :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaczylem FW w biosie i w omegach, no zapuscilem 3dmarka i przy 480 na mem nie pokazał artów, ale przy 500 radiatory na pamieciach sie nie zle nagrzewaja i sypie artami w nature :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja niestety trafilem na kiepskiego troszke radka... moj Gigabyte na pamieciach Hynixa 4ns wyciska na GPU tylko 374MHz !!!! niestety powyzej 375MHz wywala VPU Recorver i zesetuje ustawienia... na pamieciach dojechalem do 520MHz z tym ze dalej nie chcem poniewaz nie mam zadnego chlodzenia.... chcialbym bardzo na GPU dojechac do chociazby 400-420MHz pamieci mi wystarcza jak sa podkrecone :(

 

nawet wylaczylem Fast Write w biosie i w sterach (omegach najnowszych) ale niestety nic mi to nie dalo :( zastanawiam sie czy gdybym zmienil bios na GG 9600Pro to czy rdzen poszedl by tak jak na 9600Pro....

 

co myslicie o tym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja niestety trafilem na kiepskiego troszke radka... moj Gigabyte na pamieciach Hynixa 4ns wyciska na GPU tylko 374MHz !!!! niestety powyzej 375MHz wywala VPU Recorver i zesetuje ustawienia... na pamieciach dojechalem do 520MHz z tym ze dalej nie chcem poniewaz nie mam zadnego chlodzenia.... chcialbym bardzo na GPU dojechac do chociazby 400-420MHz pamieci mi wystarcza jak sa podkrecone :(

 

nawet wylaczylem Fast Write w biosie i w sterach (omegach najnowszych) ale niestety nic mi to nie dalo :( zastanawiam sie czy gdybym zmienil bios na GG 9600Pro to czy rdzen poszedl by tak jak na 9600Pro....

 

co myslicie o tym???

1446098[/snapback]

Zmiana biosu niedaje nic prócz tego że karta ejst wykrywana jako 9600 Series. Kręcenie się niepolepszy. Może zamontowanie jakiegoś wentyla na radiato by ci coś dalo .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...