Skocz do zawartości
walker214

Jaki Dysk 7200 Do Laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnosnie dyskow z predkoscia 7200rpm. Ktory z nich jest lepszy:

 

- Hitachi TravelStar 7K60 60 GB

- Seagate Momentus 80 GB ST980825A

 

Oczywiscie SEAGATE jest drozszy, ma wieksza pojemnosc i cichszy ale jak to wyglada w praktyce. A moze jest jeszcze jakis inny..Ktos na tym forum gdzies napisal ze jak dysk 7200 do laptopa to tylko HITACHI i stad moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można się wtrącić...

Z tego co mi wiadomo różnica w wydajności dysków 7200 rpm w porównaniu z dyskami 5400 rpm nie jest aż taka duża jak w przypadku dysków 5400 vs. 4200 rpm. Jednak rónica w cenie jest MOCNO zauważalna...

Może warto byłoby kasę przeznaczoną na dysk 60 czy też 80 gb, 7200 rpm przeznaczyc na np dysk 100 gb lub nawet 120 gb, 5400 rpm ewentualnie dokładając te 100 ziko.

 

To chyba logiczna kalkulacja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można się wtrącić...

Z tego co mi wiadomo różnica w wydajności dysków 7200 rpm w porównaniu z dyskami 5400 rpm nie jest aż taka duża jak w przypadku dysków 5400 vs. 4200 rpm. Jednak rónica w cenie jest MOCNO  zauważalna...

Może warto byłoby kasę przeznaczoną na dysk 60 czy też 80 gb, 7200 rpm przeznaczyc na np dysk 100 gb lub nawet 120 gb, 5400 rpm ewentualnie dokładając te 100 ziko.

 

To chyba logiczna kalkulacja.

 

Pozdrawiam

1723503[/snapback]

Popieram przedmowce.

Taki dysk 120GB 5400 z 8 lub nawet 16MB cache bedzie bardzo wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja odnośnie dysków mam takie małe pytanie, jak sie mają z rzeczywistą prędkości dyski 3,5 (7200 rmp 8mb) podłanaczane na USB 2.0 do laptopa. Do jakiego dysku laptopowego można przyrównać taki dysk?

Przy podlaczeniu hdd przez usb ponoc nie ma rzadnej roznicy pomiedzy 4200rpm a 7200rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam w kieszeni Maxtora 40GB. Podpiety normalnie spokojnie wyciąga średni transfer powyżej 30MB/sec (nie pamietam dokladnie), w kieszeni góra to 21MB/sec. Dużo zależy też od kieszeni i jej elektroniki, ale na pełną moc nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...