Skocz do zawartości
finch

Geil Ultrax Ddr400 Bh-5 Utt!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tyle wszystkie te super testujące progsy to można sobie o kant d*py rozbić...

 

Żeby nie być gołosłownym to podam przykłady co przerobiłem:

na AXP 2500+@3200+ 1,75V prime kilka godzin leciał, marki też działały, gry itp a wiecie co się wywalało? Najbardziej obciążający program świata Word...

 

A teraz słowo o pamięciach: mam te Geile o których tu mówimy (a dokładniej to ma je mój kolega bo je testował na swoim kompie i nie mamy ciągle czasu aby się spowrotem pamięciami wymienić) i co na defultowych ustawieniach (zresztą na każdej płycie źle ustawianych u mnie na DFI np. 2-3-2-5 u niego na Abicie IC7 (i875) 2,5-2-2-5 - mówię o BySPD lub Auto) nie przechodziły GM (123test i papa) a już np. memtest86+ przeszły ponad 11h. wtf? idą do serwisu, aha dodam, że wywalały się też na S&M i jakim Memtescie działającym pod windowsem...

 

Więc niby wszystko ok, wychodzi, że GM jest super itp, ale teraz mam jego hynixy, u niego GM stable FSB 242 u mnie niby 255 ale winda wysypuje się nawet na 250...

Prawda jest taka, że aby stwierdzić czy coś jest stabilne czy nie to trzeba zrobić dużo testów i sporo na takim kompi pracować.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczasz testy ramu na 10h ?

ale ci sie musi nudzic w domu - gratuluje cierpliwosci

mi sie nawet godzinke nie chce siedziec przy glupim tescie - no chyba ze mozna testowac ogladajac film, czy grajac w cos :P

a w nocy albo jak mnie nie ma, to komp stygnie albo chodzi jakis p2p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczasz testy ramu na 10h ?

ale ci sie musi nudzic w domu - gratuluje cierpliwosci

mi sie nawet godzinke nie chce siedziec przy glupim tescie - no chyba ze mozna testowac ogladajac film, czy grajac w cos :P

a w nocy albo jak mnie nie ma, to komp stygnie albo chodzi jakis p2p

 

Ja puszczam tylko jak mnie nie ma lub spie.. głownie prime95..(komp chodzi 24h)

Edytowane przez 2pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nawet nie wiedzialem ze jestes kobieta, bo nie patrzyłem na ksywke a jeżeli przechodzi to zwracam honor :D

Pozdrawiam i nie chce zadnej wojny

Wracajac do tematu to jezeli ktos ma dfi to koniecznie musi zapodac jakis wentyl wiejacy na mofset obok slotow(przy tych napieciach to podstawa!)... ja postawilem na freezerku.

To poadjmy sobie ręce mam takie samo rozwiązanie na freezerku postawioy wentyl 80 mm i też mam DFI :) , A WRACAJĄC DO TESTOWANIA PROGRAMY PROGRAMAMI ALE NAJWIĘKSZYM PROGRAMEM DO TESTOWANIA STABILNOSCI DLA MNIE TO KONWERSJA FILMÓW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Znakomity

250 na 4 kosciach 512 ultra-X

2-2-2-5 na 3.39 V

Wyciskałem i wiecej na 3.6 pojdzie i 265, jak bedzie czas zrobie testy.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Znakomity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qr...cze

ja juz nie moge

wlasnie sie zabralem za krecenie ramkow i za zadne skarby nie moge przekroczyc 250mhz na 2 2 2 5 1T... chcialem na poczatku podusic je na CL 1,5 - ale to juz wogole odpada.

w tej chwili mam 245mhz na 2 2 2 5 ; 3,26V i i tak nie jest na max stabilnie :/

czy mogl by mi ktos podac dokladne ustawienia z biosu dla 250mhz ?

z gory dzieki

 

ps. Znakomity - bardzo ladnie...

to te ramki od PITer'a ? (wiem ze mial takie do sprzedania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od dzisiaj i ja jestem szczęśliwym posiadaczem Ultra X-ów. Na razie nie mam czasu ich testować, ale z tego co tu wypisujecie to wygląda to zachęcająco. A tak a propos to moje pierwsze Winbondy, więc pytam: "Jakie napięcie należy im zapodać bez dodatkowego chłodzenia, by się nie przegrzewały?"

 

Z ciekawości ustawiłem na marne 2,9 V, ale okazało się to stanowczo za mało. <_<

Edytowane przez wYpor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 na 4 kosciach 512 ultra-X

2-2-2-5 na 3.39 V

Wyciskałem i wiecej na 3.6 pojdzie i 265, jak bedzie czas zrobie testy.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Z tymi wynikami zapraszam tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147020&st=240

 

Im więcej postów tego typu w tamtym wątku tym większa będzie jego wartość dla wszystkich userów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wykrywa takie jak w SPD 2-2-2-5.

