Skocz do zawartości
99tomcat

Dfi Nf4x Infinity Nforce-4x S754

Rekomendowane odpowiedzi

na abicie sie nie znam, ale wnioskowalem to z waszych wypowiedzi ;) a dfi naprawde moze dzialac z takim HT mi dziala bynajmniej a wlasnie dzielnika x2 nie lubi

 

ogólnie to tez pozdro

 

p.s. proponuje poczytac ten temat pare stron wyżej tam świder robil 1700HT :P naprawde siedzialem nad ta plyta troche czasu i ja poznałem nie mówie ze jestem jakims super specem ale coś wiem (nie ma to jak 7 dni kręcenia z przerwami na sen tylko mozan poznac duuzo kaprysów płyty)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te procesory to 0.09. bardzo malo sie grzeja i wymagaja malego napiecia. powyzej 1.55v to juz nie jest bezpieczne dla nich. To nie sa stare proce na socket a gdzie 1.6 mialy default. Z reguly te sempy chodza na 1.5v ok 2700mhz.

no to testujemy ;] postowałem z w temacie więc można sprawdzić od kiedy ;) od wtedy nie jechałem na napięciu niższym jak 1,62v :P 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i płyta umarła. Po włączeniu wiatraczki przekręcą się i zatrzymują, zapalają się obydwie diody czerwone i na tym koniec. Po odłączeniu dodatkowej lini 12V rozkręcają się wszystkie wiatraczki ale płyta nie wstaje. Prawdopodobnie gdzieś na dodatkowej lini zrobiło się zwarcie i zabezpieczenie przeciwzwarciowe wyłącza zasilacz. :/ Ehh. Nawet nie pobawiłem się tą płytą bo nie miałem grafy. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i płyta umarła. Po włączeniu wiatraczki przekręcą się i zatrzymują, zapalają się obydwie diody czerwone i na tym koniec. Po odłączeniu dodatkowej lini 12V rozkręcają się wszystkie wiatraczki ale płyta nie wstaje. Prawdopodobnie gdzieś na dodatkowej lini zrobiło się zwarcie i zabezpieczenie przeciwzwarciowe wyłącza zasilacz. :/ Ehh. Nawet nie pobawiłem się tą płytą bo nie miałem grafy. icon_sad2.gif

Dajesz na gwarancje i po ok 12 dniach dostajesz nowa:)

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo DFI nie ma serwisu w PL. Zatem może poczekać nawet z 6-8 tygodni :/

zgadza sie DFI nie ma serwisu w Polsce <_< współczuje czekania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma tak ze se czekasz iles tam, sklep udzielajac gwarancji na jakis podzespół musi powiedziec jaki jest maxymalny cas naprawy gwarancyjnej i nie ma ale... jak cos sie beda plumkac do do rzecznika praw konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje prawa znam. Najgorsze jest to, że święta idą! ;( Ehh. Nawet nie zdążyłem całego kompa skompletować a już podstawa padła! :/ A sklep w którym brałem, kupywał w komputroniku a u nich z szybkością nie jest najlepiej! Problem jest jeszcze w tym, że gwarancja może się przedłużyć, jeśli zajdzie konieczność wysłania sprzętu z granicę. No a jak piszecie, że nie ma serwisu w PL to już kompletna załamka. :(

 

PS. Wczoraj wymieniłem CPU na inny i teraz robi 2700MHz przy 1.55v :) a tu taki zonk z mobo. :/

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem, że nie ciekawie z tymi DFI...coś masowo Wam padaja :(

pamietam, że omało co nie kupiłem jej ale akurat nie mieli na stanie.

Ale z tego co widze powinienem się jednak cieszyć, że wybrałem Abita.

Bynajmniej nie narzekam na nim na nic zbytnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z innymi ale poprostu DFI jest taka kapryśna <_< ja tam mam jedną z pierwszych (listopad 2005) i nie narzekam wszystko w niej ok nie ma zamiaru padać i obu tak dalej. Zauważylem zależnosć ze im nowsza tym mniej wytrzymala :blink:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadalem wczesniej Abita NF7 z ktorym tez czasami dzialy sie bardzo dziwne i trudne do opisania rzeczy, ale jak nie miala zadnych kaprysow to chodzila bez zarzutow dlugi czas, myslalem ze teraz sytuacja sie poprawi nabywajac DFI

 

czy ja cos zle robie czy ta plyta tak ma :?:

 

p.s.

czy na plytach innych firm tez cos podobnego ma miejsce (gigabyte, asus, msi itd.) :?:

zmątowałem 3 abity (łącznie z moim) jednego asusa i jednego gigabyte. Wszystkie działają :)

Gigabyte syf, asus ujdzie (ale brak zmiany vcore ...[no comment]), Abit jest spoko :) . Wszystko na nf4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmątowałem 3 abity (łącznie z moim) jednego asusa i jednego gigabyte. Wszystkie działają :)

Gigabyte syf, asus ujdzie (ale brak zmiany vcore ...[no comment]), Abit jest spoko :) . Wszystko na nf4.

