Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem po co chcesz zmieniac z karty 8 potokowej na 4... dla battlefielda2, w ktorym bedziesz mogl pograc na radku w low details ?

Ja bym na twoim miejscu zostawil tego ti i zbieral kase na jakias sensowna zmiane (chociaz 9700pro z allegro po 3xx zl).

Kupno 9550 mialo sens w momencie wyjscia karty, byla ona hitem bo mozna bylo ja duzo @. Teraz jej wydajnosc nie jest juz taka zadowalajaca, imo zmiana 4ti -> 9550 to blad.

1521394[/snapback]

8 potokow idz czlowieku i nie wracaj :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań sie czlowieku glupio pytac :mur: czy ty wogule czytasz co do ciebie ludzie mowia :mur: nowe partie sapphirkow miazdza GB :mur: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1521438[/snapback]

dobra poszukam sapphire, jak bedzie i kupie i bedzie kiepsko sie krecila to cie zarźne ! :) slyszysz ! i dziw sie ze sie pytam jeden mowi tak a za chwile kto inny mowi calkiem co innego i wez sie orientuj, niech sie tylko okaze ze jestes zaslepiony swoja marka karty to cie zbluzgam ;) zwrócisz mi kase za karte+nerwy+bilet+ procent :lol:

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brawo lukasrz,kurde już też nie mogę wytrzymać tego ciągłego przekrzykiwania się,jeden coś napisze to drugi go za to zjebie.Wogóle co się tu k**** dzieje,dostałem bana na commenty na portalu chyba za to że raz dałem komentarz w którym podpisałem się Debil,a komentarz brzmiał Pierwszy.Napisałem tak żeby do***** tym co tak robią,ale dobra wylane w te komentarze gdybym chciał to zmieniłbym sobie ip(wystarczy że puszcze zamiast modemu kablowego kartę sieciową i już mam inne ip,ale tam są jeszcze głupsze kłótnie niż tutaj także sram na nie.

 

Tylko jedna prośba nie banujcie mi nicka bo nie chce mi się zakładać nowego konta i szukać teraz tej zasranej karty!!!:P

Brawo lukasrz!!!

Edytowane przez leonardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra poszukam sapphire, jak bedzie i kupie  i bedzie kiepsko sie krecila to cie zarźne ! :) slyszysz ! i dziw sie ze sie pytam jeden mowi tak a za chwile kto inny mowi calkiem co innego i wez sie orientuj, niech sie tylko okaze ze jestes zaslepiony swoja marka karty to cie zbluzgam ;)  zwrócisz mi kase za karte+nerwy+bilet+ procent  :lol:

1521579[/snapback]

1. Moje zaślepienie jest uzasadnione, patrsz sygnaturka :wink: a pozatym nie jestem sam

2. Miałem GB ale nie bede o tym pisał bo juz gdzies tu na forum o tym pisałem tylko powiem ze sie chowa a wiec doradzam ci sapphirka z mojich doświadczen a nie z tego co przeczytałem

3. Skonczmy o tym pisac :wink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was... dzisiaj dostałem radiatorki na pamięci, więc postanowiłem sie pobawić w końcu i nimi, do tej pory kręciłem tylko rdzeń po zainstalowaniu domowej roboty chłodzonka idzie 420... ale coś teraz dziwnego, podkręciłem pamięci do 250 i ... w 3dmarku01 i 03 żadnego wzrostu wydajności... nie zraziłem się i postanowiłem wgrać bios od radka9600 ze zmienionymi timingami... poszedł i 260 ale co z tego jak żadnego wzrostu wydajności a zacząłem mieć problemy ze stabilnością... wróciłem więc do oryginalnego biosu, działam teraz na taktowaniu 420/500 i w 3dmarku mam 10000 pkt... to dziwne, gdyż bez kręcenia pamięci wynik oscylował w granicach 11500pkt.. czegoś tu nie rozumiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponawiam moje pytanie, na które nikt nie chce mi odpowiedzieć :(

 

A co to jest za model GIGACUBE ATI Radeon 9550GT 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8 257 zł ??

 

Lepszy od Sapphirka, tzn. który lepiej się podkręci bez vmodów ??

GT ma 400/400, ciekawe ile można z niego na maxa wyciągnąć, czy więcej niż na Sapphirku ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 potokow idz czlowieku i nie wracaj  :lol:

1521506[/snapback]

Tak to mozesz do swoich koluniow z falistej tektury mowic...

