Skocz do zawartości
janio

Barton Mobile 2800+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar kupić bartona mobile 2800+ takiego jak tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=67214172 i moje pytanie - jesli moja płyta daje teraz prockowi defaultowe napięcie na 1.75v , to czy przy tym procku automatycznie defaultowe napięcie obniży sie do 1.65v ? No i jeszcze napiszcie co sądzicie o tym procku na mojej płycie - płytataka jak w sigu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kt400 i asrock to odradzam tego mobile po co ci on jak i tak dużo nie wycisniesz sam mam epoxa na kt400a i musisz pamiętać, że max fsb to 166 (sam mam ten problem bo  sobie jade 14x166 na kt 400a epoxa)

1711615[/snapback]

No nie wiem jak jest na twoim epoxie, ale na moim asrocku mam płynną regulacje fsb co 1 mhz aż do 248 mhz :D A co do wyciskania, to cudów nie zamierzam z nim robić, może do 2,5 ghz podkręce i mi styknie. Po co mi więcej jak grafika i tak nie będzie nadążać :)

 

EDIT:

Napięcie się obniży automatycznie. Na jakim układzie jest ta płyta?

tak jest - płyta działa na kt400 :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz płynną regulację ja też ja mam ale wiesz dzielnik pci skoczą tak wysoko że szok bo są niezablokowane i możesz np spalić sobie dysk ja jechhałem na 188 i się zdziwiłem bo mi siępo  jakimś czasie dysk spalił

1714452[/snapback]

A ktoś inny na froum mi napsiał ze mam następujące dzielniki, jeśli ustawie fsb zworkami na płycie:

 

przy 100 = 1/3

 

133 = 1/4

 

166 = 1/5

 

200 = 1/6

 

więc przy 200 i dzielniku 1/6 wychodzi pci 33 mhz więc akurat na styk :D no chyba że naprawdę nie mam żadnych blokad no to kicha :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janio jak wykręciłeś tego swojego palamino aż tak ja na moim mobo max dojeżdżam do 1900 (1600mhz stabilnie) przy napięciu 1.85v a dalej winda mi wywala na wyższych napięciach nie startuje wcale oO a ten mobil na kt400 spokojnie bedzie chasał :) szkoda że asrock bo małe możliwości o/c

Edytowane przez iqmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@janio jak wykręciłeś tego swojego palamino aż tak ja na moim mobo max dojeżdżam do 1900 (1600mhz stabilnie) przy napięciu 1.85v a dalej winda mi wywala na wyższych napięciach nie startuje wcale oO a ten mobil na kt400 spokojnie bedzie chasał :) szkoda że asrock bo małe możliwości o/c

1720866[/snapback]

jak podkręciłem ? - Po porostu odblokowałem mnożnik i ustawiłem na 13, fsb na 141, napięcie na 1.92v (tak naprawdę to poiwnno być 2V ale zasiłke mam badziwna i nie trzyma dobrze napięcia) no i śmiga tak ja w sigu :D max jaki z niego wycisnąłem, tak żeby uruchomiła sie winda to 1856 MHZ (143x13), ale już działał niestabilnie. Ale MAX to 1890 mhz, ale wtedy tyko do biosa mogłem wejść, bo winda już sie wysypywała przy uruchamianiu. To też zalezy jakie masz chłodzenie. Ja mam WC i temperatura proca nie przekracza 36* w stresie. A tego athlona właśnie zamówiłem i bede go miał na poniedziałek :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie dzielnikow na 200 to kt400a nie ma dzielnika na 200 a tobie te ustawienie 143x13 to kapa bo podziel sobie 143 / 4 czyli dla pci prawie 36 troszke ponad ale jeszcze nie ma tragicznie zapodaj 166 i spusc mnoznik.

1724351[/snapback]

Czyli mam rozumieć że największy dzielnik dla kt400 to 1/4 ?? Ktoś na tym forum zapodał cytat z jakiegoś zagranicznego forum i pisało tam że kt400 oficjalnie obsługuje dzielnik 1/5 dla fsb 166 i nieoficjalnie 1/6 dla 200. Czegoś tu nie rozumiem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aidzie to chyba było płyta gł.->płyta gł.->i tam gdzieś na dole chyba była częstotliwośc agp. teraz trudno mi powiedzieć bo jestem nie na sowim kompie i nie mam za bardzo jak sprawdzić. a evereście to nie mam pojęcia gdzie to moze być. jutro bede na swoim kompie i sprawdze wszystko (i założe swojego nowego athlona m :D ) i postaram sie pod wieczór zapodać dane jeśli zdołam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co jedziesz z fsb 200 i targasz 2500mhz na Asrock to musi być jakiś super selekt tego bartona.

1733993[/snapback]

lepiej :D jade teraz na 2600 mhz na moim asrocku i fsb 200 :D w końcu bartonik z 23 tygodnia AQYHA :D dzielnik 1/6 jest, bynajmniej u mnie, ale kurde przy fsb 200 wydajność zamiast rosnąć, spada :angry:

w aidzie na fsb 176 miałem odczyt z pamięci 2334 mb/s, a teraz przy fsb 200 mam 2135 mb/s :( podniosłem napięcie pamieci i procka i dalej to samo. timingów nie ruszałem. nie wiem co sie dzieje, może to juz tak jest na via ...

 

 

EDIT: Już jest OK. Niby zapuściłem asynchronicznie, bo ustawiłem w biosie pamięci asynchro na 200 MHz i osobno procek na 200. Wartości nyby te same, ale jednak asynchro, a działa wydajniej niż przy synchronicznym :)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz fsb ustawiane zworkami na płycie ? bo jeśli tak to żeby nie pojarać dysków to zrób tak jak ja u siebie - ustaw sobie na płycie fsb 200 a w biosie daj 166, wtedy w evereście w płyta gł.->płyta gł. i właściwości układu płyty gł. i tam jest rzeczywyista częstotliwośc taktowania QDR i jeśli bedziesz miał coś w między 54-56 to też masz dzielnik 1/6 :D i wtedy spokojnie możesz walić fsb 200 :) powodzenia ;)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...