Skocz do zawartości
kassiunia

Zmiana Imienia I Nazwiska W Systemie Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postawiłam nowy system i podczas instalacji źle wpisałam imię i nazwisko, czy jest możliwość dokonania zmiany?? Teraz w autorze wszystkich dokumentów pojawiają mi sę bzdury, a zależy mi na swoim nazwisku.

Kochani!! Nie chodzi o nazwe użytkownika niektórzy to mylą. Podczas instalacji (jeszcze długo przed zakładaniem kont użytkowników) instalka prosi o wpiasnie imienia i nazwiska, inicjałów i organizacji. Potem to nazwisko pojawia się w dymku jako autor jak sie najedzie myszą ma dokument. Tak samo pojawia się w ekranach powitalnych wielu programów, "zarejestrowano dla IMIE NAZWISKO". Przypuszczam, że źle opisując ww pola zafundowałam sobie kolejną instalkę. Mam jednak nadzieje , że może ktoś wie jak to zmienić (jeśli się oczywiście da).

 

Dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jednynie w Win 98 i Me była możliwość zmiany nazwy użytkownika przez rejestr (o tym co właśnie piszesz) Xp nie posiada tej opcji

1673006[/snapback]

Taaa jasne....

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

RegisteredOrganization

RegisteredOwner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa jasne....

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion

RegisteredOrganization

RegisteredOwner

1673041[/snapback]

Nie jasne, ale tak jest w Xp nie ma RegisteredOrganization,RegisteredOwner coś Ci sie pomyliło, może ktoś ma jakieś pomysły PLIS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest, ale zrozum one są tylko w 98 może także w innych, ale napewno nie ma ich w XP ,może ktoś jeszcze, jakby były ty już dawno bym to zmieniła :(

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion , oczywiście że to rozszeżenie jest ale nie ma:

RegisteredOrganization

RegisteredOwner , takowego :( , popatrz w XP ku , czyli pomyliło Ci się

Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu jak nie ma jak jest :)

Wejdz sobie w klucz który podal sqj i zobacz ze wtedy w prawym okienku wyswietli ci sie lista wartosci miedzy innymi bedzie tam:

RegisteredOrganization

RegisteredOwner

Kliknij sobie modyfikuj i w polu dane wartosci wpisz to co pragniesz.

 

Nie mowilbym jakbym tego przed sekunda nie sprawdzil.

Wszystko działa, nazwa sie zmienia..

 

P.S. Jesli nadal nie mozesz znalezc to wyszukaj RegisteredOwner w wyszukiwarce rejestru. U mnie znajduje odrazu wlasciwy wpis

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu jak nie ma jak jest :)

Wejdz sobie w klucz który podal sqj i zobacz ze wtedy w prawym okienku wyswietli ci sie lista wartosci miedzy innymi bedzie tam:

RegisteredOrganization

RegisteredOwner

Kliknij sobie modyfikuj i w polu dane wartosci wpisz to co pragniesz.

 

Nie mowilbym jakbym tego przed sekunda nie sprawdzil.

Wszystko działa, nazwa sie zmienia..

 

P.S. Jesli nadal nie mozesz znalezc to wyszukaj RegisteredOwner w wyszukiwarce rejestru. U mnie znajduje odrazu wlasciwy wpis

1674128[/snapback]

Kurcze ale u mnie tego naprawdę nie ma :( , co jest?? Ty masz, a ja czemu nie mam??

urucho->regedit->HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion-> i tu nie mam tego rozszeżenia

Czy ktoś mi odpowie??

Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...