 

Jak bys sie choc troche znal, to bys wiedzial, ze nie ma roznicy czy to jest 8x1 czy 4x2, poniewaz zawsze bedzie taki sam fillrate (jesli wiesz co to wogole jest).

I do twoich wiadomosci 3dm01 wykorzystuje tez dx 8.1 a nie tylko 7.0...

 

@ lukasrz

Nie wiem po co zmieniac z karty 4x2 na 4x1... pamieci bedziesz mial nizej taktowane, nie sadzisz, ze ta zmiana jest troche chybiona.

No, ale chyba nie da sie ciebie przekonac, uparles sie, ze na sile zrobisz sobie 'apgrejda', ale imo taki upgrade jest smieszny. Ja bym na twoim miejscu nie bral niczego ponizej 8 potokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej weź pożycz od kogoś taką karte i sam sobacz czy warto kupować... teaz pełno ludzi kupuje tego radka więc problemu z tym nie bedzie

 

mam pytanko... jakie jest max napięcie dla gpu jeśli jest chłodzony boxowym radiatorem z athlona 1700+ i 12V wentylem 8cm

 

btw 500MHz i dławik świszczy i wogóle jest jedynym gorącym elementem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich sterach mozan normlanie zmieniac odswiezanie ? bo zmieniam i zmieniam iniby sie zmienai a caly czas jest 60Hz :/ tragedia na tym to nawet obraz plywa, i nie wiem czy stawiac nowy system czy poleccacie jakeis stery w kttorych zmiana Hz dziala ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mozesz do swoich koluniow z falistej tektury mowic...

 

Jak bys sie choc troche znal, to bys wiedzial, ze nie ma roznicy czy to jest 8x1 czy 4x2, poniewaz zawsze bedzie taki sam  (jesli wiesz co to wogole jest).

I do twoich wiadomosci 3dm01 wykorzystuje tez dx 8.1 a nie tylko 7.0...

 

@ lukasrz

Nie wiem po co zmieniac z karty 4x2 na 4x1... pamieci bedziesz mial nizej taktowane, nie sadzisz, ze ta zmiana jest troche chybiona.

No, ale chyba nie da sie ciebie przekonac, uparles sie, ze na sile zrobisz sobie 'apgrejda', ale imo taki upgrade jest smieszny. Ja bym na twoim miejscu nie bral niczego ponizej 8 potokow.

1522360[/snapback]

czlowieku lepiej sie juz w tym topicu nie odzywaj bo sie pograzasz :D

porownojesz karte 8x1 do 4x2 2 tmu sie juz nie uzywa to bylo dobre w dx7 gdzie stosowano na duzo skale multiteksturowanie teraz to jest nieoplacalne tak 3dmark wykorzystuje dx8 w 1 tescie :lol: 3 pozostale to goly dx7 . a z tym fillrate to tez wpadles filratew single texturowaniu bedzie identyczny jedynie wlasnie w multiteksturowaniu karta bedzie szybsza ktora ma 2 tmu EOT z mojej strony <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Mam 9550 Sapphirka. Jak dam na rdzeń 525MHz, to w NFSUG2 full stable, ale np. w GTASA już się wiesza - muza leci dalej, ale obraz staje i nei dzialają ctrl+alt+del i inne kombinacje. Podobnie w Midtown Madness 2. Jest to skutek niedovoltogowania czy temperatury? Bo nie chciałbym zmieniać chłodzenia, a puźniej sie przekonac ze nic nie dalo...

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

czlowieku lepiej sie juz w tym topicu nie odzywaj bo sie pograzasz :D

porownojesz karte 8x1 do 4x2 2 tmu sie juz nie uzywa to bylo dobre w dx7 gdzie stosowano na duzo skale multiteksturowanie teraz to jest nieoplacalne tak 3dmark wykorzystuje dx8 w 1 tescie  :lol: 3 pozostale to goly dx7 . a z tym fillrate to tez wpadles filratew single texturowaniu bedzie identyczny jedynie wlasnie w multiteksturowaniu karta bedzie szybsza ktora ma 2 tmu EOT z mojej strony <_<

1522663[/snapback]

Chłopcze, mylisz się B)

W 3DMarku'01 jest tak:

- Test 1 (Car Chase) to DX 7;

- Test 2 (Dragothic) DX 7;

- Test 3 (Lobby) DX 7;

- Test 4 (Nature) DX 8! (wykożystuje vertex shaders)

Jakbyś poczytał troche help tego programu to byś wiedział więcej :lol: , a jeśli byś nawet nie wieżył temu co tam piszą to masz przykład jak na dłoni: GF 4 MX 440. Ma sprzętową obsługe DX 7 i wykonuje tylko trzy pierwsze testy (gry). Jakby było tak jak ty piszesz to by nie robił pierwszego a trzy ostatnie tak (i by chyba szlak go trafił na teście Nature).

