Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co bylo przyczyna ze nie moglem robic ORBa ale wykasowalem wpisy w rejestrze i zauwazylem ze tego patcha co instalowalem wczesniej to byl patch340, sciagnelem tego nowego czyli 360 i juz moge robic ORB. Dzieki za rady :)

 

co do chlodzenia to wyglada onoj tak CHŁODZENIE

Jakos teraz po zaimstalowniu tego patcha nie moge osiagnac 470 na rdzeniu, ORB jest przeprowadzony na 465 co chyba jest wiarygodne ze wczesniej mnialem 470

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3989347

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

co do chlodzenia to wyglada onoj tak 1458634[/snapback]

czyli jedziesz na orginalnym chłodzeniu od producenta ?? + nawiew od dołu

 

Bose ;/ a ja instaluje chłodzenie od P3 a rdzen i tak sie wiesza po kilkunastu min grania :mur:

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na rdzeniu mam orginalny wiatrak, nawet pasty nie zmineialem, a tez by sie przydalo ja zmienic, moze byloby wiecej. Od dolu wieje 80x80 i wsumnie od gory jest 60x60 ktory ma za zadanie wiac na chipset, ale po czesci wieje rowniez troche na karte.

 

Vectra:

tobie wiesza sie przy 450 na rdzeniu??

mozesz zrobic fote swojego chlodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

tak na rdzeniu mam orginalny wiatrak, nawet pasty nie zmineialem, a tez by sie przydalo ja zmienic, moze byloby wiecej. Od dolu wieje 80x80 i wsumnie od gory jest 60x60 ktory ma za zadanie wiac na chipset, ale po czesci wieje rowniez troche na karte. 

 

Vectra:

tobie wiesza sie przy 450 na rdzeniu??

mozesz zrobic fote swojego chlodzonka

1458686[/snapback]

nie mam aparatu :( - rdzen 450 ... ale jak gram zmieniam na 420 aby pograc troche dłużej niz 15minut - pasta "silver ..."

 

ale radiator mam dosłownie identyczny co ten na zdjęciu + podobnej wielkosci wiatrak co Ty- zdjęcie zapożyczone od skinny500

Dołączona grafika

Edytowane przez Vectra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Jak to jest z tymi radiatorami na karte/? On ma je tylko po jednej stornie. To tak mam byc?

1458761[/snapback]

nie :wink: poprostu zdjęcie jest zrobione bez spodnich radiatorów, ale one potem musza byc ! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nie gram zaduzo, ale np ostatnio zainstalowalem sobie Brothers in Arms i gram na ustawieniach 450/540 i jeszcze mi sie ani razu nie zaciela.

 

Jeszcze musze rozwiazac problem pamieci. Obecnie mam 540 i ani deko wiecej bo juz sypie artami, jak dotykam pamieci to po 2 sekundach pażą. Czy jest sens montowania na nie radiatorki? Czy dalo by sie jescze troche podkrecic?

 

Ktos probowal wgrywac do karty HIS jakis inny bios? np od HIS 9600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

ja osobiscie nie gram zaduzo, ale np ostatnio zainstalowalem sobie Brothers in Arms i gram na ustawieniach 450/540 i jeszcze mi sie ani razu nie zaciela.

 

Jeszcze musze rozwiazac problem pamieci. Obecnie mam 540 i ani deko wiecej bo juz sypie artami, jak dotykam pamieci to po 2 sekundach pażą. Czy jest sens montowania na nie radiatorki? Czy dalo by sie jescze troche podkrecic?

 

Ktos probowal wgrywac do karty HIS jakis inny bios? np od HIS 9600

1458884[/snapback]

nie ma sensu wgrywac bios od 9600- nie poprawi to podkręcalnosci ;)

 

mam pamięci hynix 4ns z timingami od GB 9550, kręca sie na 550-560 bez radiatorów ... ida tez na 590 ale po minucie wyskakuja arty - więc widocznie wystarczy dodac radiatory aby było ok.

powyzej 590 - daje o sobie znac niedovoltowanie pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam hynixy 4ns i timingi Gigabyte, a tobie pamieci ida na duzo wiecej <_< . A bawiles sie w podwyzszanie napiecia na pamieciach? czy wogole ktos probowal tego na HISie?

Edytowane przez Vienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelecialem 5 ostatnich stron i kilka osob wspominalo o radiatorkach na pamieci, tak patrze ze bylo ich kilka rodzajow a nikt nie podal ktore sa najlepsze. Prosze wiec o linka do najlepszych radiatorkow na pamieci [8 sztuk] i czegos czym bede mogl je latwo przykleic i odkleic jak grafa bedzie sunac na gwarancje. :)

Na rdzen jutro przerabiam box'owego radiatorka. Jak przewrocilem kompa i oparalme go o rdzen to na 1500rpm ze standardowym radiatorem rdzen byl cholerine zimny na 425 i to w najciezszych momentach w 3dmark2005 tak wiec bedzie dobrze.

