Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam Audigy 1 ES i zrobiłem dokładnie co jest tu napisane:

 

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=78049

 

I oczywiście wszystko działa!

 

Spróbuję jeszcze to samo, ale ze sterownikami YouP-Pax-Fiv2.31. Co z tego będzie zobaczę i zdam relację...

Własnie zainstalowałem YouP-Pax-Fiv2.31 jednak Mixer nie chce coś działać :| Help! Audigy mam pierwszy dzień i jestem zielony w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zainstalowałem YouP-Pax-Fiv2.31 jednak Mixer nie chce coś działać :| Help! Audigy mam pierwszy dzień i jestem zielony w tych sprawach.

A czy zrobiłeś wszystko dokładnie co jest tu napisane:

 

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=78049

 

?

 

Ja w prawdzie instalowałem YOUP AUDIGY 4 v.1.02 Driver a nie YouP-Pax-Fiv2.31, ale ponoć z tymi od Fi też powinno normalnie wszystko działać... Ok. Niech ja spróbuję i tak mam robić formata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=78049 mam prosbe niech ktos przetłumaczy na polski bo ja troche nie kumam...

Nie będę tego tłumaczły słowo w słowo, bo sam dobrze nie znam angielskiegio (nigdy się go nie uczyłem :P ) i nie ma to większego sensu. Napiszę poprstu co po kolei robić. Mi oczywiście tak działa jak napisałem niżej:

 

1) Trzeba mieć Audigy4 ISO. U mnie to zajmuje 375 MB:

 

http://ordorica.info/pax/Audigy4Pro-YpoauxP.7z

 

Jeśli się nie sciąga tzn, że dzienny transfer (10GB) został przekroczony. Mi się udało to zacząć ściagać tuż po północy. Wam proponuje tak samo.

Trzeba ten obraz zamontować w jakimś dysku wirtualnym, albo nagrać na jakaś płytkę.

 

Następnie trzeba nagrać sterowniki (po uprzednim wywaleniu wszystkiego co było od CREATIVE z Windowsa) YOUP AUDIGY 4 v.1.02 Driver (przed instalacją sterowników trzeba się zaopatrzyć w Service Pack 2 i oczywiście zainstalować go, bo inaczej nie zadziała to właściwie):

 

http://ordorica.org/pax/YouP-PAX-A4v1.02.exe

 

Instalować nie zmieniając ścieżki. Jak jest C:\ to ma tak zostać!! I cały czas dawać NEXT. Można zmienić też na język angielski, chyba że ktoś zna chiński :). Wybrać rodzaj zastosowania sterów (muza I, muza II, DVD i gry - czy jakoś tak) i cały czas podążać dalej (next) i na wszystko się zgadzać.

 

Po instalacji restart (reboot) koniecznie!

 

2) Po restarcie nie włączać Audio Console, tylko włączyć Audigy4 ISO!! Potem cały czas wybierać CUSTOME i instalować co wam się zechce, oprócz Audio Console i Driver, bo to już macie!!!!!!!!

 

Po instalacji restart (reboot) koniecznie!

 

3) Następnie trzeba mieć to: Audigy 4 patch.

 

http://allenlyk.webhour.biz/files/A4_Patch.7z

 

Jak już go rozpakujecie (programem 7-Zip) to będziecie mieli 2 pliki:

 

SpkSet.exe,

SurMixer.exe,

 

którymi trzeba zastąpić te, które się znajdują odpowiednio tu:

C:\Program Files\Creative\SBAudigy\Speaker Settings,

oraz tu:

C:\Program Files\Creative\SBAudigy\Surround Mixer.

 

Oczywiście restart (reboot) koniecznie!

 

4) Jak już zastąpicie te pliki, to ściagnijcie Speaker Calibrator z:

 

http://rapidshare.de/files/2144413/SpkCal_eng.zip.html

 

I oczywiście zainstalujcie.

 

Potem restart.

