Skocz do zawartości
mich

Doswiadczenia Fizyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Kaeres a jak bys tlumaczyl to zjawisko?

bo teoretycznie jest dobre ale do jakiego dzialu je podpiac?

 

 

Nuklear tak to raczej z chemii ale moze jakies inne dobre pomysly na doswiadczenia masz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o "doświadczenia" to z pirotechnicznych: strzelanie z tulejki i zapałek (hałasu co nie miara), strzelanie z karbidu oraz puszczanie bączków z saletrą wymieszaną z cukrem.

Mozesz mi przyblizyc strzelanie z tulejki i zapalki??Ja narazie robilem proch drzewny(czy tam czarny)oraz pakowalem saletry do kapsli po wodce zatykalem ja szczelnie robilem dziurke na lepek zapalki wsadzalem go i sruuuu---->polecial :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie takie wyszukane jak wasze propozycje:

Majac 6 lat stworzyłem nieświadomie piorun w mikrofalówce :) Pamietam że potem bardzo bałem sie kuchenki :)

Wystarczy kawałek folii aluminiowej i sprawna kuchenka.

 

Na jednej imprezie w DS-ie :P wsadziłem do kuchenki mydło efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres a jak bys tlumaczyl to zjawisko?

bo teoretycznie jest dobre ale do jakiego dzialu je podpiac?

 

 

Nuklear tak to raczej z chemii ale moze jakies inne dobre pomysly na doswiadczenia masz:)

To jest oczywiscie fizyka.

Po prostu jest to bardzo drobny material i jest malutko wolnej przestrzeni miedzy ziarenkami.

Przyciaganie miedzy danymi kawaleczkami jest na wiekszej powierzchni. W tak drobnym materiale wystepuje juz najzwyklejsze przyciaganie czasteczkowe (mikronowe ziarna).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RÓWNOWAGA

 

Potrzebne przedmioty:

widelec, łyżka, zapałki, szklanka

 

Wsunąć łyżkę pomiędzy zęby widelca, a następnie prostopadle do nich między zęby widelca wsunąć zapałkę. Tak zbudowaną konstrukcję w łatwy sposób można oprzeć o krawędź szklanki. W tym momencie można zakończyć pokaz ale... Można spróbować podpalić zapałkę od strony wolnego końca. Ku zdziwieniu obserwatorów zapałka gaśnie w momencie gdy ogień dociera do krawędzi szklanki i na pozór chwiejny układ dalej pozostaje w równowadze.

 

http://lab.pap.edu.pl/~zfd/fiz/ob.htm

 

tutaj jest sporo fajnych i prostych doświadczeń

http://zabawki.pap.edu.pl/

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie sobie butelke Coca Coli, kupcie ze dwie paczki tych małych Mentosów do tego próbówka albo inna rurka szklana, żeby gdzieś te Mentosy u mieścić. Następnie odkręcamy cole, a próbówke odwracamy w taki sposób aby Mentosy wpadły do butelki. Najlepej gdy położymy kartke na gwint butelki i na to próbówke. Potem tylko szybko wyciągniemy kartke tak żeby Mentosy gwałtownie wpadły do Coli...

 

Efekt:

Cała Cola z butelki(najlepiej jak będzie 2l), zostanie wyrzucona na wysokość ok 2m.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam cała serie ODJECHANE EXPERYMENTY, lub POGROMCY MITÓW, nie wiem czemu ale większość potem probowałem (tych mozliwych do wykonania w domu:D) zrobic:D hehe

z wyszperanych na necie , przepisa na PIORUN KULISTY w mikrofalówce! masakruje zrobiłem...iii dziewczyna mnie prawie utłukła tak przykopciłem :D hehe ale piorun byl bardzo duzy...cale 2 cm:D na oko:D::DD:D

 

http://ufo.dos.pl/article.php?sid=78

 

 

pozdrawiam zapalonych piromaniaków:D (większość coś wysadzała:D)

oo jeszcze mi się przypomniało , wykręcałem kiedyś szprychy z JAWKI:P potem główki szprych napychalem prochem zakrecalem troche ( nie dokonca ile sie dalo reszte wypelnial proch) i podgrzewałem:D :D jak strzeliło:D hehe cały płot z desek podziurawiłem...szkoda ze było dość niekontrolowane:P na szczęście teraz mam wiatrówkę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn :>? masz na mysli urwaną ręke ?? :lol:

nie;]

ale fale uderzeniowa ktora czuc calym cialem;]

albo detonek ~2g PETN, stalem 3 metry od tego....efekt:) malo sluchu w jednym uchu nie stracilem....potezny grzmot (wybuch) i pozniej zanikajacy pisk.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...