Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

Czapka jest raczej prosta, po prostu napięcie duże wraz z dużymi MHz i są takie temp. Zdjęcie czapki w stresie powinno dać ci ładny spadek temp. Sam swojego Venice oskalpowałem i z 42stC spadło na 33-35stC (zależne od temp w pokoju) co uważam za niezły wynik, temp w idle spadły nie znacznie ale to akurat mało ważne bo chyba w idel nie masz powyżej 30stC ;)

w idle mam 27-29 .. przy 20-21* w pokoju

kurna .. kiepska sprawa .. z jednej strony kusi ... a z drugiej sie czlowiek cyka .. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co ty Chaos, nie peniaj! a co - na k7 to codziennie ci sie procek ukruszał? przecież kupe czasu były gołe jaja i nic sie nie działo. Troche tych procków sie miało w łapach i żadnego nie ukruszyłem. szansa oczywiście jest, ale nie jest ona jakaś wielka. Ja co chwile zdejmuje i zakładam chłodzenie i nie speniałem, a jak chcesz to zrobić raz i włożyć do budy to już wogóle full safety. pozatym zawsze mozna zrobić shima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idle mam 27-29 .. przy 20-21* w pokoju

kurna .. kiepska sprawa .. z jednej strony kusi ... a z drugiej sie czlowiek cyka .. ;]

Też się bałem przy pierwszym IHS, powiem szczerze że aby to „spie.przyć” trzeba się naprawdę postarać ;) Tak więc nie gadaj a rób ! ;) Polecam żyletkę i nic innego, próbowałem kilkoma narzędziami ale tylko tym poszło bez oporów, całą zabawa z wyciągnięciem proca starganiem IHS i założeniem proca za trzeci razem zajęła mi nie całe 5min ze stoperem w ręku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Też się bałem przy pierwszym IHS, powiem szczerze że aby to „spie.przyć” trzeba się naprawdę postarać ;) Tak więc nie gadaj a rób ! ;) Polecam żyletkę i nic innego, próbowałem kilkoma narzędziami ale tylko tym poszło bez oporów, całą zabawa z wyciągnięciem proca starganiem IHS i założeniem proca za trzeci razem zajęła mi nie całe 5min ze stoperem w ręku :D

zawsze mozna byc 500zl w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Oczywiscie,skoro masz dwie lewe rece to jestes 500zł w plecy...

ale kilka procow poszlo po skalpowaniu w jednym ktos ukryszyl elementy otaczajace procek a innym razem radiator nie dolegal do jajka i procek poszedl z dymem

 

ryzyko jest w porownaniu z prockiem z ihsem gdzie praktycznie mozna tylko nozki urwac

 

napewno jak sie zabierac to pazadnie zabezpieczyc procka jako takim shimem i potraktowanie elementow otaczajcych jajko lakierem do paznokci + silikon ( ktory moze zawierac wode jak marnej jakosci stad lakier tez wypada dac)

 

coprawda mam watpliwosci jak lakier do paznokci reaguje z ta cala podstawka wlasnie z czego ona jest zrobiona

 

metoda unckle wydaje sie najbezpieczniejsza a szczegolnie ten 2 czesciowy shim

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kilka procow poszlo po skalpowaniu w jednym ktos ukryszyl elementy otaczajace procek a innym razem radiator nie dolegal do jajka i procek poszedl z dymem

 

ryzyko jest w porownaniu z prockiem z igsem gdzie praktycznie mozna tylko nozki urwac

 

napewno jak sie zabierac to pazadnie zabezpieczyc procka jako takim shimem i potraktowanie elementow otaczajcych jajko lakierem do paznokci + silikon ( ktory moze zawierac wode jak marnej jakosci stad lakier tez wypada dac)

 

coprawda mam watpliwosci jak lakier do paznokci reaguje z ta cala podstawka wlasnie z czego ona jest zrobiona

popatrz na procek unckla - prawie jak z ihsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

popatrz na procek unckla - prawie jak z ihsem

no wlasnie ta metoda wydaje sie najbezpieczniejsza z tego co ogladalem

 

szczegolnie ten 2 czesciowy shim ciekawe czy ktos sie bawil juz w skalpowanie x2

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał wiedzieć to z pentaka praktycznie nie sposób ściągnąć czape jest on sklejny czymś jakby ciekłym metalem.Ale są tacy co próbują :) PS to nie był mój proc :D .

Sciagnalem ihsa z P4 2,4C i latwiej poszlo niż w A64... rdzeń był przesmarowany jakąś silikonówką białą... a ta czarna guma/silikon jest miększa od A64

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że proc unckla jest przygotowany pod DI/FC i duży ciężar na jajku, jak się wszystko zrobi delikatnie to bez jakiegokolwiek shima się obejdzie na WC/AC. Osobiście łącznie oskalpowałem 5x A64 i na każdego by zakładałem chłodzenie AC lub WC i nic się żadnemu nie stało, więc trzeba bardzo chcieć coś spie.przyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Tylko że proc unckla jest przygotowany pod DI/FC i duży ciężar na jajku, jak się wszystko zrobi delikatnie to bez jakiegokolwiek shima się obejdzie na WC/AC. Osobiście łącznie oskalpowałem 5x A64 i na każdego by zakładałem chłodzenie AC lub WC i nic się żadnemu nie stało, więc trzeba bardzo chcieć coś spie.przyć.