 

 

Po załadowaneiu Windowsa wejdźcie do Audio Console i poustawiajcie sobie wszysto, także w tych Windowsowych ustawieniach dźwięku i głosników. Sprawdźcie czy wszystko działa.

Jeśli tak to super, jeśli nie to nie do mnie pretensje :) . Ja tak zrobiłem i wszystko mi działa jak należy.

 

PAMIETAJCIE O NIEZMIENIANIU ŚCIEŻEK!

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

RoyalC333

 

P.S. Próbowałem tego samego z YouP-Pax-Fiv2.31 i jak narazie nie działa (jedynie same stery się nagrały prawidłowo, róznicy w dźwięku nie słyszę). W nocy zrobię formata i jeszcze raz zobaczę.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guide: How to SoftMod Audigy2/Audigy2 ZS to Audigy4 Pro

 

1. Download Hacked Audigy4 ISO ( http://www.youp-pax.com:8005/vie ... amp;extra=page%3D1 )

2. Wen install Hacked Audigy4 ISO, choose Customized Installation (DO NOT Choose General Installation to continue Setup) to install the ISO and Discircle the Checkbox of "Windows Drivers" (Leaving the "Windows Drivers" Checkbox blank is compulsory!!!).

3. Reboot PC.

4. Download and instlal YouP PAX Fi v2.31 ( http://www.youp-pax.com:8005/vie ... amp;extra=page%3D1 )

5. Reboot PC.

6. Enjoy it!

 

najpierw trzeba zmontować i zainstlować Audigy4 ISO i wybieramy custom i odchaczamy "Windows Drivers", restart instalujemy YouP PAX Fi v2.31 i restart

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guide: How to SoftMod Audigy2/Audigy2 ZS to Audigy4 Pro

 

1. Download Hacked Audigy4 ISO ( http://www.youp-pax.com:8005/vie ... amp;extra=page%3D1 )

2. Wen install Hacked Audigy4 ISO, choose Customized Installation (DO NOT Choose General Installation to continue Setup) to install the ISO and Discircle the Checkbox of "Windows Drivers" (Leaving the "Windows Drivers" Checkbox blank is compulsory!!!).

3. Reboot PC.

4. Download and instlal YouP PAX Fi v2.31 ( http://www.youp-pax.com:8005/vie ... amp;extra=page%3D1 )

5. Reboot PC.

6. Enjoy it!

 

najpierw trzeba zmontować i zainstlować Audigy4 ISO i wybieramy custom i odchaczamy "Windows Drivers", restart instalujemy YouP PAX Fi v2.31 i restart

 

A ja wlasnie czytalem ze najpierw sterowniki sie instaluje tj. Youp PAX Fi v.2.31 a potem dopiero Audigy4 ISO. Czy ktos moze to zweryfikowac?

 

Mam tez pytanie - czy lepiej instalowac driver Audigy4.02 czy lepiej PAX Fi v.2.31?

 

Czy jezeli zainstaluje sterowniki modowane z PAX`a to czy bede mogl je bez problem usunac i zainstalowac Kx`y?

 

 

 

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić to wszystko z YouP PAX Fi v2.31 i chyba nie ma szans na to żeby prawidłowo to wszystko działało. Same problemy z tym :(. YouP-PAX-A4v1.02 działa super poprawnie i już tego nie będę zmieniał. Przypominam, że ja mam AUDIGY 1 ES a nie AUDIGY 2 OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam foobar200+ kX+ asio (rewelacja :D)

Panowie jest ok wszystko chodzi menczylem sie 2 dni ale zrobilem wkoncu drugi dzien mam karte :D :D chodzi swietnie.

 

Ale jest jeden problem jak wlanczam w (foobar2000) DSP manager ==> equalizer razem z resamplerem (poniewaz chce sobie ustawic tony muzyki pod siebie) to muzyka jest ale tak jakby byla spowolniona i klatkowana (ale tylko wtedy gdy sie bawie lub przelanczam cos w foobarze, jeżeli foobar chodzi ale nie jest aktywny muzyka gra normalnie) jak wylanczam equalizer i zostaje wtedy sam resampler to gra (czy foobar jest aktywny czy tez nie) bez zadnego zacinania sie muzyki ale troszeczke głosniej ale wtedy nieumiem ustawić basów ani wysokich tonów pod siebie. :/

 

Da się ustawic niskie, średnie i wysokie tony w kX manager??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pafka czy brak Eax jest wyraznie odczuwalny w grach ?

