Skocz do zawartości
bobby_moore

Komp Do Akademika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Własnie zaczałem studia,mieszkam w akademiku i przydałby mi sie tam komp.

Mam gdzies w szafie starego kompa Celeron 400 na BX, 448 MB Sdram (128mb + 64 mb + 256mb), Ge-Force mx 400 32 mb, dysk samsung 10 gb. Chciałbym do niego wrzucic inne mobo i szybszego procka, jak najnizszym kosztem. Wazne aby pasował też stary Ram. Komp mam słuzyc wyłacznie do netu i pracy w wordzie. Nie mam mowy o zadnym graniu, chyba ze w pasjansa :) ....Podkreslam, najawazniejszy jest niski koszt, studenckie zycie jest dosc drogie.....

:wink:

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płyt głównych na allegro znalazłem to: http://allegro.pl/show_item.php?item=68994136

Mysle ze z zakupem procesora nie bedzie juz problemu. Czy to prawda ze moge tam włozyć Athlona XP 2600+?? Bo jesli tak to miałbym ułatwione zadanie ponieważ mój znajomy posiada takowego na sprzedaż. Pewnie udałoby mi sie z nim jakos dogadac i odkupic go za przyzwoite pieniądze :)

Edytowane przez bobby_moore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltek KAV, swietne mobo :) AthlonXP 2600+ ruszy bez problemu, ponieważ chodzi na 266MHz a chipset via kt133a go bez problemu obsłuzy. Konieczne będzie tylko wgranie najnowszego biosu (bodaj Q12) i wszystko bedzie śmigać :)

 

Płyta posiada 3 sloty SDR więc twoje pamiątki wejdą :)

 

Polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż......mój znajomy sprzedał procka 2 tygodnie temu;/.

Myśle ze kupie tą płyte i jakiego Athlona 1000 MHZ. Szybszy raczej narazie nie bedzie mi potrzebny. I jeszcze jedno pytanie: rozumiem ze do tej płyty bedą pasować wszytkie Athlony w granicach 900-1500 MHZ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak...

 

Na twoim miejscu kupił bym athlona 1200MHz odblokował mnoznik i puscil go na 1400MHz , badz pokusilbym sie o jakies palomino i podkrecil moze jeszcze wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, kupiłem sobie na allegro tego Solteka na KT133A i do tego athlona 1200. Zastanawiam sie tylko czy zmieści sie to  do mojej starej budy po celeronie na BX'ie. Chyba wymiary płyt głównych sa jednakowe w standardzie ATX, co nie??

1717089[/snapback]

wejdzie :)

 

a zasilacz jest pionowo czy poziomo? jak pionowo to może być malutki odstęp między nim, a chłodzeniem przez co bardziej by się grzał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...