Skocz do zawartości
HawkEye

Blackice Exterme Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z w/w chłodnicą, a mianowicie jest pęknięta na gwincie i niestety cieknie :(. Mam ją od około roku, ale dopiero teraz zabrałem się do składania wc (nie wiem czy była taka jak ją kupiłem). :mur:. Można ją naprawić, jeżeli tak to jak, czy jest do wyrzucenia ? Wszekie sugestie, które pomogą w rozwiązaniu problemu będą bardzo mile widziane :).

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz taki wybor klejow na rynku ze napewno Ci sie uda jej naprawa podobnie z lutowanie do tego jednak trzeba miec troche smykalki ;]

1701700[/snapback]

Wiem że jest duży wybór klei :). Ale nie wiem czy da się to skleić, ponieważ to pęknięcie jest cieniutkie jak włos i jeszcze do tego w miejscu gdzie przychodzi kruciec. Niestety polutować tego sam nie dam rady :(

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest male to dobrze oczysci kropelka spokojnie da sobie rade tylko musi byc suche ;]

1701821[/snapback]

Odnosnie kropelki i innych cyjanoakryli bym uwazal, woda potrafi je wyplukac z czasem, postawil bym na kleje typu Distal, zywyca epoksydowa i.t.p.

Pamietaj aby najpierw dobrze oczyscic klejone miejsce i odtluscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej, nie chce mieć na sumieniu jak coś nie uda sie,,, jak gdzieś indziej bedzie cieknac..... :/

mam nadzie żę jest dobrze!!...

1703131[/snapback]

Gdzie indziej naszczęście nie cieknie, próba szczelności wypadła w 99% pozytywnie, już nie sika wodą :), ale się poci, jeszcze nie doszedłem czu to z tej szczeliny co była czy źle uszczelniłem złączkę, zrobiłem to tylko na teflon. Dzisiaj mam już dość, jutro spróbuję dodatkowo uszczelnić to silikonem. Jak będzie ok to szlif i malowanie :).

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sie podpiac pod temacik.. "problem" mam takowy.. niedawno stalem sie szczesliwym posiadaczem (nowej) chlodnicy BIE z tym ze dostałem ja z plastikowymi (w kazdym razie niemetalowymi) kroccami.. pytam wiec czy lepiej wymienic np na metalowe oraz jak to uszczelnic (i plastiki i metalowe)? wiem ze tasma teflonowa np (tanio i podobno wygodnie) mozna.. ale jak nawine z 5 warstw to np nie zajade gwintu? pytam (pewnie dla wielu glupio) bo marny ze mnie hydraulik..

 

fotki chlodnicy: Duza (800kB) Mala (60kB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero zaczynam przygodę z WC, wczoraj polutowałem tą chłodnicę, próowałem ją usczelnić silikonem ale chyba robię coś nie tak, bo cieknie z pod złączki (dziury już nie ma :)). Pytanie do fachowców jak najlepeij zrobić uszczelnienie silikonem?

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz kleic spokojnie

ja wlasnie skleilem lade klejem epoxy dragon

rozlutowalem

wkleilem mufki czy ja ta k* sie nazywa

potem skleilem po uprzednim wyczyszczeniu

i tylko jeszcze jakies sa 3 dziurki ale to zaraz epoxy idzie w ruch

i mam nadzieje ze cisnienie wytworzone przez moje pluca

oraz z weza wannowego juz jej nie ruszy :lol:

 

wolalbym ja lutowac ale przy rozlutowywaniu troche sie z nia poszarpalem i nie dalo rady lutowac

tylko klejenie....

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...