Jeszcze pytanko do 3dmarkowcow,  moj komp byl na 12,5*200=2.5Ghz,  karta byla na 425/540 i w 3dmark2001 mialem tylko 10890 smarkow, czy to aby nie jest za malo? Myslalem ze bede mial okolo 12-13k  :mur:

1457921[/snapback]

 

 

Who help me?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Who help me?

1458971[/snapback]

No fakt, że jak na tak wykręconego kompa to strasznie niski ten wynik... Ja na swoim mam przy procu 11x200 i grafie gpu 400 i mem 250 prawie 12k (patrz sygnatura) i gdybym bardzo chciał to pewnie do 12,5k bym dociągnął (bo z samego proca mogę jeszcze 150MHz wyciągnąć + poprawić timingi RAMu + parę MHz grafie dorzucić gbo obstawiam, że 3DMarka bym przeszedł na gpu 420 i mem 260-270 i wtedy by pewnei było ok 12,5k).

 

Co do Twoich wyników to na prawdę bardzo dziwne, może miałeś jakiegoś wrednego progsa (wira lub trojana) w tle? Albo jakiegoś antywira? Może też spróbuj innych sterowników (do grafy i płyty głównej) ? Jak masz fast write wyłączone to włącz i zobacz co wtedy będzie, przejżyj też BIOSa może coś można jeszcze lepiej ustawić? Timingi RAMu? Nic mi więcej do głowy nie przychodzi...

pozdr

 

EDIT: Ehhh mam jeszcze stary wynik w sygnaturze, tam jest 11,1k ale z tego co pamietam to gdy proca dałem na 3200+ to już było o 600pkt wiecej (czyli 11,7k)...

skleroza...myślałem, że mam linka do tego wyzszego wyniku...

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że jak na tak wykręconego kompa to strasznie niski ten wynik... Ja na swoim mam przy procu 11x200 i grafie gpu 400 i mem 250 prawie 12k (patrz sygnatura) i gdybym bardzo chciał to pewnie do 12,5k bym dociągnął (bo z samego proca mogę jeszcze 150MHz wyciągnąć + poprawić timingi RAMu + parę MHz grafie dorzucić gbo obstawiam, że 3DMarka bym przeszedł na gpu 420 i mem 260-270 i wtedy by pewnei było ok 12,5k).

 

Co do Twoich wyników to na prawdę bardzo dziwne, może miałeś jakiegoś wrednego progsa (wira lub trojana) w tle? Albo jakiegoś antywira? Może też spróbuj innych sterowników (do grafy i płyty głównej) ? Jak masz fast write wyłączone to włącz i zobacz co wtedy będzie, przejżyj też BIOSa może coś można jeszcze lepiej ustawić? Timingi RAMu? Nic mi więcej do głowy nie przychodzi...

pozdr

 

EDIT: Ehhh mam jeszcze stary wynik w sygnaturze, tam jest 11,1k ale z tego co pamietam to gdy proca dałem na 3200+ to już było o 600pkt wiecej (czyli 11,7k)...

skleroza...myślałem, że mam linka do tego wyzszego wyniku...

1458988[/snapback]

Na AMD jest właśnie tak że kurcze, największy dobry mnożnik to jest chyba 11, bo juz na 11,5 wydajność jest o niebo mniejsza, np. odczytu z pamieci. Więc mimo to że FSB lepiej kręcić to lepiej też dać mniejszy mnożnik i jak sie da to wyższe FSB, albo zostawic mniejszy mnożnik, zauważyłem to na większości AMD... Może 10,5 albo 11. Nie pamietam, AMD32 juz nie mam. Co do tematu, to róźnie sie zdarza.

 

__

 

Tak jak "pasażer" podkręcił grafike do 495MHz na rdzeniu, a inni mają trudnosci z 385Mhz, np. ja kiedys na Sapphire. Ale pytanie, czy jak jest tak dobrze dovoltagowane to czy na 250 by sie nie spalila? Hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

Ja tez mam hynixy 4ns i timingi Gigabyte, a tobie pamieci ida na duzo wiecej <_<  . A bawiles sie w podwyzszanie napiecia na pamieciach? czy wogole ktos probowal tego na HISie?

