Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, torche mnie pocieszyliscie :) Zobacze co uda mi sie zrobic z tym moim HISem. NIe mam radiatorkow na pamieciach, ale bede sie staral cos na nie polozyc :). Bede rowniez musial zmienic chlodzenie na rdzeniu, poniewaz hisowy radiatorek (heatsink) nawet przy standardowych czestotliwosciach sie grzeje :/ (wydaje mi sie, ze nawet bardzo).

 

edit: Faktycznie zle zrobilem, ze z marszu przekreslilem te pamiatki- zauwazylem, ze te moje samsungi maja takie same oznaczenmia jak na szafirku 9550 (rowniez 5ns), ktore wykrecalu sie do 490. W sumie zabieram sie za podkrecanie, ale boje sie3 bo nie mam na pamieciach radiatorkow.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. wpisuje się tutaj pierwszy raz :)

więc mój HIS Excalibur 9550 na początku dochodził ledwie do 350mhz na rdzeniu, ale po zamontowaniu wlasnej roboty ciekawego chlodzonka leci spokojnie na 420 i radiator nawet się nie grzeje. No własnie radiator to zalman (nie pamiętam oznaczeń) ale to wysoki, dość popularny, aluminiowy radiator na chipset, na który nakleiłem od góry boxowy wentylator od 9550 (klejem termoprzewodzącym) :) 420 to jakaś chyba granica możliwości bo mimo iż radiator sie nie grzeje, wyżej już nie pójdzie. Odnośnie pamięci to mam hynixy 4ns, które spokojnie lecą na 500 (2x250 zeby nie było ;) ) ale nie trzymam ich na takich ustawieniach dopóki nie dojdą radiatorki na pamięci które zamówiłem. Pytanie mam takie, czy opłaca sie pierdyknąć jeszcze pod spodem wentylek na śledziu czy raczej to strata pieniędzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. wpisuje się tutaj pierwszy raz :)

więc mój HIS Excalibur 9550 na początku dochodził ledwie do 350mhz na rdzeniu, ale po zamontowaniu wlasnej roboty ciekawego chlodzonka leci spokojnie na 420 i radiator nawet się nie grzeje. No własnie radiator to zalman (nie pamiętam oznaczeń) ale to wysoki, dość popularny, aluminiowy radiator na chipset, na który nakleiłem od góry boxowy wentylator od 9550 (klejem termoprzewodzącym) :) 420 to jakaś chyba granica możliwości bo mimo iż radiator sie nie grzeje, wyżej już nie pójdzie. Odnośnie pamięci to mam hynixy 4ns, które spokojnie lecą na 500 (2x250 zeby nie było ;) ) ale nie trzymam ich na takich ustawieniach dopóki nie dojdą radiatorki na pamięci które zamówiłem. Pytanie mam takie, czy opłaca sie pierdyknąć jeszcze pod spodem wentylek na śledziu czy raczej to strata pieniędzy ?

1516973[/snapback]

420MHz - sam radiator? Nie grzeje sie!? What tha fuck? Nie wierze w to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

420MHz - sam radiator? Nie grzeje sie!? What tha fuck? Nie wierze w to....

1516986[/snapback]

czytałeś wogóle jego wypowiedż???

 

 

 

. No własnie radiator to zalman (nie pamiętam oznaczeń) ale to wysoki, dość popularny, aluminiowy radiator na chipset, na który nakleiłem od góry boxowy wentylator od 9550 (klejem termoprzewodzącym)

Edytowane przez doktorwlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

ryzykowaliscie by podkrecanie na Colorshitcie 400w ?:lol:

1517451[/snapback]

Rozumiem że to zasilacz :lol:

Próbuj, myśle że powinien pociągnąć chociaż te jego 400W to w rzeczywistości pewnie z 350 W albo mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

właśnie jestem przed zakupem radka 9550 i nie wiem którego wybrać, odstraszają mnie produkty gigabajta ze wzgledu na pasywne chłodzenie. Jakiego polecacie? PILNE

1517671[/snapback]

Nowego Sapphire... - patrz podpis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego?

1517708[/snapback]

Wolałbym kupić ze sklepu, z nowej dostawy...

 

3/3 które kupiłem ostatnio rdzeń w okolicach 500MHz pamieci powyżej 500 ... i to nie tylko mi :]

 

-+ediTeD+-

 

A tu mi sie wydaje ze sa pamieci 5ns, bo tak jakos za tanio

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

witam!!

 

właśnie jestem przed zakupem radka 9550 i nie wiem którego wybrać, odstraszają mnie produkty gigabajta ze wzgledu na pasywne chłodzenie. Jakiego polecacie? PILNE

1517671[/snapback]

Nie należy odrzucać produktu GB tylko dlatego że ma pasywne chłodzenie! Wręcz przeciwnie! Dzięki dużemu radiatorowi można zamontować jakiś tani wentyl 40x40x20 i mieć taki naiew że się w głowie nie mieści. Szafirek ma niestety mały wentylatorek który może nie dać sobie rady z wyższymi taktowaniami. Ja polecam Radka 9550 od GB bo mnie jeszcze nie zawiódł - nigdy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe owszem! :]

1517780[/snapback]

a jak poznać które są te 'nowe' ? i gdzie najlepiej i w najtaniej kupic (chodzi mi o sklep internetowy) ?

i jeszcze jedno, czy karty z VIVO (Sapphire) równie dobrze sie kręcą co te z TV-out ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecilem lekko z obawy o dymek z zasilacza :lol:

 

dalem pamiec 250, a proc zostal default'owy to mi dalo tylko 150pkt wiecej w 3dmark03.