 

Jak widzisz -> DOUCZ SIĘ TROCHE :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewne problemy i potrzebuje waszej pomocy, zadnymsterem ani nicczym nie moge ustawic odswiezanai wyzszego jak 60HZ ! mailem juz 2 karty roznych producentow i tosamo, system swiezy, help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zszedł na psy :-| Nikt juz nie walczy o nowe wyniki :-| wiec go troche pobudze :D

A wiec tak pobawiłem sie timingami z pamieci zjechalem do 580 rdzen do gory na 500 no i prosze spojrzec na wynik :twisted: :twisted: :twisted: Jestem 4 na orbie i brakuje mi 9 pkt do trzeciego :mur:

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zszedł na psy  :-| Nikt juz nie walczy o nowe wyniki  :-| wiec go troche pobudze :D 

A wiec tak pobawiłem sie timingami z pamieci zjechalem do 580 rdzen do gory na 500 no i prosze spojrzec na wynik :twisted:  :twisted:  :twisted: Jestem 4 na orbie i brakuje mi 9 pkt do trzeciego  :mur:

1523114[/snapback]

 

mam pewne problemy i potrzebuje waszej pomocy, zadnymsterem ani nicczym nie moge ustawic odswiezanai wyzszego jak 60HZ ! mailem juz 2 karty roznych producentow i tosamo, system swiezy, help

 

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

mam pewne problemy i potrzebuje waszej pomocy, zadnymsterem ani nicczym nie moge ustawic odswiezanai wyzszego jak 60HZ ! mailem juz 2 karty roznych producentow i tosamo, system  swiezy, help

1523091[/snapback]

A gdzie to zmieniasz? W jakiej zakładce?

 

Ja jak zmieniam częstotliwość odświeżania w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ronin

nie zroumiales mnie

''multiteksturowanie teraz to jest nieoplacalne tak 3dmark wykorzystuje dx8 w 1 tescie icon_lol.gif 3 pozostale to goly dx7''

na polskie w jednym tescie pozostale trzy testy to dx7 i chodzilo mi o 3 pierwsze wiec sie nie podniecaj czlowieku :P

spaliles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Mam 9550 Sapphirka. Jak dam na rdzeń 525MHz, to w NFSUG2 full stable, ale np. w GTASA już się wiesza - muza leci dalej, ale obraz staje i nei dzialają ctrl+alt+del i inne kombinacje. Podobnie w Midtown Madness 2. Jest to skutek niedovoltogowania czy temperatury? Bo nie chciałbym zmieniać chłodzenia, a puźniej sie przekonac ze nic nie dalo...

1523069[/snapback]

A mi ktos pomoże?! Wiem że wiecie (coniektórzy:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewne problemy i potrzebuje waszej pomocy, zadnymsterem ani nicczym nie moge ustawic odswiezanai wyzszego jak 60HZ ! mailem juz 2 karty roznych producentow i tosamo, system swiezy, help

?

1523122[/snapback]

Wejdz do ustawien->ekrany->monitor->max rozdzielczosc->max odswiezanie->uruchom ponownie komputer. Powinno zadziałac

 

I jak tam sie karta kreci???? probowałeś juz????

 

ste3an-> przestan gadac nie na temat :mur:

 

EDIT:

bakupl-> Raczej niedovoltowanie ale musisz to sprawdzic sam i nikt ci nieodpowie bo nikt nie zna odp na to jak mocno kreci sie twoja karta :wink: i tak bym ci radził załozyc jakies lepsze chlodzenie. Karta sie nie grzeje???? :blink: U mnie na mojim chlodzeniu jest ciepły w stresie a co dopiero na zwyklym :blink:

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

@ronin

nie zroumiales mnie

''multiteksturowanie teraz to jest nieoplacalne tak 3dmark wykorzystuje dx8 w 1 tescie icon_lol.gif 3 pozostale to goly dx7''

na polskie w jednym tescie pozostale trzy testy to dx7 i chodzilo mi o 3 pierwsze wiec sie nie podniecaj czlowieku :P

spaliles

1523127[/snapback]

Ale w pierwszym teście (Car Chase) nie ma nic z DX8! Gdyby było to by ci tego GF nie pociągnął!