1458925[/snapback]

w tym problem ze nikt nie wymyslił vmoda dla his'a :mur:

 

moze jak podkręcasz karte otworz obudowe i tak zostaw- mi to duzo pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, u meni rdzeń idzie tak samo jak u pasażera (495) i wtedy karta z 2 strony jest ciepła (ale słabo) a radiator (z wentylem) jest letni. Czyli chyba karta ma napięcie optymalne. A i przy 250 na rdzeniu sprzęcik jest zimny w stresie :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, u meni rdzeń idzie tak samo jak u pasażera (495) i wtedy karta z 2 strony jest ciepła (ale słabo) a radiator (z wentylem) jest letni. Czyli chyba karta ma napięcie optymalne. A i przy 250 na rdzeniu sprzęcik jest zimny w stresie :D

Pozdro

1459621[/snapback]

no u mnie to samo ale pamitki jednak troche sie grzeja i pracuje na 550 tak profilaktycznie :wink:

 

Kurcze nie moge pokonac 2k w 05 :? juz chyba wszystkiego probowalem :? nie mam juz pomyslow, ale narazie sie jeszcze nie poddaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ot mnie ucieszyłą Twoja wypowiedź. Powiedz mi czy ci się grzeją coś jak masz je niepodkręcone, chociaz ty teraz masz radiatory to raczej mi niepowiesz :? Bo u mne niekręcone są bardzo ciepłe (na "palec" ponad 50*) a jak je dam na 460 to jeszcze cieplejsze. A z tego co ja tutaj widze to jeśli u ciebie sie grzeją niekręcone to u mnie jednak im Voltów niebrakuje tylko zą za ciepłe :D Lepiej żeby ta teoria się sprawdziła :] Zobaczy sie zaniedługo jak tasma termo przyjedize z allegro :)

Pozdrawiam

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Powiem krótko

 

Mam problem z odświeżaniem a swoj post umiescilem tutaj poniewaz posiadam wlasnie taka karte a nie chcialem robic nowego topica.

 

A wiec problem polega na tym, ze defaultowo na moim Philipsie mam ustawione 85Hz zaś po wyłączeniu kompa lub resecie przestawia sie na 60Hz a w sterach ATI pisze ze dalej jest 85Hz :D sądze ze jest to cos z windowsem poniewaz na moim starym mx400 tez tak mialem czasami...

 

pomocy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vectra:

jesli chodzi o obudowe to mam ja zawsze otwarta, nawet jak nie krece karty

 

Aross:

raczej sie nie przylozylem do zamontowania tego wentyla. Troche mi wstyd ze on poprostu tak sobie "wisi". Tak to wyglada Chłodzonko

Jak widac wentyl trzyma sie na karcie Sound Blaster Live i na tasmie IDE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko

 

Mam problem z odświeżaniem a swoj post umiescilem tutaj poniewaz posiadam wlasnie taka karte a nie chcialem robic nowego topica.

 

A wiec problem polega na tym, ze defaultowo na moim Philipsie mam ustawione 85Hz zaś po wyłączeniu kompa lub resecie przestawia sie na 60Hz a w sterach ATI pisze ze dalej jest 85Hz :D sądze ze jest to cos z windowsem poniewaz na moim starym mx400 tez tak mialem czasami...

 

pomocy :D

1460424[/snapback]

 

Ja mialem podobnie i programem Radeon Refresh Fix mozesz ustawic sobie na sztywno odswierzanie dla danych rozdzielczosci o ile obsługuje je monitor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko

 

Mam problem z odświeżaniem a swoj post umiescilem tutaj poniewaz posiadam wlasnie taka karte a nie chcialem robic nowego topica.

 

A wiec problem polega na tym, ze defaultowo na moim Philipsie mam ustawione 85Hz zaś po wyłączeniu kompa lub resecie przestawia sie na 60Hz a w sterach ATI pisze ze dalej jest 85Hz :D sądze ze jest to cos z windowsem poniewaz na moim starym mx400 tez tak mialem czasami...

 

pomocy :D

1460424[/snapback]

 

A nie masz może podłączonego cały czas telewizora? Bo jak tak to pobaw się ustawiniami w zakładce ekrany i z nakładce.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ;) mam jeszcze pytanie odnosnie predkosci tego wentyla, i tego czy ci to za bardzo nie halasuje (wentyl w powietrzu :) )

1460650[/snapback]

predkosci wentyla jest w granicach 2600 obr. raczej mi nie chalasuje, ten wentyl 80x80 jest cichutki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Z telewizorem wrecz przeciwnie, jest cały czas odłączony a w/w programikiem sproboje cos zdziałać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predkosci wentyla jest w granicach 2600 obr. raczej mi nie chalasuje, ten wentyl 80x80 jest cichutki :)

1460897[/snapback]

 

WOW 2600rpm i Ty to nazywasz cichutki? Boże a dla mnie powyżej 1500rpm to już za głośno i dlatego ocena głośności to jest zawsze problem....

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW 2600rpm i Ty to nazywasz cichutki? Boże a dla mnie powyżej 1500rpm to już za głośno i dlatego ocena głośności to jest zawsze problem....

pozdr

1461385[/snapback]

To zalezy od tego jakie ma łożysko i jakie płaty skrzydełek... Może i miec 5000rpm a.. moze byc cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Vectra

jak dla mnie to wiatrak moze zapierniczac nawet 7500 aby tylko 500mhz było na rdzeniu :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...