 

czy to troche nie za maly przyrost ?

 

 

 

a jak poznać które są te 'nowe' ? i gdzie najlepiej i w najtaniej kupic (chodzi mi o sklep internetowy) ?

i jeszcze jedno, czy karty z VIVO (Sapphire) równie dobrze sie kręcą co te z TV-out ?

jezeli chodzi o roznice miedzy VIVO a zwykla karte z tv-out to nie ma roznicy, a co do kupna karty to polecam www.ecs.pl , www.proline.pl , www.arest.pl

i z tego co sie orientuje to juz raczej na starego sapphira to nienatrafisz

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem moda ołówkiem na proca na gigabycie, założyłem do tego boxowy radiator z AXP1700+ i 12V wentyl z zasilacza, proc leci na 500MHz, (ram wszystko jedno na ile) ale jak włączy się coś co mocno obciąża grafe, np atitool to karta zaczyna syczeć... chociaż przeszła 3DMarka przez 2h... co to jest :?:

a radiator praktycznie jest zimny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem moda ołówkiem na proca na gigabycie, założyłem do tego boxowy radiator z AXP1700+ i 12V wentyl z zasilacza,  proc leci na 500MHz, (ram wszystko jedno na ile) ale jak włączy się coś co mocno obciąża grafe, np atitool to karta zaczyna syczeć... chociaż przeszła 3DMarka przez 2h... co to jest :?:

a radiator praktycznie jest zimny

1518584[/snapback]

 

u mnie syczy w AtiTool nawet kiedy nie jest nic podkrecone :mur: ale zauwazylem to tylko w Atitool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam możliwość sprzedania FX5200 Ultimate za 200zł :)

Myśle nad kupnem

GIGABYTE ATI Radeon 9550 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8 231 zł

lub

SAPPHIRE ATI Radeon 9550 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8 (LITE) 234 zł

 

Co oznacza to LITE i która z nich lepiej się będzie kręcić ??

Czytając posty Bakupl mam wątpliwości czy na GB osiągnę tyle samo bez vmoda ??

Co Wy o tym sądzicie, proszę o Wasze opinie i sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! :) Mam takie pytanko, aktualnie posiadam karte jak w podpisie i zastanawiam sie nad wymiana karty na R9550 i moje pytanie czy warto ? najlpeiej jakby wypowiedzial sie ktos kto robil taka przesiadke,jak z wydajnoscia np w HL2/DOOM3/FARCRY/GTA SA ?? dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam możliwość sprzedania FX5200 Ultimate za 200zł :)

Myśle nad kupnem

GIGABYTE ATI Radeon 9550 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8    231 zł

lub

SAPPHIRE ATI Radeon 9550 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8 (LITE)    234 zł

 

Co oznacza to LITE i która z nich lepiej się będzie kręcić ??

Czytając posty Bakupl mam wątpliwości czy na GB osiągnę tyle samo bez vmoda ??

Co Wy o tym sądzicie, proszę o Wasze opinie i sugestie.

 

Pozdrawiam

1519546[/snapback]

 

tobie i tak wymiana na jakakolwiek karte r9550 cos da :lol: a co do wyboru producenta to raczej sapphire bedzie lepszy , biarac pod uwage to ze dostaniesz z tych lepszych partii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak ja mam swojego gigabyte ze 2 miechy i rdzeń od razu poszedł na 460 a pamięci na 490. Nie zabardzo wiedziałem co i jak więc dokupiłem radiatorki revolteca AL. Mam zamiar zmienić zasilacz z 230W na 350W. Tylko czy to coś da???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! :) Mam takie pytanko, aktualnie posiadam karte jak w podpisie i zastanawiam sie  nad wymiana karty na R9550 i moje pytanie czy warto ? najlpeiej jakby wypowiedzial sie ktos kto robil taka przesiadke,jak z wydajnoscia np w HL2/DOOM3/FARCRY/GTA SA ?? dzieki za info

1519595[/snapback]

warto ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam !!! :) Mam takie pytanko, aktualnie posiadam karte jak w podpisie i zastanawiam sie  nad wymiana karty na R9550 i moje pytanie czy warto ? najlpeiej jakby wypowiedzial sie ktos kto robil taka przesiadke,jak z wydajnoscia np w HL2/DOOM3/FARCRY/GTA SA ?? dzieki za info

1519595[/snapback]

Po 1) W R9550 masz pełny DX 9.0

po 2) Ogromne możliwości o/c :)

po 3) Lepsza jakość w grach z DX 9.0 (wiąże się z punktem 1)

po 4) Za te pieniądze niczego lepszego nie znajdziesz! Wymieniaj jak tylko możesz :)

 

Ja wpradzie miałem przesiadke z GF4 MX ale widziałem u kompla co potrafi GF4 a co R9550 i powiem ci że jest różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...