 

u mnie tez 2 2 2 5 - i napiecie 2,6... ale na tym V nawet wnda nie wstaje :P

 

w ktorych bankach macie memki ? ja jakos nie widze roznicy miedzy zoltymi a pomaranczowymi

 

No to teraz mam już pewność, że trafiły mi się jakieś wadliwe te pamięci....

Mi wykrywało 2-3-2-5 a u kumpla na Intelu 2,5-2-2-5 w obu wypadkach błędy w GM...

Dzięki za odpowiedzi, teraz żaden frajer w sklepie nie będzie mi próbował wciskać, że to wina płyty (o czym jak udawałem Greka i się pytałem) mówili od razu...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść GoldMemory i zobacz czy na pewno stabilnie...

Pozdr

Nie mam na razie na to czasu i za bardzo ochoty :wink: Ale na razie nic niepokojacego sie niedzieje. System chodzi bez zarzutu a i w miedzy czasie caly czas sobie w cos pogrywam i to czasem nawet po 5 godzinek :D i jak na razie nie bylo bsod'a ani zwisu kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie na to czasu i za bardzo ochoty :wink: Ale na razie nic niepokojacego sie niedzieje. System chodzi bez zarzutu a i w miedzy czasie caly czas sobie w cos pogrywam i to czasem nawet po 5 godzinek :D i jak na razie nie bylo bsod'a ani zwisu kompa

 

Ta u mnie sys też dobrze chodził co nie zmienia faktu, pamięci sa wadliwe. Poza tym test w GM trwa ok 40 min.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wykrywa 2-3-2-5 (w żółtych slotach; w pomarańczowych nie sprawdzałem) jednak nie mam FDD narazie i GM sprawdzić nie mogę, jedynie może sprawdze dziś (jak mi będzie się chciało) memtesta.

 

P.S.ustawiając na 2-2-2-5 wszystko jest ok (czyt. winda itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm :)

I tu jest kolejny problem, nie dość na nagrywara i FDD są popsute to jeszcze 2 cd-romy. Mam nadzieję że za się to zmieni bo za niedługo zamawiam BenQ 1640

Edytowane przez G-Dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Dave - zostaje ci jeszcze memtest z biosu dfi:)

dla tych co mają wątpliwości z timingami by spd/auto - sprawdźcie sobie jedną rzecz - uruchamiajcie ramce z timingami na auto na różnych dzielnikach i zauważcie ze te timingi się zmieniają (można sprawdzić w a64 tweaker), to raz

a dwa to jeszcze jedna z sytuacji którą znam z autopsji - sprzet: nf7, 2x256 twinmosa ddr400, mobile 2500+, po "load optimized" w biosie ramce ustawiały się na 2 2 2 6 przy których to nie było szans na stabilną pracę systemu, dlatego zawsze po load optimized cza było jeszcze podwyższyć timingi i dopiero można się było bawić np w fashowanie

 

ja jestem w fazie testowanai tych ultraX i oto moje obserwacje:

-MAM 2X512, JAK NARAZIE MAXEM DLA NICH WYDAJE SIĘ 252MHZ PRZY GŁ. TIMINGACH 2-3-2-5 W DUALU, JESZCZE DO KOCA NIEDOTESTOWANE NA 3,4V

-NIE WIDZĘ RÓŻNICY PRZY ZMIENIANIU SLOTÓW ZÓŁTE<->POMARAŃCZOWE

-ZNACZNIE WZROSŁY MOŻLIWOŚCI PAMIĘCI PO ZAPODANIU BIOSU 510XCELL2

-NIE TRAWIĄ CL1,5 PRZYNAJMNIEJ PRZY TAKTOWANIU 250MHZ, NIŻEJ NIE SPRAWDZAŁEM

-WYDAJE SIĘ ŻE PRZESTAJĄ LUBIĆ TRCD 2 OD 237MHZ W GÓRĘ, WIĘC POWYŻEJ TEGO DAJĘ TRCD NA 3

-WYDAJE MI SIĘ ZE PRZESTAJĄLUBIĆ NAPIĘCIE POWYŻEJ ~3,45V, ALE TO JEST JESZCZE DO DOTESTOWANIA

-NIE GRZEJĄ SIĘ! U MNIE COPRAWDA KOMP LEŻY POZABUDĄ, ALE NA TYCH NAKLEJKACH ŻADNE POLE TEMPERATURY SIĘ NIE ŚWIECI

mam jeszcze pare spostrzeżeń ale najpierw dotestuje, bo nie chce siać zamieszania większego

jestem jeszcze ciekawy ile one pójdą każda pojedynczo

OGÓLNIE JESTEM Z NICH BARDZO ZADOWOLONY, ACZKOLWIEK JESZCZE DUŻO ZABAWY PRZEDEMNĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...