Skocz do zawartości
termit_tm

Reanimacja Nukleona Zapraszam

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak z nudów postanowiłem przywrócić do świata żywych legendarny już bloczek nukleon, który rozkleił się u jednego kumpla na procku odkupiłem go od niego i poleżał sobie chyba 3 miesiące aż nadeszła jego chwila.

 

Bloczek został wyczyszczony z kleju zlutowany no i to co tygryski lubią najbardziej :wink: czyli polerka nie jest idealna bo już mi się nie chciało ale jest :D

 

 

o to nasz „pacjęt” przed operacją

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

a to już gotowy B)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym to robił do siebie to bym dał go na magnesówke i piaskowanie w środku ale jak na allegro to jest i tak w dobrym stanie :lol: :wink:

 

A co do szlifowania na szybie to nie ma to sensu jeśli chodzi o CU bo wyjdzie mi jajowate bo ręką nie wykonam dokładnego docisku na całej powierzchni bloku i w ogóle zeszlifować ok 1mm CU o powierzchni 7,5x 5 nie jest takie proste <_<

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nalałem jakiegoś kwasu do środka i coś tam wypłynęło  :wink:  poobijany jest bo już ma swoje lata i kilku właścicielki a uszczerbków w spodzie nie da się niczym wypełnić  :sad:

1736719[/snapback]

Mozna wiedziec jakiego kwasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś do kibla właściwie to dwa różne :wink:

 

Ale to wżery nie są takie złe bo je zeszlifowałem i są tylko wgłębienia to przecież pasta je wypełni chociaż chodzi mi po głowie aby jednak dać go na magnesówke bo spód ma 4 mm a w blokach tej konstrukcja najlepszy był by spód 1,5-2 mm wtedy na pewno wydajność by podskoczyła no i może pokusił bym się o 2 króćce ale to wszystko zależy od moich chęci narazie wystawie tak na allegro i jak dostane jakieś sensowne pieniądze to sprzedam tak. Jak nie :wink: to top z plexi ale nie wie czy warto tak się bawić z taką starą konstrukcją :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowy palnik i wypadało go wypróbować padło na biednego nukleona :wink: pisaliście że dobrze by było zrobić go na 2 króćce i wasze życzenie zostało spełnione :wink: wyszło jak wyszło.... bloczek wyląduje na allegro :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowy palnik i wypadało go wypróbować padło na biednego nukleona :wink: pisaliście że dobrze by było zrobić go na 2 króćce i wasze życzenie zostało spełnione :wink: wyszło jak wyszło.... bloczek wyląduje na allegro :rolleyes:

A nie możesz go troche przymalować na złoty (miedziany) kolorek, żeby tego tak nie było widać?

 

No i wogole mała polerka by sie przydała, bo blok strasznie porysowany.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polerka to jest po każdym lutowaniu bloczek dostaje brzydki brunatny kolor i trzeba polerować na nowo :wink: to nie są ryski tylko takie wżery małe których się nie da spolerować a nie opłaca mi się go na magnesówke wysyłać :unsure: malował nie będę (chyba że przyszły właściciel sobie tego zażyczy ) :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke nieestetycznie wygląda ten lut na środku. Moze da sie cos z tym zrobic?

Własnie o to mi chodziło .... w takim stanie jak jest to nie sądze zeby wielu chetnych sie znalazło! Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba go narazie odłożę na pułkę a jak będę coś wysyłać do kumpla to go też wyśle to mi go na magnesówce przerobi dno na 2 mm a nie 5 tak jak jest teraz :D :D i z góry też go przeleci to będzie jak nowy ;) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...