Skocz do zawartości
Running

Naprawde Cichy Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec mieszkajacy w niemczech przytachal swojego kompa zebym zrobil z nim porzadek

Jest to komp kupiony przez dom wysylkowy qweele(czy jakos tak sie to pisze)

Komp to fujitsu&siemens model scaleo L

dokladne dane moge podac jutro ale jest tam intel 2,8 80gb dysk seageta 256 ramy plyta siemensa z zintegrowana grafa

komp jest poprostu bezglosny (total ,nul,zero) :)

temp w idle jest co prawda 50 stopni ale i tak jestem w szoku

proc ma boxowe chlodzenie ale teg s[ciach!]iela nie slychac z odleglosci metra

juz go dwa razy restartowalem jak chodzil bo myslalem ze ktos wylonczyl

przypuszczalnie nawet WC sie chowa

czasami tylko slychac jak dysk pomieli ale to i tak prawie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przypuszczalnie nawet WC sie chowa...

1695883[/snapback]

Fakt faktem jest ze faktycznie komp z wiatraczkami moze byc cizszy od wody, mialem wczesniej wode i pompka wytwarzala mi 20 db :/ Postanowilem wiec wrocic do wiatrakow ale troche przerobic pare rzeczy;

 

na procesor (2,5 barton) nalozylem thermaltake combo cool pile 101 ( http://www.thermaltake.com/coolers/comboCo...101/pipe101.htm )

na to wiatrak Noiseblocker S3 (14-26 db), wyprowadzajacy wiatrak z obudowy Nosieblocker 120 mm (max 17 db) do tego 1 wiatrak wprowadzajacy Nosieblocker s1 (9-11 db) obudowa chifteca, zasilacz tagana 380 (baaaaardzo cichutki)

w owczas zawazylem ze dysk tez moze chalasowac!;) (wczesniej byl zagluszany przez wiatraki;))

wiec dysk wlozylem w Scythe Silent Box HDD ( http://www.hartware.de/media/reviews/468/4.jpg ) dotego oblozylem obudowe matami wyciszajacymi dosc szczelnie. Przy obnizeniu predkosci wiatrakow komputerka prawie w ogole nie slychac (przy przylozeniu ucha do obudowy dopiero slyszymy leciutki dzwiek ;) (a sluch mam dobry!:)) temperatura w spoczynku to 49 stopni (po wlaczeniu na full wszystkich wiatraczkow spada do 36 ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie we wszystkim z użytkownikiem Running!!!

W szkole mamy wyposarzoną pracownie komputerową własnie w te komputery i w sali jest zupełna cisza. Są to kompy boxowe cały zestw to monitor LCD 17" klawiatury i myszy Logitecha, nagrywarki DVD. Kompy są wypas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma 29*. Co do glosnosci to naprawde jest cichutko z tego co zdazylem sie zorientowac nic tak nie wyciszy dysku, duzym minusem jest jednak cena ;/ 230 zl. "pykania" dysku w ogole nie slysze tak jak pisalem - gdy zblize glowe do ubudowy to slysze leciutki szum ( to wlasnie dysk ;)) Zalezy jeszcze jaka masz obudwe, moja przenosi spore drgania i przez to jest jeszcze bardziej slyszalny dysk (zastanawiam sie czy nie wyciagnac dysku z 5,25 i poprostu polozyc go w jakies bezpieczniejsze miejsce) - tak ze pewno bedziesz mial jeszcze ciszej. Bez watpienia moge polecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyciszania dysku...

ja przykrecilem dysk do taich sanek pod nim i polozylem na gabce. przed dyskiem jest wiatraczek wiejacy do czola na 5V. siedzi to wszystko w zatoce 5,25, zamiast zaslepek zamontowalem taka siatke metalowa jaka mozna znelasc w starych glosnikach komp.

dysku nie slychac i ma ok 25'C :P kombinacja kosztowala mnie ok 9zl - razem z wiatrakiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie chłodzeniem ale powedzcie mi w którą stronę popycha powietrze wentylator w zasilaczu do środka czy na zewnątrz bo mam w domu 2 kompy i do jednego przykładam zapalniczkę to wdmuciach!e do środka a drugi na zewnątrz. CO JEST GRANE NIECH MI KTOŚ POWIE??????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie we wszystkim z użytkownikiem Running!!!

tak...bezglosny .... w szkole... oczywiscie... przeciez zaglusza go szmer....

nigdy komp nie bedzie bezglosny.... sama elektronika generuje pewne dzwieki... ja jestem w stanie wejsc do pokoju i powiedziec czy jest wlaczony telewizor czy chociazby moj komp jak odlacze wszystkie wentyle i hdd,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nigdy nie wierzyłem dopóki sam się nie przekonałem na własne uszy.

 

Do mojej firmy zakupiono 40 stacji roboczych Fujitsu-Siemens SCENIC-P Series na Prescottach 2.8 LGA, Intel 915P, 512DDR PC3200, 80GB Samsung SATA, DVD-RW i takie tam. Sam w biurze mam 2 takie zestawy i potwierdzam iż praktycznie bezgłośne. Przykładałem ucho do bocznej ścianki obudowy i słychać tylko leciutki szmer powietrza, ale trzeba naprawdę wsłuchać się bardzo.

W niektórych pomieszczeniach biurowych stoi 5-6 tych zestawów i naprawdę nie generują żadnego hałasu - cisza jak makiem zasiał - mogę się założyć że wchodząc do takiego pomieszczenia w ciemności nikt z Was nie usłyszałby totalnie nic.

 

Niedawno przekonałem się co jest tak naprawdę w środku tych PC-tów (zaszła potrzeba podłączenia dodatkowego dysku). Otóż w środku jest dość orginalne rozwiązanie - na procu znajduje się sporych rozmiarów radiator z pełnej miedzi. Na radiatorze siedzi 120x120 mm nieznanej mi firmy. I teraz najlepsze - zasilacz przymocowany jest do tego wentyla. Także jest to taka hybryda - CPU - Wentyl - Zasilacz. Czyli całość chłodzi tylko 1 wentyl.

Nie chciało mi się jednak wierzyć, że jakaś zwykła 120-ka może być aż tak cicha dlatego spojrzałem do opcji biosu i wygrzebałem opcje dotyczącą reg. obrotów. Cały myk polega na tym, że defaultowo jest włączona opcja regulacji obrótów względem temp. Po wyłączeniu tej opcji wentyl kręci się pełną parą (12V) i już słychać go porządnie.

 

Musze przyznać, że w przypadku 2-óch kompów musiałem ustawić wentyl na 12V bo są tak niefortunnie ustawione, że stykają się obudowami i praktycznie nie ma przewiewu - pojawiały się restarty z powodu zbyt wysokiej temp. Także coś za coś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...