Skocz do zawartości
Adyan

Zasilacz Delta- Przez Was Zachwalany.

Rekomendowane odpowiedzi

Nadejszla wiekopomna chwiła i trzeba wymienić zasilacz na cichszy i rozwojowy. I dlatego mam pytanie w związku z tą deltą, czy uciągnie taki konfig??

sempron 64b 2500 ale będzie atlon 64

geforce 6600GT a będzie x800

512 ramu a będzie 1gb

2 wiatraki koło budy

reszta standardowa

 

 

 

Uciągnie czy nie???? jak nie to co polecacie w miarę taniego bo to ch7yba główny czynnik jaki wpływa na ilość kupywanych części komputerowych. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem nowy zasilacz Delta350w i siedzę teraz w[ciach!]ny na maxa :mur: !

Napiszę 3 powody dlaczego tak uważam:

1. Wiatrak wcale się nie kręci !

2. Napięcia za male !

3. Kable za krótkie i nie mogę dociągnąć kabla do karty graficznej !

 

Nie wiem, może trafil mi się uwalony model i mam takie pytanko do was:

Czy warto wymienić ten zasilacz (6 miesięcy gwar.) czy lepiej oddać go i kupić zasilacz bardziej konkretny ?

 

Ps. to w zasilaczu "COLORSIt 300w" mam o wiele lepsze napięcia. Dziwne, a jednak prawdziwe.

Ja kupiłem ten sam zasilacz i zapewne od tej samej firmy (MIX-RTV) i działa bardzo dobrze wentylator normlanie sie kręci i jest w dodatku ultra cichy komp po podkręceniu procka 1,6 GHZ@1,9 GHZ i karty graficznej GF3 na 200@245 450@540 działa stabilnie non stop a mam jeszcze podłączone do kompa dwie nagrywarki dysk i wentylator z starego zasilacza który dodatkowo chłodzi karte graficzną :-) Najprawdopodobniej trafiłeś na jakiś uwalony model. Ogulnie zasilacz jest w 100% wart swojej ceny a jak uwarzasz że jest kiepski to kup sobie Codegena :-D Edytowane przez Fazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej delta-users

 

przepraszam ogromnie ale zapomniałem o obietnicy złożonej tutaj :)

przeprowadziłem przed momentem krótkie pomiary, tylko 5V i 12V, bo nie chcę się kopać do 3,3V a zasiłka nie ma zasilania sata :(

 

stress = SP2004 / blend / priority 9

więc tak:

***linia 12V

w idle 12V ma ok. 12,11V - po włączeniu prime'a linia trochę skacze pomiędzy 11,99 a 12,07 i gdzieś po minucie stabilizuje się na poziomie 12,02V, który to trzyma się dalej jak skała

*/dla porównania odczyty programowe ze speedfana427:

idle - 12,40, stress 12,34/

 

***linia 5V

w idle 5,18V - po włączeniu prime'a bez zadnych wahnięć wchodzi na 5,20V i dalej j.w.

*/speedfan: idle 4,77, stress 4,77/

 

także programy możemy sobie wsadzić za przeproszeniem w d... :D

 

i jeszcze sprzęt:

-MSI K7N2 Delta2 Platinum (potworny shiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit)

-t-bred 12,5*133@12,5*166

-radeon 9200 128/128

-2*256 ddr

-hdd maxtor 80gb ata133

-wireless lan card

-cdrw liteon 52/32 i fdd 1,44mb <lol>

 

a zasilacz to dokładnie:

DELTA DPS-350PB-2 C REV01

konfiguracja może niezbyt wymnagająca ale zawsze coś ;)

 

pozdro

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='12 Lis 2005, 11:18' post='1752057']

Witam,

Mógłby mi ktos napisać kto kupił tą Delte od MIX-RTV, czy on zawsze nie odpisuje na meile i jak szybko doszły wam paczki od dnia wpłaty ? :blink:

paczka szybko dotarła do mnie. Na maile nie odp bo możliwe, że mają długi weekend ;) to też ludzie :D Ja czekam aby wystawili mi komentarz ale się nie piekle bo być może poprostu nie ma nikogo w firmie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odkopać trochę ten temat bo się lekko zawiodłem na delcie i jestem ciekaw czy tylko mój egzemplarz nie grzeszy stabilnością napięć i czy jest takich więcej. :-|

 

Platforma testowa: barton 2500@2280Mhz (11x207) 1,95v, nf7s, 256mb ramu, 1xHDD, CDRW, DVD i jeszcze kilka innych drobiazgów.

 

Test był wykonany w 2 ustawieniach, 2280MHz idle i stres. Pomiary zostały wykonane profesionalnym miernikiem z zakładu elektrycznego. Miernik posiada dokładność do 4 miejsc po przecinku ale wyniki są zaokrąglone.

 

Przeciwnik Delty mającej na lini 12v 18A jest modecom.....gtp250w posiadający tylko 7A na 12v!! :blink: Można by powiedzieć że nie ma szans aby ta zasiłka pociągła tego kompa ;) ale o tym później.

 

DELTA

IDLE STRES

3,3v = 3,34v i 3,38v

5,0v = 5,10v i 5,11v

12,0v = 11,76v i 11,71v

 

 

MODECOM

IDLE STRES

3,3v = 3,40v i 3,37v

5,0v = 5,20v i 5,22v

12,0v = 11,78v i 11,75v

 

 

Dodam jeszcze, że DELTA nie osiągała wyższego napięcia niż ok 11,8v a modecom podczas startu systemu miał chwilami ok 11,9v czyli "startował" z wyższego poziomu.

 

Nie jestem bardzo zadowolony z tej zasiłki choć za te pieniądze to może być. Dodam, że testowa delta ma tylko ok miesiąca.

 

Podczas testów była cały czas niesłyszlna, no chyba, że zagłuszały ją inne wiatraki w kompie a było ich sporo ;)

 

 

EDIT:

ten MODECOM to nie 300 tylko GTP250 ;)

Nawet w pore sie kapłem o pomyłce :lol:

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko się zgadza, bo FSP 300GTP spokojnie wyciąga ponad 350W ^_^

hehe teraz to już wiem :rolleyes: szkoda, żę jak kupowałem delte to jeszcze nie wiedziałem o tym :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...