 

czy ktos mógłby podac links do orginalnych sterow do audigy 2 , bo na sterach z płyty lewy głośnik gra ciszej a na YoupPax Fi 2.31 cos system muli po załadowaniu windowsa

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zapytać :) czy YouP-PAXy daja lepszy dźwięk niż oryginalne sterowniki Creative, bo nie miałem okazji ich przetestować. Teraz mam YouP-PAX-A4v1.02 i soft od Audigy 4, ale szczerze to w ogóle on mi się nie przydaje, ale bez niego dźwięk jest beznadziejny :/. Mam głośniki 2.1 i przy instalacji tych sterowników wybrałem Muza II. I faktycznie muzyka gra świetnie, ale w grach dźwięk nie jest najlepszy (szczególnie na słuchawkach). Czy nie ma sterów, które by to wreszcie pogodziły? Może właśnie oryginalne CREATIVE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

Witam

Chciałem zapytać co sądzicie o karcie Audigy SE. Z tego co zauważyłem Audigy 2 SE nie ma już w sklepach i teraz w segmencie najtańszych kart Creative króluje Audigy SE za ok. 100 zł. Czy opłaca się wkładać go aby zastąpić Realtek ALC655 zintegrowanego z Epox 8RDA3i. Zależy mi na wzroście wydajności w grach przez przekazanie obliczeń dźwięku karcie muzycznej. Czy na Audigy SE będzie jakiś wzrost? No i jeszcze żeby najlepiej trochę lepiej grała niż ten ALC655, chodź nie mam do niego zastrzeżeń (nie mam porównania).

Edytowane przez Uszatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zapytać co sądzicie o karcie Audigy SE. Z tego co zauważyłem Audigy 2 SE nie ma już w sklepach i teraz w segmencie najtańszych kart Creative króluje Audigy SE za ok. 100 zł. Czy opłaca się wkładać go aby zastąpić Realtek ALC655 zintegrowanego z Epox 8RDA3i. Zależy mi na wzroście wydajności w grach przez przekazanie obliczeń dźwięku karcie muzycznej. Czy na Audigy SE będzie jakiś wzrost? No i jeszcze żeby najlepiej trochę lepiej grała niż ten ALC655, chodź nie mam do niego zastrzeżeń (nie mam porównania).

Po zmianie na tę kartę na pewno nie doświadczysz wzrostu wydajności, a jedynie jej spdek. Lepiej się zainteresuj pełnym Audigy 1 lub jego wersją ES (Audigy 1 bez FireWire). Ewentualnie wyżej numerowane modele: 2, 4, Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam windowsa 2000 i audigy 2 oem i nie mogę sterowników youp 2.31 zainstalować. Jak instaluje napierw sterowniki youp a następnie audigy 4 iso to przy instalacji iso jak dojdzie do 20% mam niebieski ekran śmierci z rzutem pamięci na dysk, a jak njpierw iso to sterowniki youp nie instalują się poprawnie. Dlaczego tak się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp brzmi nie, nigdy nie były i raczej nie będą

Czyli się nie opłaca bawić w inne sterowniki niż oryginalne CREATIVE? Będę musiał chyba sam to sprawdzić, tylko znów nie chce mi się robić bajzlu w windzie, bo niedawno robiłem jedego formata. :/ Widzę, że niemal wszyscy instalują odrazu jakieś zmodowane sterowniki (Kx, YouP-PAX). Może jednak jeszcze ktoś się wypowie.

