Skocz do zawartości
Wiewiór81

Jakie Chłodzenie Na Radka 9800 Pro?

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej to wc :D ale pewwnie nie chce ci sie z ty barać, więc z AC lepszy chociaż droższy byłby jakiś pentagram np ---> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69200689 lub http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69201081 + jeszcze jakieś radiatoki na pamięci. Tylko nigdzie tam nie pisze czy bedzie to pod radka pasować :angry: Masz zamiar jakieś ostre OC robić na tym radku :> ?

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar jakieś ostre OC robić na tym radku :> ?

1737948[/snapback]

a mi sie wydaje ze gdyby mial taki zamiar to by nie pytal jakie chlodzenie zalozyc...

a co do tematu to chyba pentagram bedzie najlepszym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar jakieś ostre OC robić na tym radku :> ?

Ostre nie, bo jeszcze nie bardzo się na tym znam, a nie chcę uszkodzić karty... ale jak mam zaczynać się uczyć, to z jakimś sensownym chłodzeniem - na razie mam standardowe + założone zalmanowe radiatorki na pamięci :)

 

Dzięki za odpowiedzi, mam już mniej więcej zarys, w co celować :)

 

pzdr, WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram wystarczy ALCU za 65zł. Wygrzewałem rdzeń karty na samym radiatorze przez 1 dzień i chodził normalnie :). Wspaniale chdzłodzi pamięci. Więc jak widzisz jakichś cudów nie trzeba żeby dobrze schłodzić tą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to nie wiadomo czy to z winy silencera te karty padaly czy tez byla to wina uzytkownikow, ja mialem takiego silencera na swoim radku, ktory sie sfajczyl - co bylo przyczyna, nie wiem ale wolalem nie ryzykowac i teraz mam zalmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pentagrama xc-80 AlCu. potwierdzam - w zupelnosci starcza. przy max obrotach radiator nawet nie jest cieply [przy mniejszych nie probowalem, bo i tak zaglusza go reszta kompa]. w zestawie dostajesz 8 radiatorow na BGA, kontroler obrotow i rozgaleziacz molex'a.

Edytowane przez x3n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wczoraj Aerocool VM-101 (na Sapphire 9800 Pro, niepodkręcony, radiatorów na pamięciach nie mam) i, zgodnie z twierdzeniem producenta, wystarcza. Nie miałem za dużo czasu, więc na razie poszedł 3D Mark 2003 (demo & benchmark) + godzina w CS:S. Heatpipe'y się mocno rozgrzały (ale nie na tyle, żeby nie dało się palucha utrzymać), ale z grafiką żadnych problemów. Co do przeciągu, to z przodu jest wciągająca 80-tka, z tyłu Akasa 120 (obydwa zwolnione) no i Freezer 4 jeszcze ciągnie znad VM-101 i dmucha do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co polecilibyście do porządnego schłodzenia Radeona 9800 Pro?

Jakiś Arctic Cooling?

 

pozdro, WR81

 

Kup Spire SP201-NBL za 40zł. Sam takiego używam. Chłodzi świetnie, jest cichy (a komputer chodzi 24/7 i bardzo często gram).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARCTIC COOLING Silencer lub Zalman VF700-Cu

 

Pentagrami to niezłe podróbki wyrobów Zalmana i faktycznie wam powiem, że z wydajnością do Zalmana jeszcze im troochę brakuje.

 

Z pasywnego to AeroCool VM-102 sobie poradzi spokojnie tylko musisz mieć jakieś wentyle tworzące przewiew w budzie.

 

 

PS. Ciekawe czemu nie podrabiają Arctic Coolinga :) (boją się pewnie opatentowanych zastosowań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już wogóle nie wiem czym chłodzić mojego R9800pro :/ Każdy mówi kup to, tamto lub owamto bo to jest takie lub owakie i nie warto kupywać tamtego lub owamtego (nieźle poplątałem ale osoba inteligentna będzie wiedziała o co chodzi :P). Mnie interesuje ARCTIC COOLING VGA Silencer+DHES SystemSILENT REV3

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71046921

ale podobno ale zasłaniając całą kartę powoduje przegrzewanie się pozostałych elementów.

A nie marzy mi się kupno nowje karty bo stara sięspaliła :/

 

 

Chcę kupić dobre chłodzenie ale o OC nie ma mowy !

Konkrety ludzie konkrety !

Edytowane przez Tomkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz konkrety? prosze bardzo:

pentagram alcu za okolo 60 pln lub jesli mozesz dolozyc jeszcze okolo 30 pln to zalman 700 (oba wygladaja bardzo podbnie)

bardziej konkretnie sie juz nie da

 

a co do silencera: nikt na 100% nie udowodnil ze radki padaja z tym chlodzeniem ale nikt tez tego na 100% nie wykluczyl... wydaje mi sie zepiej zaplacic troche wiecej i nie byc kolejnym testerem silencera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...