Skocz do zawartości
Gość SamoDobro

P Iv Z Ht Czy Amd 64?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SamoDobro

witam.

do grania mam Playstation, wiec wszystkim milosnikom gier dziekuje na wstepie ;-)

szukam procesora pod katem renderingu - 3D Max konkretnie.

co obecnie bedzie bardziej wydajne pod tym wzgledem:

 

pentium IV 630 3.0 GHz

 

czy

 

AMD XP 64 3500+ (Socket 939)

 

co bedzie bardziej przyszlosciowa platforma pod katem obliczen renderingow - czyli na ktorej platformie w przyszlosci bede mogl sie bardziej rozbudowywac?

 

ogolnie: ponad pol roku nie siedzialem w prockach i mam dylemat co wybrac.

sercem jestem za AMD, ale to HT w pentiumach...

pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi przyszlosciowa rozbudowe to AMD wypada lepiej ,bo wiadomo ze X2 pojdzie na prawie kazdej plycie s939

a Intel znowu cos wymysli - czyli taka mieszanka chipsetami wokol jednego gniazda zeby nie mozna bylo zbyt nowych procow wrzucic na stara plyte

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

nie mniej jednak do celow wyzej wymienionych lepszy bedzie intel i wcale nie wyjdzie drozej

1676518[/snapback]

tak to fakt- jak rendering to tylko intel :)

Pentium D najlepiej

i do tego dobrze chłodzonko bo to niezły grzejnik <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu a-64 3.2 i służbowy laptop 1.5 mobile pentium. Ogólnie pentium

1677306[/snapback]

:blink:

i ze niby co ,Pentium M lepiej chodzi - to pewnie dzieki temu ze nie ma HT :lol:

 

wiadomo ze rendering szybciej idzie na P4 (i to nie tylko z HT ) ,bo intel wylozyl kupe kasy dla producentow oprogramowania do renderingu

ale kazde inne obliczenia ,nawet graficze szybciej wykonuje Athlon64

 

ale ni popadajac w paranoje to na kompie nie renderuje sie 24/7 - jezeli wykonuje sie to w celu zarobkowym to warto zainwestowac w P4 czy tam iMACa ,a moze i Alphe (zalezy od kasy jak sie dysponuje)

ale w innej sytuacji to nie widac roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na google lub tutaj pare linków

1676365[/snapback]

wiem, wiem o przerobkach - dlatego planuje nVidie - i teraz sie zastanawiam: 6600 GT na PCI-E16 czy 6800 na AGP?

w sumie to karta bedzie potrzebna tylko do programow biurowych ;) - z gier to pewnie moja luba w Simsy bedzie chciala pograc tylko ;-)

ja na razie mam sporo gier na PS2 do skonczenia a pozniej to i tak PS3 kupuje. wiec pewnie obie te karty sa na wyrost - ale pomimo to: ktora bedzie lepszym wyborem? zakladajac, ze bede chcial miec w viewportach w pelni teksturowane obiekty itp itd - cienie, bla bla - lepiej isc w 6600 i potem SLI czy jedno 6800 zalatwi sprawe?

 

EDIT:

- Intel Pentium 4 630 3.0GHz Socket LGA775, 2MB, EM64T

- Intel Pentium D 820 2.8GHz Socket LGA775, 2MB, EM64T

 

ktory z tych dwoch brac? roznica w cenie 80 Euro - do przelkniecia. duza roznica bedzie miedzy tym dwurdzeniowym? jak z grzaniem sie tego procka?

 

EDIT2:

 

zrobilem sobie taka liste sprzetu:

 

Intel Pentium D 820 2.8GHz,

Gigabyte I955X,PCI-Express

1024MB DDR2,

Samsung SpinPoint P120S 200GB SATA2 8MB 7200RPM NCQ

Samsung 19" LCD Syncmaster 913N TCO03 Monitor, Silver, 8ms

Obudowa Cooler Master Centurion 530 Black (Without PSU)

Fortron/Source Powersupply ATX 400W 120mm Fan, SATA, 24pin

LG DVD±RW burner, GSA-4167RBB, 16x, Dual, Black OEM

Logitech Cordless Desktop LX700, USB/PS2

Gainward GeForce 6600GT 128MB 2ns GDDR3 PCI-Express,"Ultra/1960PCX Tv-out, DVI

 

co byscie ewentualnie zmienili? podkreslam - wydajnosc w grach liczy sie najmniej - wiec moze niepotrzebnie bule za 6600GT?

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i inny zasilacz nie mam przekonania do firmy forton

1681479[/snapback]

do wyboru mam jeszcze jedynie firme NorthQ o ktorej nic wczesniej nie slyszalem...

co z tymi fortonami nie tak?

 

kuknalem do sklepu internetowego i znalazlem jeszcze Tagana:

 

Tagan PSU ATX 420W i-Xeye, TG420-U02 Dual Fan, A-PFC, Light, 20/24pin

 

brac to to?