 

Jeśli chodzi o Win 2000 i sterowniki, to z tego co wiem potrzebny jest Sevice Pack 2. Nie wiem jak to jest w przypadku Win2000, może te stey są tylko pod WinXP, albo jest jeszcze inna przyczyna? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się nie opłaca bawić w inne sterowniki niż oryginalne CREATIVE? Będę musiał chyba sam to sprawdzić, tylko znów nie chce mi się robić bajzlu w windzie, bo niedawno robiłem jedego formata. :/ Widzę, że niemal wszyscy instalują odrazu jakieś zmodowane sterowniki (Kx, YouP-PAX). Może jednak jeszcze ktoś się wypowie.

 

Jeśli chodzi o Win 2000 i sterowniki, to z tego co wiem potrzebny jest Sevice Pack 2. Nie wiem jak to jest w przypadku Win2000, może te stey są tylko pod WinXP, albo jest jeszcze inna przyczyna? :(

To jest moje osobiste zdanie, ale jeżeli chodzi o stery to albo Crativa, albo Kx-y (używam tych drugich). Te stery modowane fakt fajnie wyglądają ale dzźwięk na nich jaoś dziwnie brzmi, o ile w grach to nie przeszkadza zbytnio to przy muzie jest wyczuwalne. Pozatym te wszystkie mody (a jest to już któraś tam ich wersja) obciązają system i lubią się wysypywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mi przy YouP-PAX dźwięk czasami trzeszczał, do tego parę razy wywaliło blue skrina. Ściągnałem najnowszą paczkę sterów ze stronki creative.com do A/A2/A4 zainstalowałem i gra bardzo ładnie. Do tego foobar+ASIO+flac, logi z-2300/philips hp840 i gra bajecznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pytanie troche z innej beczki..Czy Wy tutaj jako znawcy kart Audigy możecie powiedzieć które wersje 2 i 4 posiadają sterownik ASIO 2.0 ? dla mnie jest to istotne gdyż chciałbym do takiej karty podłączyć gitare elektryczną a na kompie mam swietny program z multiefektami. Wiem tylko,ze bardzo wskazane są kart muzyczne z Asio 2.0. przymierzam sie do kupna na allegro i nie chciałbym kupic bubla. wiec prosze znawców tematu o rade. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mi przy YouP-PAX dźwięk czasami trzeszczał, do tego parę razy wywaliło blue skrina. Ściągnałem najnowszą paczkę sterów ze stronki creative.com do A/A2/A4 zainstalowałem i gra bardzo ładnie. Do tego foobar+ASIO+flac, logi z-2300/philips hp840 i gra bajecznie :D

W związku z moim postem dużo osób pisało do mnie na PM. Postanowiłem opisać co i jak należy zrobić, aby wszysto działało.

 

Ściągamy SBA2_PCDrvBeta_LB_2_08_0002.exe ze strony Creative, instlujemy je.

 

 

Do folderu "windows\system32" wrzucamy asio2ks.cpl

Wchodzimy do panelu sterowania, klikamy na ASIO2KS

W zakłdace:

-Input zaznaczamy <noinput>

-Latency ustawiamy na <2.5-120msec>

-Blocks ustawiamy na <3/240>

 

Zakładając, że macie foobara, ściągamy następujące pliki

foo_output_asio(exe).exe

foo_output_asio(exe).dll

wrzucamy do folderu "foobar2000\components"

 

Kiedy już wszystko zainstalowaliśmy, odpalamy foobara i w zakładce "Output method" należy ustawić "ASIO(exe verison)->ASIO Kernel-Streaming driver"

Jeżeli nie wiecie co, jak z czym to macie wszystko na skrinach

 

Ja mam takie ustawienia i wszysko gra bardzo ładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak:

 

Zakładając, że macie foobara, ściągamy następujące pliki

foo_output_asio(exe).exe

foo_output_asio(exe).dll

wrzucamy do folderu "foobar2000\components"

i pojawia u mnie komunikat:

INFO (CORE) : startup time: 391 ms

ERROR (CORE) : Failed to load DLL: foo_output_asio(exe).dll, reason: Unable to load DLL.

 

co ty na to? co zrobić? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...