Skocz do zawartości
P@weł m

Zepsute Fony- Ile Naprawa?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast uzywac bog wie czego do mycia kupcie tzw. izopropanol(alkohol izopropylowy) o wysokiej czystosci, nie smierdzi i bardzo szybko odparowuje nie pozostawiajac po sobie osadow.

Wszystkie plyny typu cleanser etc to wlasnie izopropylowy alkohol.

 

Dobry jest rowniez rozpuszczalnik nitro(odparowuje wyjatkowo szybko) ale jest trujacy i rozpuszcza plastik!!

 

Sprawdza sie tez ciepla/goraca woda + plyn do mycia naczyn ;)

 

Do suszenia tylko i wylacznie sprezone powietrze z kompresorka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

Mam problm z SL 45i nie ładuje mi batreri musze go rozebrać znaczy rozdzielić te obie szare części panelu i po złożeniu ładuje następna srawa że teraz przestał łądnować ogóla znaczy ładuje przez 5 min i potem przestaje moze wiecie co jest z nim nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problm z SL 45i nie ładuje mi batreri musze go rozebrać znaczy rozdzielić te obie szare części panelu i po złożeniu ładuje następna srawa że teraz przestał łądnować ogóla znaczy ładuje przez 5 min i potem przestaje moze wiecie co jest z nim nie tak ??

Te telefony tak mają jak sie już coś psuje to tak do końca. Wydaje mi się że coś w nim nie styka do ładowania bateri, zawsze tak siędziało w tym modelu. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast uzywac bog wie czego do mycia kupcie tzw. izopropanol(alkohol izopropylowy) o wysokiej czystosci, nie smierdzi i bardzo szybko odparowuje nie pozostawiajac po sobie osadow.

Wszystkie plyny typu cleanser etc to wlasnie izopropylowy alkohol.

 

Dobry jest rowniez rozpuszczalnik nitro(odparowuje wyjatkowo szybko) ale jest trujacy i rozpuszcza plastik!!

 

Sprawdza sie tez ciepla/goraca woda + plyn do mycia naczyn ;)

 

Do suszenia tylko i wylacznie sprezone powietrze z kompresorka :)

Dobra takie coś moge brac ale nie wiem ile to ko$ztuje i gdzie to zdobyc. Tyle że "cRaCkEr" od zamoczenia mineły prawie dwa miesiące i raczej wątpie żyby to pomogło. A na serwisy mnie za bardzo nie stac... POZDRO i proszę o odpowiedź

P.S: W zasadzie nie mam nic do stracenia. Albo go sprzedam na allegro.pl albo się zobaczy.

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede szczery i powiem ze g*wno z tego Tobie wyjdzie, bladego pojecia o temacie nie masz wiec szans na naprego tego tez zadnych nie masz :)

 

Zreszta kupowanie na allegro zalanych telefonow to pomylka, tak jak wczesniej ktos juz tu pisal na bank ktos w tym ryl.

Nawet jezeli nie to po 2 miesiacach telefon jest "zjedzony"

 

Naprawa GSM to nie klocki lego, jako ze praccuje w serwisie widze jak duzo zalezy od doswiadczenia, wiedzy teoretyczej i sprzetu.

Brak dobrego multimeru, zasilacza, HA, porzadnej myjki( a nie tandety z allegro za 8 dych),kolby, topnikow i past uniemozliwa jakiekolwiek dzialanie!

 

Temat w sumie ciekawy bo moze uzmyslowi ludziom ze za naprawnie nie kazdy moze sie brac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Np.: Ostatnio kupiłem sobie Flasher Dejana i bedę se fony flashował ;-) . A przy okazji z tym-czy telefon podczas flashowania powinien miec naładowaną baterię na full? Czy aby liczyc sumy kontrolne trzeba podłaczac konwenter czy da to się zrobic bez jego konieczności? wiem że jest tego sporo w necie ale na was polegam ;-) . Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to napiszę. POZDRO i proszę o odpowiedzi.

Z tą pełna bateria, chodzi o to żeby telefon nie wyłączył sie podczas flashowania. Do liczenia sum kontrolnych potrzebny jest konwerter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat w sumie ciekawy bo moze uzmyslowi ludziom ze za naprawnie nie kazdy moze sie brac...

I tu masz rację. Ale skoro telefon jest już nie do uratowania to raczej nic się nie da zrobic. Zawsze można sie pobawic. A nóż się uda... POZDRO

P.S: Ludzie wie ktoś jak liczyc sumy kontrolne? Oczewiście jest tego w niecie od groma ale ja nieweim na jaką prędkośc ustawic port COM? Bo telefon można bez problemu przeflashowac za pomocą Flasher Dejana(kabla na "LTP") ale jest problem z kablem na "COM". Bardzo proszę o pomodz w tej sprawie.

