Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

Chiałbym sie dowiedzieć ile ta karta (mowa oczywiście o Sound Blaster Audigy 2 Oem) obsługuje niezależnych kanałów stereo?? (wydaje mi sie że 3, ale nie jestem pewien) Tak żebym mógł je wykorzystać np. w programie traktor 3. Druga sprawa to ASIO, czy działa na tej karcie (chodzi mi o sterowniki z creativa nie Kx-y) i ile jest kanałów niezależnych? no i jakie opóźnieina można uzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem cale 11 stron i troszku sie pogubilem. Audigy 2 OEM jest lepszy do Audigy 2 Value jesli tak to dlaczego ? Nie mam nieograniczonego budzetu ale bylbym w stanie wylozyc te 260-270 zl na Audigy 2 ZS OEM ale czy sie oplaca, chyba musi byc lepszy od tej zwyklej dwojki oem skoro kosztuje raczej wszedzie o 100 albo i wiecej zlotych wiecej ? No i wreszcie co z Audigy 4 http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=8223&idk=28 jak widac mozna go juz miec za 220 zl ale to tez dziwne bo drozsze od zwyklej dwojki a tansze od dwojki ZS ? Co z tych trzech kart jest najlepsze ?

 

moze ktos na to odpowiedziec ?? to by bylo dobre podsumowanie tematu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się problem. Wiem, że to nie jest Audigy 2, ale Audigy 1 (SB0160) przerobione na Audigy 4 i w grze Call Of Duty 2 jak dam jakikolwiek EAX to słyszalne są tylko niektóre dźwięki, np. nie słychać własnych kroków, nie gra muzyka itp.

 

Zrobiłem wszystko dokładnie jak tu było napisane:

 

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=78049

 

Czy ktoś wie co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będe zmieniał głośniki za niedługo i tak pomyślałem że karte też by należało zakupić bo jak narazie jade na zintegrowanej.

Doradźcie co ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> .... do głośników za ok 200 zł chyba nie potrzebuje niczego nadzwyczajnego.

 

Myślałem o audigi 2 oem za 109zł :D ... ale już jej raczej nie dostane, może jakiś live np 24bit lub inny, albo aureon 5.1.

Poradźcie coś, zależy mi żeby była w miare nie droga > góra 100zł ( tańsze mile widziane) , może być używana

Edytowane przez deka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkownikow tego "nieszczesnego" modelu Audigy 2 [D000] OEM. mianowicie non stop mam problemy z EAXem raz dziala winamp z Advenced EQ a raz nie . macie cos podobnego ? domyslam sie ze to wina sterownikow ale updaty nie pomagaja :mur:

Edytowane przez Resort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, po wielu miesiacach uzywania kx-ow, chce troche potestowac i poki co sciagnalem i zainstalowalem stery YouP PAX Fi v2.31 For Audigy1/2/2ZS/Audigy 4 Pro/X-Fi z www.tweaksrus.com i w sumie graja ladnie, ale zastanawia mnie czy do tego mozna cos doinstalowac bo poza Audio Console nic nie mam

druga sprawa, to gdzie moge dodac soundfonty, bo mam kilka fajnych *.sf2 ale nie wiem czy wogole cos takiego mozna ustawiac

i np. cos sie stalo z equalizerami i mixerami? creative wywalil czy youp pax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam możliwość kupienia SOUNDBLASTER AUDIGY ES za około 100zł, co o niej myślicie? Jest to wersja bez kabli, śledzi, pudełka itd Goła, sama karta. Jak dla mnie wygląda jak Audigy Player tyle, że bez firewire, które zresztą nie jest potrzebne gydyż posiadam je na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Audigy ES (SB0160). Zrobiłem dokładnie co jest tutaj napisane:

 

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=78049

 

i jest OK.

 

Z tego co wiem, to ta karta od pełnej Audigy różni sie tylko tym, że nie ma FireWire.

 

Widzę, że na zdjeciu z linka który podałeś, karta ta ma pozłacane wejścia, moja nie ma. Dałem za nią 84zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo z tego co czytałem to te karty prezentują podobną jakość dźwięku, a że A2 OEM jest praktycznie niedostępny, a A1 ostatno nastąpił wysyp na allegro, kupuje A1 ;D Za ok 100zł nie dostaniesz nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karte (tania do 200zł) byscie polecali do grania w America's Army, najbardziej zależy mi na tym zeby bylo wszystko ladnie slychać a nie tak jak na moim AC97, jak naj mniej obciażała procesor, EAX czasem nie był software... Absolutnie nie zależy mi na jakis złaczach, wystarczy ze bedzie gdzie podpiać słuchawki i mikrofon.

Edytowane przez Atak#komarA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karte (tania do 200zł) byscie polecali do grania w America's Army, najbardziej zależy mi na tym zeby bylo wszystko ladnie slychać a nie tak jak na moim AC97, jak naj mniej obciażała procesor, EAX czasem nie był software... Absolutnie nie zależy mi na jakis złaczach, wystarczy ze bedzie gdzie podpiać słuchawki i mikrofon.

 

Sam czasami gram w AAO, obecnie mam AC 850, właśnie wygrałem na allegro Audigy SB1394 jak karta do mnie dojdzie to zdam relację. Zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku w filmach, muzyce no i grach. Mam nadzieję, że znacząco się poprawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam karte dzwiekowa sound blaster audigy2 oem i nie moge zainsstalowac najnowszych sterowników pobranych ze strony creative gdyz na zmiane wyskakuja komunikaty ze nalezy zainstalowac poprzednie sterowniki badz ze karta nie została wykryta. Sterowniki dostarczone z karta instaluja sie normalnie. Sciagałem juz z róznych stron rózne wersje driverów i ciagle to samo. Przekładałem karte takze do innego wolnego slota w płycie i nadal to samo. kiedys udało sie ale to tylko raz i po formacie problem sie powtórzył choc zachowałem tamte drivery myslac ze juz po problemie a tu znowu. Dodam ze te sterowniki sa potrzebne do quake 4 aby cieszyc sie w pełni z dzwieku 5.1 i efektów dzwiekowych w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

w sieci panuje ogólna nagonka na sound storma:

 

das citat:

"..Zintegrowana dzwiekowka jest poprostu zalosna..."

"..bo teraz na tej integrze jest tragedia.."

 

z kolei w recenzjach piszą zupełnie na odwrót, że SS kładzie na głowę nawet Audigy 2.

 

Niestety sam nie mam porównania bo pozbyłem się Audigy jednocześnie z upgpradem do sound storma. Ale z SS jestem zadowolony, szczególnie że sprzętowo wszystko koduje na wyjście optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Nawet najlepsza dźwiękówka zintegrowana zawsze trochę spowolni system ;)

 

Słuchałem SS na Asusie. I powiem że żadna rewelacja, przynajmniej nie śmiałbym (organoleptycznie) stwierdzić, że jest lepsza od A2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie nażekam na SoundStorma na Abicie NF7-S v2.0

miałem wcześniej SB Live 5.1 SB0100 i sprzedałem go bo dźwięk z SS wydaje mi się lepszy (nie bardzo dużo ale jednak)

 

POzdr.

 

PS. tyle fachowców na forum i nikt nie poimformuje mnie co jest lepsze? Audigy 2 (oem/value itd.) czy Audigy 4 ta najtańsza za 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miedzy A4 a A2 OEM/ZS nie bedzie wielkiej roznicy.

 

A za brak konkretnej odpowiedzi mozesz winic Creative, ktory robi takie zamieszanie z numeracja, cenami i datami wyjscia na rynek... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...