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kase to bierz Tagana. Sa drogie ale "nie zniszczalne"

1682388[/snapback]

12 Euro wiecej za 420 Watt Tagana niz za 400 Fortona...

ok - wezme Tagana.

jak z glosnoscia tych z dwoma wiatrakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

ale ni popadajac w paranoje to na kompie nie renderuje sie 24/7 - jezeli wykonuje sie to w celu zarobkowym to warto zainwestowac w P4 czy tam iMACa ,a moze i Alphe (zalezy od kasy jak sie dysponuje)

ale w innej sytuacji to nie widac roznicy

1680327[/snapback]

ostatni moj rendering (niedoszla praca inzynierska, katedra w sigu - odtworzenie katedry lodzkiej - zero tekstur) zajal na Athlonie XP (12x210FSB) - z tym, ze to byl zwykly XP, nie Barton - z 256 kb L2 i 1GB RAMu - ponad 3.5 dnia - dokladnie 87 godzin ciaglej pracy 24h/dobe

kuzyn u ktorego to renderowalem byl wniebowziety, bo sprawdzil stabilnosc swojego kompa - ale jak ta sama scene dla proby wyrenderowalem w pracy na P IV 3.4 GHz z 1GB RAMu - to jedna klatka (pierwsza w filmie) renderowala sie 11 minut i 43 sekundy przy ponad 18 minutach na Athlonie. nie musze dodawac, ze zrobienie w tym czasie CZEGOKOLWIEK na Athlonie (na PIV po czesci tez) bylo praktycznie rzecz biorac niemozliwe.

a ze obecnie jestem w Irlandii

mam za duzo wolnego czasu

wiec chce usiasc w koncu do jakiegos ciekawego projektu (chodzi mi taka [ciach!]lka po glowie juz od kilku miesiecy) i go skonczyc. a ze moja luba na pewno bedzie chciala pograc w Simsy/skorzystac z internetu - wiec mam NADZIEJE, ze dwurdzeniowy procek da sobie z tym rade lepiej niz procek z jednym rdzeniem, nawet jesli posiada HT.

kolejna rzecz - kupilbym dwurdzeniowego Athlona, ale cena... jak dla mnie jest na razie zaporowa. za cene Athlona 64 XP 3700+ mam Pentium D. gdybym gral - zastanowilbym sie. ale gram na PS2 ;) i czekam na PS3

i kolejna rzecz: 2 MB L2 cache.

dla porownania: na Athlonie XP z 256 kb cache przesuniecie viewportu powodowalo zamrozenie na kilka sekund okna. na moim Bartonie nie wystepowala ta uciazliwosc. (karta GF4200@Quadro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Forttrona

1687662[/snapback]

jakies za/przeciw

w sumie i tak juz jest za pozno, bo komp dzis wyjechal do mnie z firmy w ktorej go kupilem, ale zawsze chce wiedziec jak najwiecej ;-)

 

jeszcze jedno - jaki wentylator polecacie do tego procka i plyty glownej? (plyta Gigabyte na i955 nie premium czy royale, tylko ta slabsza - bez DD certificate)

najwazniejsze: jak najwydajniejszy przy zachowaniu jak najwiekszej ciszy

Zalmana tego wielkiego na tym zamontuje? bedzie sie dobrze sprawowac? pytam tych, ktorzy mieli z ta MB do czynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Mam A64 w domu i pentium w pracy. Sugerujesz, że nie jestem?

1694654[/snapback]

nie kloccie sie - testy mowia za siebie: P z dualcore jest lepsze do renderingu niz A64 - a o to wlasnie pytalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Mam A64 w domu i pentium w pracy. Sugerujesz, że nie jestem?

1694654[/snapback]

Popatrzyles na to co pogrubilem w twojej wypowiedzi? Mysle ze twoja wypowiedź wskazuje ze nie jesteś

Ja tez mam A64 i P4 w pracy i wiem co lepiej chodzi.

 

@samoDobro P z dualcore jest lepsze do renderingu niz A64 - a o to wlasnie pytalem

Powiedz jeszcze ze lepiej od dwurdzeniowego A64 , to cie wysmieje.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyles na to co pogrubilem w twojej wypowiedzi? Mysle ze twoja wypowiedź wskazuje ze nie jesteś

Ja tez mam A64 i P4 w pracy i wiem co lepiej chodzi.

 

Ty jesteś obiektywny ja nie Ty wiesz, co lepiej chodzi ja nie wiem.

To mi wystarczy :mur:

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Popatrzyles na to co pogrubilem w twojej wypowiedzi? Mysle ze twoja wypowiedź wskazuje ze nie jesteś

Ja tez mam A64 i P4 w pracy i wiem co lepiej chodzi.

Ty jesteś obiektywny ja nie Ty wiesz, co lepiej chodzi ja nie wiem.

To mi wystarczy :mur:

1694685[/snapback]

 

"Napisales Jak do pracy to tylko pentium"

No walnij sie w główke moze nie bedziesz takich bzdur pisal.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...