Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Semprona 3100+ z Freezerem 64 PRO, pamięci Elixir. Nie wiem czemu ale procesor dochodzi do 9x240 Mhz i dalej nie wstaje. Może to wina pamięci, bo jak podkręcam proca to one się też podkręcają do 240 Mhz. W biosie szukałem czegoś żeby proc i ramy się razem nie podkręcały ale widocznie jestem niedouczony tych sztuczek. Może mi ktoś podpowie albo poradzi co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie: Advanced > CPU Configuration > Memory Clock zmień na 166, lub na 133 jeśli chcesz dużo więcej podkręcić. Pozatym może cie hamować bios. Zmień na bios od Gentixa (jest o nim pare stron wcześniej, chyba na szóstej), tam jest link i wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal maszynę z zintegrowanej grafki, a w slocie miej już swoją grafkę pod PCI-E. Ustaw w biosie żeby główną kartą graficzną była karta pod PCI-E. Zapisz ustawienia i niech komp się zrestartuje. Podłącz kabel z integry na kartę PCI-E i powinno śmigać ;] pozdro

niestety nic to nie daje po zmianie w biosie na pci-e , komp się odpala ale monitor ciemny i aby cokolwiek zrobić musze zresetować bios zworką i wyciągnąć karte z portu , aha karta sparwna sprawdziłem na innym kompie a karta to Galaxy 7600GS DDR2 256Mb

moze ktoś ma jakiś pomysł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ta plyta obsluguje DUAL-a ? poniewaz na stronie producenta nie ma o tym zadnej wzmianki na stronie sklepu internetowego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24925 napisane jest ze tak czy to poprostu bledne info ?? czy jednak jest obsluga DUAL-a ? z gory dzieki za info

 

PS z gory przepraszam jesli nie wolno linkowac stron :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma duala, a tak na przyszłość - żadna płyta na s754 nie ma duala (i mieć nie może, bo kontroler pamięci jest w procesorze ;) )

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kolejne pytanko mianowicie chodzi mi o te 2 ustawienia do czego sie one odnosza i czy takie ustawienie jest dobre ?? czy im mniejszy czas tym lepiej ?? to sa max najmniejsze czasy jakie moge ustawic potem komp nie wstaje

Max Async Latency 8 ns

Read Preamble Time 3.0 ns

 

z gory dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

pytanko:

 

Czy ta płyta, tylko że na socket 939 kręci sie tak samo dobrze?? na OCWB wypada ok. Bardzo mi sie podoba i chce ją kupic, ale najpierw wole sie upewnic na forum czy do dobry wybór.

 

Czy istnieją to ten na 939 modowane biosy itp??

Chce zeby pracowała z Athlonem 3000+ chociaz na 2500mhz, i do tego dwa geile po 512mb do duala i grafa x550 na pci-e, nie bede kozystac z zintegrowanej.

Podoba mi sie bo jest bardzo mała, a mam zamiar budowac sobie o zera obudowe zeby była jak najmniejsza.

 

Pozdrawiam i z góry dzieks za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. Jak sformatuje dyskietke systemowo i dobram te dwa pliki od Genetixa to podczas strtu kompa pisze Disk I/O error. Pomoże ktoś?

jakie dwa pliki dograsz od genetixa?? chodzi ci o bios? Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kolejne pytanko mianowicie chodzi mi o te 2 ustawienia do czego sie one odnosza i czy takie ustawienie jest dobre ?? czy im mniejszy czas tym lepiej ?? to sa max najmniejsze czasy jakie moge ustawic potem komp nie wstaje

Max Async Latency 8 ns

Read Preamble Time 3.0 ns

 

z gory dzieki za info

Te ustawienia odnoszą się do stabilności ramu. Powinieneś najpierw poszukać poprawnego ustawienia tych parametrów, a dopiero później bawić się pozostałymi tymingami. Co do wydajności nie mają praktycznie żadnego znaczenia. Aha jeszcze jedna uwaga, te dwa parametry mogą mieć różne wartoścni na różnych dzielnikach, co powoduje że poprawne ustawienie na 200Mhz, może nie działać

przy 166 itd. i zabawę zaczynamy od początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam owa plytke i mam na niej semprona 2800+ na boxowym coolerze sciszonym na max czyli 5 v ale jescze go slychac w nocy i chcialbym miec niemal ze cisze. no i zastanawiam sie czy kupic ninje i puscic ja pasywnie tylko czy to wystarczy? czy tez moze frezera 64 ? nie wiem czy ninja bedzie pasowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze zachywcałem sie tą płytą ale juz w tym momencie mam nerwy pierwsza płyta poszła na serwis problemy związane z wykrywaniem ramu itd.

teraz przysłali mi teakze asroczka ale prosze sobie wyobrazić z uszkodzoną grafiką! niechto szlak! poleci do serwisu ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze zachywcałem sie tą płytą ale juz w tym momencie mam nerwy pierwsza płyta poszła na serwis problemy związane z wykrywaniem ramu itd.

teraz przysłali mi teakze asroczka ale prosze sobie wyobrazić z uszkodzoną grafiką! niechto szlak! poleci do serwisu ponownie

sam naskocze na siebie :) okazało sie iz wina złego pokazywania grafiki rtefaktów były nieopodpowiednie sterowniki!tzn. ze strony nvidi ale cos widocznie zle współdziałały :) dobrze ze nie pojechałem z płyta do serwisu :) Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj tych które dostałeś z płytą, tylko do grafy skombinuj jakieś nowsze(np. Force Ware).

Wogóle to napiszcie jakiego antywira dostaliście na płycie ze sterami.

Ja mam Trend micro net PC clean (czy jakoś tak).

Qmpel nie dostał nic.

Drugi kumpel dostał Norton Internet Security :D

Pozostałych niepamiętam.

Wogóle to na tej płytce złożyłem już 6 zestawów i nikt nie narzeka :) :P przy czym zestawy na boxowych prockach cieńko sie kręciły a na OEM-ach E6 całkiem całkiem.

Ehm być może niedługo bede sprzedawał swój zestawik ze względu na przesiadke na Korka do którego nic z obecnych gratów(poza dyskiem) nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie McAfee Virus Scan - płytka ze sterami rev. 1.4, a płyta główna rev. 2.0.

 

Btw. od paru tygodni jest dostepna inna rewizja - ASRock K8NF4G-VSTA, z tego co widać w specyfikacji to zmnienili tylko układ dźwiękowy na ALC883. Pewnie dlatego też bios jest inny. Ciekawe, czy ta płyta różni się czymś poza dźwiękówką - w sumie ALC850 jest całkiem znośny(do słabych basów można się przyzwyczaić :)).

Edytowane przez dlugi_a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...