Skocz do zawartości
n-dru

Problem Po Naprawie Ctx Pr960f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wlasnie odebralem z naprawy swojego 19" CTX PR960F. Problemem było gnaizdo zasilania. Przed naprawą obraz był ostry. Teraz, mimo grzebania w ustawieniach,nie mogę uzyskac ostrosci. Poszczególne barwy nie nakladaja sie na siebie. Kolory nie sa spasowane.

Moze istnieje jakis sposob jak powrocic do poprzednich ustawien? Mial ktos moze podobny problem?

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak złożyć reklamację na serwis w którym Ci to robili. Poprzestawiano Ci m.in. pierścienie na szyjce kineskopu odpowiedzialne za zbieżność kolorów. To nie jest teraz tak łatwo naprawić. Albo niech Ci teraz to naprawiają albo powinni Ci to zrekompensować w jakiś inny sposób (odkupić monitor, zapłacić za to).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwergencją ustawisz zbieżność kolorów na styku, a u niego poszczególne składowe się nie pokrywają tworząc jednolitej linii. Tego się konwergencją nie ustawi. Dodatkowo ma rozregulowaną ostrość. Ostrość jeszcze można poprawić na trafo, ale barwy to już pierścienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwergencją ustawisz zbieżność kolorów na styku, a u niego poszczególne składowe się nie pokrywają tworząc jednolitej linii. Tego się konwergencją nie ustawi. Dodatkowo ma rozregulowaną ostrość. Ostrość jeszcze można poprawić na trafo, ale barwy to już pierścienie.

1693597[/snapback]

Ja miałem do czynienia z monitorami LG i SONY w których była regulacja konwergencji. Kiedy miałem obok czarnej pionowej kreski z jednej strony czerwoną a z drugiej niebieską ( typowe niepokrywanie wiązek ) bez problemu wyregulowałem to convergence w menu monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menu monitora nie wyreguluje tego. Fakt poprawia sie efekt, ale minimalnie. Jedyny sposob by tekst stalo sie jako tako czytelny to ustawilem temperature barwową na 9300K i zjechalem z jasnoscia i kontrastem. Jednak to powoduje zniebieszczenie i przymglenie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...