tak ale takie zalmanki ac np cu waza kolo 1kg zreszta lepiej zrobic na zapas niz pozniej cos uwalic Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale takie zalmanki ac np cu waza kolo 1kg zreszta lepiej zrobic na zapas niz pozniej cos uwalic

Ja mam na gołym jaju sempka na s754 zalmka 7000-cu co ma cos kolo 750gram, i nic sie nie dzieje, a shima ani innych zabezpieczen nie mialem z czego zrobic wiec i ich nie mam, a procka przesmarowuje srednio co 2 tygodnie :wink: Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Ja mam na gołym jaju sempka na s754 zalmka 7000-cu co ma cos kolo 750gram, i nic sie nie dzieje, a shima ani innych zabezpieczen nie mialem z czego zrobic wiec i ich nie mam, a procka przesmarowuje srednio co 2 tygodnie :wink:

obys sie nie przeliczyl lepiej o shimie pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie shim na tym zalmanie nie ma sensu, glownie dzieki genialnej zapince tego zalmana ;] zreszta jak ma sie pokruszyc to i shim nie pomozye, przyanmniej mojemu duronowi 850 nie pomogl :D

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Wg. mnie shim na tym zalmanie nie ma sensu, glownie dzieki genialnej zapince tego zalmana ;] zreszta jak ma sie pokruszyc to i shim nie pomozye, przyanmniej mojemu duronowi 850 nie pomogl :D

to ta na 2 sruby w czasie montazu moze sie przeciez przechylic( co z ihsem jest niemozliwe ) jak dokrecasz a z waga 750gram i uwalic elemety zasilajace albo same jajko . Chyba ze opiera sie troche na tej reszcie gumy jakbys zdjal ta cala gume czarno to widze

 

a w ogole jaka szerokosc ma ta guma mierzyl ktos zeby miec jako takie rozeznanie w przestrzeni w czasie ciecia

 

a tak w ogole to wszystkie zalmanki juz do am2 pasowac nie beda chyba ze bedzie mozna kupic jakas przejsciowke jak np na inne podstawki sa w komplecie albo samemu bedzie trzeba wiercic dwie dziury pod ta zapinke :lol2:

wiertarko mod

 

amd moglo zrobic mocowanie na wzor Socket 775 i byloby po klopocie conajwyej intel by podal amd do sadu :)

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ta na 2 sruby w czasie montazu moze sie przeciez przechylic( co z ihsem jest niemozliwe ) jak dokrecasz a z waga 750gram i uwalic elemety zasilajace albo same jajko . Chyba ze opiera sie troche na tej reszcie gumy jakbys zdjal ta cala gume czarno to widze

Pomyśl trochę! Jak się może przechyliś jeśli zapinka jest wygięta w ksztalt około litery "V" i cały czas dociska środek?

 

No ale skoro tak sądzisz... Ja akurat wiem swoje i wiem że nie mam sie czego bać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Pomyśl trochę! Jak się może przechyliś jeśli zapinka jest wygięta w ksztalt około litery "V" i cały czas dociska środek?

 

No ale skoro tak sądzisz... Ja akurat wiem swoje i wiem że nie mam sie czego bać ;)

aa to jakas inna pod 939 jest na 2 sruby na 2 zapinki ale jesli czesto zdejmujesz shima sobie zrob

np z podstawki do piwa skroj jakas w barze

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawek od piwa to ci u mnie pod dostatkiem w domu! Tylko żal mi je ciąć :D

 

Zapinka jest ta sama co na 939, ale ty chyba cos nie wiesz jak ona dziala... ;] Owszem, są 2 śruby ale tylko jeden kawalek blachy, ktory jest wygiety w ksztalt litery "V" i dociska sam środek radiatora (zreszta tak jest w wiekszosci coolerow jakie byly na socketA, na 754/939 to juz pewien nie jestem).

 

Dobra, koniec tłumaczenia bo sie offtop robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

...wyszlo cos takiego :D

ale ten glut miedzy czapka jest tragiczny jak amd mogla dac cos takiego

 

mysle jakby dac as5 i przykleic ponownie ihs'a silikonem badz superglue smarujac reszte gumy i dobrym docisku juz mozna poprawic temperatury o kilka stopni

 

co z tego ze miedzy niezlym radiatorem a ighsem jest zajefana pasta termo jak miedzy jajkiem a czapa jest jakis glut

 

jaka grubosc ma ta guma 2mm ?

Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle jakby dac as5 i przykleic ponownie ihs'a silikonem badz superglue smarujac reszte gumy i dobrym docisku juz mozna poprawic temperatury o kilka stopni

Żle myślisz bo sprawdzalem ta opcje, a tego gluta jest na tyle malo że i tak nie szkodzi. Po ponownym zalozeniu IHS'a nie uzyskasz takiego odprowadzania ciepla jak na fabrycznym przyklejeniu, no chyba ze w fabryce krzywo przykleja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupel zdoił IHS i zrobił shima z kary bodajże telefonicznej ale temp były wysokie wywalił tego shima i temp 10stC w dół w porównaniu do wersji z czapką na dachu. Jego chłodzenie to PX.

 

@Kupos:

 

Buuu cache w K6 pocięłoś ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...