 

Temat zszedł na psy  Nikt juz nie walczy o nowe wyniki wiec go troche pobudze

A wiec tak pobawiłem sie timingami z pamieci zjechalem do 580 rdzen do gory na 500 no i prosze spojrzec na wynik  Jestem 4 na orbie i brakuje mi 9 pkt do trzeciego

Pięknie, pięknie. To dawaj, jakoś ci te 9 punkt wskoczy do wynika :wink: A ile ci brakuje do 1st?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do ustawien->ekrany->monitor->max rozdzielczosc->max odswiezanie->uruchom ponownie komputer. Powinno zadziałac

 

I jak tam sie karta kreci???? probowałeś juz????

 

ste3an-> przestan gadac nie na temat :mur:

 

EDIT:

bakupl-> Raczej niedovoltowanie ale musisz to sprawdzic sam i nikt ci nieodpowie bo nikt nie zna odp na to jak mocno kreci sie twoja karta :wink:  i tak bym ci radził załozyc jakies lepsze chlodzenie. Karta sie nie grzeje???? :blink: U mnie na mojim chlodzeniu jest ciepły w stresie a co dopiero na zwyklym :blink:

1523146[/snapback]

;O No na pamiątki dam radiatorki (bo sa gorące), ale rzeń... PCB karty w tamtym miejscu jest letni...ogólnie lajt... Ale ogólnie mam otwartą bude, 2 wiatraki w budzie, na cpu pentek 92 wiec to troche tez wieje na grafe... hm... nie wiem sam. A z chłodzenia (tak do 70zł to co byś kupił?)

 

-=EDIT=-

 

SKOŃCZCIE ROZMAWIAĆ O TYM GF4TI!! KARTA NIE JEST ZŁA, ALE PODKRĘCONA 9550 PRZEBIJA TĄ GRAFE Z PALCEM W D... . TERAZ LICZY SIE DX9.0 A NIE DX8.1 WIEC PO CO TE ROZMOWY SKORO NAWET NA GF4TI NIE WŁACZYMY 3DMARK05!!

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem chłodzenie z niczego :wink: Stary radiator od durnia, ladnie go dopasowalem tj. dociolem i wywiercilem dziurki dwie srubki na sprezynkach no i pieknie siedzi, no i na to wieje wentyl 80x80 puszczony na 5v. Wiec jezeli masz jakis stary radiator to sprobuj go dopasowac a jak nie masz to kup cos na allegro za 5 zł cos znajdziesz :D Najtansze chlodzenie jakie moze byc i przy tym wydajne :wink:

 

EDIT:

Do pierwszego brakuje mi 211, wiec raczej nie osiagalne :wink: ale drugie miejsce moze dam rady jedyne 23 pkt :twisted:

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem chłodzenie z niczego :wink: Stary radiator od durnia, ladnie go dopasowalem tj. dociolem i wywiercilem dziurki dwie srubki na sprezynkach no i pieknie siedzi, no i na to wieje wentyl 80x80 puszczony na 5v. Wiec jezeli masz jakis stary radiator to sprobuj go dopasowac a jak nie masz to kup cos na allegro za 5 zł cos znajdziesz :D Najtansze chlodzenie jakie moze byc i przy tym wydajne :wink:

1523182[/snapback]

No niestety nie mam nic takiego, wszystko wydalem :)

 

Hm, może jakieś gotowe? ;)

Jakieś linki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ,kupiłem właśnie gigabyte 9550 128 i za cholere nie moge wrzucić biosu od Powercolora 9600ez.Udało mi się zapisać stary bios ale jak chce dać nowy to mam błąd pomimo że daje -p -f.Wyskakuje mi block coś tam not disabled.Robię wszystko w/g tego http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=221&rectr_str_numer=3 ale i tak nie działa.Proszę o szybką odpowiedż bo chce pograć dzisiaj jeszcze w coś i porównać 9550 do mojego starego GF2mx 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i co wy na to http://service.futuremark.com/compare?3dm05=980705

Mam 3 miejsce do drugiego tylko 10pkt zostalo i juz chyba nie dam rady bo mam stracha poniewaz artami zaczelo ladnie sypac i juz mialem przerwac ale wytrzymalem (a niechce karty zjarac bo wiem ze na druga nie skombinuje siana :? ) Ale co tam na rdzen dalem 505 pamiec 590 +timingi no i proca troszke jeszcze pogonilem :twisted:

 

EDIT:

No i moze warto dodac okna pootwieralem (bo o tej porze jyz chlodnawo no i jeszcze jeden wentyl od gory dalem :twisted:

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...