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym napisane na drógiej stronie tego tematu. Raczej takiego telefonu nie naprawisz ale jak dobry LCD to opłaca się. Obudowę też możesz sprzedac(jak w dobrym/bardzo dobrym stanie). A ile kumpel chce? Masz może jakiś sprzęt? Może wanienka ultradźwiękowa? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto

Po 1 - masz 0 pewności że go naprawisz

Po 2 - długo na nim nie podziałasz

Po 3 - jakbyś go ewentualnie sprzedawał zaznacz ze był zalany i naprawiony - nie bądź oszust :wink:

 

[edit]

Do P@weł m: jakby miał jakiś sprzęt do naprawy to by pewnie znał sie na naprawach i nie pytał czy warto :)

Edytowane przez adamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego c35 nie brał. Być może namęczysz się z naprawą a i tak wiele kasy z niego nie będzie. ZAleży jakie ma dwa. Ostatecznie można się pokusić nawet o dwa jak LCD sprawne- trzeba liczyć żęby nie być stratnym. POZDRO

P.S: Może ktoś wie- na jaką prędkość należy ustawić port "COM" podczas przeliczania sum kontrolnych i czy te sumy można przeliczyć bez pomocy konwentera? Bardzo prosze o szybką odpowiedź.

Edytowane przez P@weł m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokie 3100, został zalany ale udało mi się go naprawić lecz nie słychać dźwięków wiadomości i sygnału,w menu oraz jesli ktos dzwoni/przysyla smsa.

 

Da się to jakoś naprawić czy muszę się z tym pogodzić?

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokie 3100, został zalany-nie słychać dźwięków wiadomości i sygnału,w menu oraz jesli ktos dzwoni/przysyla smsa.

Wg. mnie warto spróbować pokombinować z softem a jak nie to trzeba będzie wymienić głośniczek. POZDRO i piszcie coś w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile tak mniej więcej moge liczyć za niego (z tym uszkodzeniem)

Ja dał bym Ci z 50-60 zł ale watpie czy dostaniesz tyle chodź powinno sie tyle udać skasować. Jak masz wszystkie akcesoria to powinno być okolo tyle. POZDRO i piszcie coś.

P.S: A może warto spróbować gdzieś dorwać taki głosniczek tylko sam i moze wtedy bedzie działało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zepsute Nokie bardzo szybko sprzedają się na allegro. Oczywiście te bardziej popularne modele, do których części są tanie i w miarę dostępne. Nieraz oferty pojawiają się już zaraz po pojawieniu się aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i sprzedalem telefon, bateria, ladowarka + nowa obudowa i klawa

Ale jak byś nie dodawał nowej budy i klawy to bys napewno trochę mniej skasował. Ten fon jest bardzo popularny i niedrogi więc poszedł za 120(ten zepsuty). POZDRO i piszcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moze tu ktos mi pomoze :) , sytuacja przedstawia sie tak sasiad przyniosl mi fona konkretnie siemensa CX65 ktory nie ma podswietlania wyswietlacza anie irda nie dziala (utopil sie w coli) wczoraj go rozkrecalem bo myslalem ze to dioady pod wyszwietlaczem moze sie zjaraly ale nie bylo takich :(

Wiec tu moje pytanie ile moze kosztowac naprawa nieposwietlajacego wyseitlacza (i co jest tym spowodowane) oraz niedzialajacej IRDY .

 

Z gory THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moze tu ktos mi pomoze :) , sytuacja przedstawia sie tak sasiad przyniosl mi fona konkretnie siemensa CX65 ktory nie ma podswietlania wyswietlacza anie irda nie dziala (utopil sie w coli) wczoraj go rozkrecalem bo myslalem ze to dioady pod wyszwietlaczem moze sie zjaraly ale nie bylo takich :(

Wiec tu moje pytanie ile moze kosztowac naprawa nieposwietlajacego wyseitlacza (i co jest tym spowodowane) oraz niedzialajacej IRDY .

Powienieneś nowe diody wlutować bo powinny być. Jeżeli zrobią Ci w jakimś salonie IrDA to dobrze a jak nie to kupić jakiegoś uszkodzonego CX65 na allegro.pl i przelutować IrDA. Co do kosztów to około 30-40zł za diody(albo i mniej) a za IrDA nie wiem. POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Siemensach podswietlenie jest "zintegrowane" w lcd.

Jezeli fon byl zalany to padlo zasilanie podswietlenia(zwarcie lub przetrawienie sciezek od cieczy)

Co do irdy moze byc podobnie, poszukaj po lini zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Siemensach podswietlenie jest "zintegrowane" w lcd.

Jezeli fon byl zalany to padlo zasilanie podswietlenia(zwarcie lub przetrawienie sciezek od cieczy)

A czy tak samo jest w SE bo nie mogę się doszukać takich diodek? Prosze o szybpowiedź. POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...