Skocz do zawartości
Sałata

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miał już może ktoś problemy z tym żeby opera zajmowała strasznie dużo pamięci i procka? Mam ją zainstalowaną już od dłuższego czasu (od niedawna 8.5) ale wcześniej bynajmniej nie zwróciłem na to uwagi. Otóż zabiera mi do 70MB pamięci nawet, średnio 50-60MB i zżera dużo procka, bo użyce procka wacha siękoło 80-90%. Zwalnia to trochę system, ale bynajmniej nie blokuje go. Tak wygląda sytuacja przy około 15-tu zakładkach. Przy jednej karcie procka już prawie w ogóle nie obciąża, ale 30MB pamięci zabiera.

Dlaczego? Spotkał się już ktoś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie 50 mb. To jest normalne, ze tyle RAM'u zajmuje, lecz z prockiem to nie wiem. Moze cos innego go tak obciaza :?:

Z pamiecia to normalka, tak samo jak bys otworzyl, zakladki na nowym oknie, to tak jakbys mial 15 programow uruchomionych. Takze normalna spara. Naprawde nie wiem co z prockiem moze byc. Nie potrzebne procesy :?: Jaka temperatura :?: A moze juz czas na format :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, do formatu jeszcze daleko, nie pamiętam jak długo stoi system, ale jeszcze nie tak długo. Temperatury procka nie sprawdzałem, ale to obciążenie procka pojawia się tylko przy operze, wyłącze operę i procek jak ręką odjął nie ma co robić i trochę tam tylko szemrze.

Znalazłem wczoraj artykuł na forum opery o zabieraniu tej pamięci ale nie zdążyłem się wczytać i nie wiem czy tam coś pisze jeszcze o procku. Wieczorkiem go przeczytam i jak coś ciekawego znajdę to przedrukuje.

A jakby co to załączam sznurek dla ciekawskich:

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=103573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...