Skocz do zawartości
Szymon

Kingston 133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie na czym polega ta cudowna zaleta kingstonow? Na mojej plycie niestety nie moge uzyc ddrow. A te pamieci nie wyciagaja mi nic wiecej niz 135 Mhz. Czy jezeli kupie KINGSTON`y to pojda na 150 Mhz? :) Mam nadzieje ze to wlasnie to.... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak moje DDR. Z tewgo wynika ze nie ma regule ze jak kingston to bedzie sie cool krecic. Ja mam no nam,e DDR 266 ktore na loozaqa chodza na czestotliwosc 306mhz czyli bardzo duuzo przetaktowane. Umawiaj sie poprostu ze sprzedawca ze bedziesz sprawdzac pamiatki czy u ciebie dizlaja a podkrec fsb i zobacz jak sobie dadza rade, jak dupnie wymien, jesli ci sie podba - ciesz sie overclockingiem :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak moje DDR. Z tewgo wynika ze nie ma regule ze jak kingston to bedzie sie cool krecic. Ja mam no nam,e DDR 266 ktore na loozaqa chodza na czestotliwosc 306mhz czyli bardzo duuzo przetaktowane. Umawiaj sie poprostu ze sprzedawca ze bedziesz sprawdzac pamiatki czy u ciebie dizlaja a podkrec fsb i zobacz jak sobie dadza rade, jak dupnie wymien, jesli ci sie podba - ciesz sie overclockingiem :D:D

ale kingston to renomowana firma :D i jest wieksha shansa ze sie beda dobrze krecic :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie na czym polega ta cudowna zaleta kingstonow? Na mojej plycie niestety nie moge uzyc ddrow. A te pamieci nie wyciagaja mi nic wiecej niz 135 Mhz. Czy jezeli kupie KINGSTON`y to pojda na 150 Mhz? :) Mam nadzieje ze to wlasnie to.... 8)

Sa kingstony 150+ (sam mam) podobno chodza do 185mhz. www.komputronik.pl Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam no mame ale  czasem dostetu 7ns i spokojnie chodza na 160  

ja za nie zapłacilem 95zl za 256 a kingstony takie kosztuja ok 145zl

jak juz polecam samsungi sobie kupic

fajnie. tylko kingston na kosciach 7ns idzie do 185. a przy 160 na max ustawieniach. A poza tym jak juz pisalem. Miales szczescie i tyle. Ja sie na gownie przejechalem juz i nie kupuje. Oby Wam sie nie trafilo takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok postanowilem spylic na allegro te moje 192 ( bo z tego co widze mozna za nie dostac nie zla sumke :-) ) I kupic 256 Kingstonów. Myslicie ze starczy?

wez te 150+. jak nie zal Ci kasy to bierz wiecej ale zawsze mozesz dokupic potem :lol:

Smieszne ceny sa na allegro co? u mnie taniej w sklepie nowe, niz tam uzywane czasem. 8) :lol: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 zł wysylka? :-). Powaznie? Liczylem na jakis co najmniej 10 zeta. Ok jakie pamieci miales wczesniej? I Czy poczules pewna roznice np. zmieniajac magistrale z 133 na 160???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z ta wydajnoscia? :-)

 

ps. Sorry za tyle pytan, ale cienko z kasa na te sprawy u mnie ostatnio :-) dlatego chce kupic cos czego nie bede zalwoac i dokladnie sie zorientowac (taki blad zreobilem z geforcem bo kupilem go jeszcze jak kosztowal 330 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z ta wydajnoscia? :-)

 

ps. Sorry za tyle pytan, ale cienko z kasa na te sprawy u mnie ostatnio :-) dlatego chce kupic cos czego nie bede zalwoac i dokladnie sie zorientowac (taki blad zreobilem z geforcem bo kupilem go jeszcze jak kosztowal 330 )

zobacz moje pcmarki. ten wyzej to kingstony, nizej jakies inne, tez cas2.