No to DFI "rządzi" :mur: a moze masowo cos w kompach innego sie psuje?? :lol2: joke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z innymi ale poprostu DFI jest taka kapryśna <_< ja tam mam jedną z pierwszych (listopad 2005) i nie narzekam wszystko w niej ok nie ma zamiaru padać i obu tak dalej. Zauważylem zależnosć ze im nowsza tym mniej wytrzymala :blink:

No to mnie nie pocieszacie :( ... własnie dzuisiaj kupiłem nowiuśką Infinity prosto z transportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie coraz więcej infiniciarzy :P

 

Mam nadzieje, że płytka bedzie bez problemu działać... jeszcze pytanie jaka rewizja :)

 

PS. To chyba sie bede musiał pospieszyc & zmobilizowac z tymi modami :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie coraz więcej infiniciarzy :P

 

Mam nadzieje, że płytka bedzie bez problemu działać... jeszcze pytanie jaka rewizja :)

 

PS. To chyba sie bede musiał pospieszyc & zmobilizowac z tymi modami :mrgreen:

A są różnice w jakości tak jak to jest u gigabyteów?

To Infinity co kupiłem to rev.A

 

EDIT:

Pytanko ... Opson na pclabie powiedział ze sempy sie na Infinity gorzej krecą niz na K8NS ... to prawda?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Ja już pisze na dfi...

 

niestety jak kupiliśmy to nam zaczynają ludzie pisać,zę na dfi o/c gorsze niż na k8ns :mur: to prawda?

 

acha jaka temperatura jest właściwa na tycxh skopanych czyjkach bo nie wiem czy założyłem dobrze paste na boxa... no i która temperatura w tym progsie do dfi odpowiada cpu bo tam nie pisze :? Ze speedfana też nie bardzo moge wyślezduić. Jednak ten easy tune od gb był wygodny jesli chozi o monitoring ...

 

 

acha bogactwo wyposażenia wręćz poraża- to w gigusku było tego więcej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam także revA... róznic chyba miedzy nimi nie ma... przynajmniej chyba nikt o takich nie pisał :P Pytałem z ciekawości ;)

 

A co do pytanka... nie miałem k8ns, wiec nie mam pojecia, ale możliwe że będziesz pierwszym? który to potwierdzi/zaprzeczy :P

 

edit:

 

Temp w biosie pisze przeciez, która jest cpu.. chyba, ze masz stary bios to aktualizacja...

 

A na same czujniki sie nie patrz... u mnie jest tak 17-18* na def... na WC -> co oczyście nie jest możliwe ;)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bno w biosie to wiesz-mi chodzi o tempy spod windy-chce widzieć jak nop spi sie liczy jaka temperaturka..

w k8ns byłem w stanie po temp przewidzieć errora w spi :)

 

Co do trev to szczerze nie sprawdziłem, jutro się zobaczy....

 

 

acha czym tutaj sie wgrywa nowy bios? bo w giguśku spod windy @bios i po sprawie

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

bno w biosie to wiesz-mi chodzi o tempy spod windy-chce widzieć jak nop spi sie liczy jaka temperaturka..

w k8ns byłem w stanie po temp przewidzieć errora w spi :)

 

Co do trev to szczerze nie sprawdziłem, jutro się zobaczy....

acha czym tutaj sie wgrywa nowy bios? bo w giguśku spod windy @bios i po sprawie

tu też sie da

 

ja przeskakuje niedługo z LP na Infinity :-P

no chyba, ze znajde coś ciekawszego... albo wogóle platforme zmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema słuchajcie mam taki problem z płytą (a może z procem AMD seprom 2800+) a mianowicie wszystko złożyłem podłączyłem właczam power i... wielkie nic czyli ekran ciemny :cry: >Kolega poradził mi abym zdioł coler z proca i zobaczył czy robi się ciepły a wiec tak uczyniłem i proc po włączeniu power zimny jak lód! . I moje pytanie czy to wina płyty bo niedaje prądu do proca czy może wina proca bo niebierze prądu z płyty jak myślicie? Na początku myslałem ze to wina grafy wysłałem ja na gwarancje i dali mi nową i to samo się robi ,więc myśle ze grafa jest wporzo! I powiem wam jeszcze ze dyski twarde ruszają bo je słychac ,wszystkie wiatraki się kręcą i palą sie wszystkie diody na płycie! a mój zasilacz to chiftek 450 i moim zdaniem to wina proca ale warto się narpierw skonsultować z wami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...