minimalna roznica, chociaz te nonamy ida o 10 wiecej i powinny byc ciut szybsze teoretycznie. Musze potem zobaczyc wynik kinstonow na 160, nie robilem testu jeszcze. powinno byc jeszcze troszke wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grafike to az takiego wplywu nie powinno miec tak szczerze. Roznice sa minimalne. Tak jak ze wszystkim, po prostu wiesz, jakiej jakosci sie mozesz spodziewac. Nie kupujesz w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chodzi spokojnie Kingston Value RAM 128MB PC 133+ na 149MHz - dalej pojsc nie moge, poniwaz mi protokol EV6 Athlona nie pozwala - ale znajac swiat to na 150 MHz beda chodzic jak nic (zreszta 1MHz to zadna roznicaw tym przypadku) mam kosci Toshiby w module - czas dostepu bodajze 7,5 ns:)

testowalem moduly 128 MB no name - pc100 na pamieciach mtec i szly tez na 149 MHz ale czesto mi BIOS tudziez MOBO nie zalapal ustawien :-/ mimo to jesli sie udalo to komp pracowal stabilnie:)

od kolegi mialem pc 133 no name i tez szly na 149 ale nie zawsze zalapaly - a Kingstony spoko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak wiec na www.polbras.com sa pamieci SDRAM 256MB PC133 KINGSTON KVR133X64C2/256 za 145 zł (plus wysylka 10) na komputroniku sa o takim samym oznaczeniu te 150+ za 159 (plus 2 zł wysylka z tego co mowi irnlng. I jezeli to ma byc 6 zł roznicy pomiedzy tymi sklepami to juz wole wziac w komputroniku i miec pewnosci ze dostane to co chce (mam na mysli ten konkretny model 150 + ) co wy na to? ;-) irnlng licze glownie na Twoj komentarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 zł wysylka? :-). Powaznie? Liczylem na jakis co najmniej 10 zeta. Ok jakie pamieci miales wczesniej? I Czy poczules pewna roznice np. zmieniajac magistrale z 133 na 160???

21 zl. przy zmianie magistrali do 150 podskoczylo sporo i musi byc cl 2 (cas2). ale bez przesady, cudow nie ma. az tak super lepiej nie jest

 

ok tak wiec na www.polbras.com sa pamieci SDRAM 256MB PC133 KINGSTON KVR133X64C2/256 za 145 zł (plus wysylka 10) na komputroniku sa o takim samym oznaczeniu te 150+ za 159 (plus 21 zł wysylka z tego co mowi irnlng. I jezeli to ma byc 6 zł roznicy pomiedzy tymi sklepami to juz wole wziac w komputroniku i miec pewnosci ze dostane to co chce (mam na mysli ten konkretny model 150 + ) co wy na to? icon_wink.gif irnlng licze glownie na Twoj komentarz  

to te same kosci z cl2. w komputroniku je sobie inaczej nazwali. Zorientuj sie, moze ktos ma i wie, jak chodza te z cl3(pewnie tez na cl2 pojda spoko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to te same kosci z cl2. w komputroniku je sobie inaczej nazwali. Zorientuj sie, moze ktos ma i wie, jak chodza te z cl3(pewnie tez na cl2 pojda spoko).

Mialem te z cl3 kilka miesiecy

chodzily bez najmniejszych problemow 145 MHz cl2

pozniej ustawilem na 150 MHz cl2 chodzily zajeb****

Ale sprzedalem je bo chcialem kupic 150+(jak to nazwal komputronik :) )

troche pomyslalem i doszedlem do wniosku ze za jakis miesiac kupie se nowego kompa z DDR 333 na athlonie z 333MHz magistrala :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to te same kosci z cl2. w komputroniku je sobie inaczej nazwali. Zorientuj sie, moze ktos ma i wie, jak chodza te z cl3(pewnie tez na cl2 pojda spoko).

Mialem te z cl3 kilka miesiecy

chodzily bez najmniejszych problemow 145 MHz cl2

pozniej ustawilem na 150 MHz cl2 chodzily zajeb****

Ale sprzedalem je bo chcialem kupic 150+(jak to nazwal komputronik :) )

troche pomyslalem i doszedlem do wniosku ze za jakis miesiac kupie se nowego kompa z DDR 333 na athlonie z 333MHz magistrala :twisted:

pewnie to te same kosci co te '150+'

jak ja kupowalem byly doslownie w tej samej cenie, dlatego wzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napalaj się raczej na markowe pamięci (mowa oczywiście o sd-ram'ach). Ja miałem kostkę no name i spoko chulała na 150 MHz. Zresztą i tak prawdopodobnie więcej nie wyciagniesz bo twoje mobo nie ma dzielnika 1/5, musisz tylko trafić dobry egzemplarz, to że pamiątki są markowe to jeszcze nie świadczy że będą się dobrze kręcić.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...