Skocz do zawartości
Jacek2

Telewizor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym kupić telewizor powiedzmy ze średniej pułki do 6000zl ,chciałbym kupic plazme .Wtej cenie można kupic telewizor plazmowy w mniejszej rozdzielczości ,te z większą są znacznie drosze ,chyba że zdecydował bym sie na lcd ,ale niewiem co jest lepsze zdania są podzielone.Chciałbym wiedzieć jakie konkretne parametry powinien mieć taki telewizor np plazmowy ,chodzi o rozdzielczośc kontrast ,żeby był dobry .Biorąc pod uwage oczywiście możliwość oglądania w niedalekiej przyszłości telewizji wysokiej rozdzielczości.Moje pytanie kieruje do osób które znają temat ,czy jest oczywiście możliwość kupienia takiego telewizora ze średniej pułki do 6000zl ,za pomoc będe wdzięczny pozdrawiam.

Reasumując panowie czyli plazma powiedzmy o rozdzielczości 852 na 480 jasność 1500cd/m2 kontrast 10000:1 spokojnie wystarczy .Bo w cenie 6000 lub 6500 niekupie o większej rozdzielczości ,oczywiście z wejsciem na hdtv.Jeśli chodzi o wielkość interesuje mnie max 37 cali bo mam nie za duży pokuj.Może doradzicie jakiej firmy jaki model.Byłem ostatnio w sklepie i facet sprzedawca wyśmiał mnie ,jak mu zasugerowałem że plazma jest lepsza ,puscil mi dwa telewizory jeden plazmowy philips 42 cale ,a drugi lcd troche mniejszy ,faktycznie kolory w lcd były mocniejsze i bardziej nasycone a plazma była podkrecona na ful ,stąd te moje wątpliwości.Mam jeszcze jedno pytanie znalazłem stronke w internecie z krutkimi filmami hdtv 720p ,czy taki film nagrany na płyte cd pujdzie na normalnym dvd,jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez Jacek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nigdy nie kupił telewizora plazmowego - one mrugają jak CRT ~50-60 Hz. Plazmy mają małą gęstość - HDTV - zapomnij. Za 6000 można kupić naprawdę dobry LCD z wejściem cyfrowym, rozdziałką 1280x720 i więcej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zabawnie sklada, ze mozna spokojnie kupic plazme o rozdzialce wystarczajacej do rozdzielczosci 720p (a pewnie i wiekszej) - to tylko kwestia ceny.

Poza tym plazma bije LCD na glowe jesli chodzi o reprodukcje kolorow.

 

Tekstu o wejsciu cyfrowym nawet nie skomentuje, bo plazma LG za 5000, ktora stoi u mnie w domu ma HDMI <_< Fakt, ze sygnal HDTV bedzie przeskalowany do rozdzielczosci ekranu, ale mam wrazenie, ze predzej kupie nowe TV niz bede mial okazje z tego skorzystac...

 

A tak swoja droga: czy brak trybow wysokiej rozdzielczosci to rzeczywiscie az taka wada? Filmow w rozdzielczosci HD nie ujrzymy na polkach przez najblizsze pare lat. Moim zdaniem nie ma sie co rzucac na rozdzielczosci HD w tej chwili, lepiej zaoszczedzic troche kasy lub za te sama cene kupic sprzet o wiekszej przekatnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Okazuje sie ,że wiele osób nigdy nie korzysta z pełnych możliwości sprzętu. Wiele osób sprzedaje swój stary sprzęt nie korzystając z funkcji i mozliwości nigdy.

W dzien przy słońcu lpiej gra LCD . Wieczorem palzma pokazuje co potrafii.

Jesli chcesz mieć większy ekran - masz do wyboru w zasadzie plazmy . LCD 42" Philipsa to koszt 13.ooo zł a Sharp 45 " 19.999 zł

Jeśli masz 3,5 -4 metry o ekranu i dobry sygnał - 42" będzie dobrym ekranem. Jeszcze lepiej wypadnie 37"

5900 zł - 37 Pa 50 Panasonic

42 V 6 Samsung - 5999 zł

42 V 4 Samsung 5999 zł

 

Jeśli masz nasłoneczniony pokój - sprawdź LCD - 32" Samsung M51 - 5900 zł

Sony 32 - 5999 , Philips 32" 5999 zł , JV 32" 5999 zł

ale najlepiej poproś o pokaz w domu u siebie z 2-3 modeli. i wybierz w spokoju sam .

Nie ma lepszego wyjścia.Przecież kupujesz na wiele lat. To tak jak nowa rodzina.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Filmow w rozdzielczosci HD nie ujrzymy na polkach przez najblizsze pare lat."

Nieprawda są juz od dawna dostepne zarówno wysyłkowo jak i na sieci. Sam mam już ponad 30 takich, zarówno w 720p i 1080i i oglądam na monitorze crt 21" Eizo. w włączonej rozdz. 1920x1440 85Hz. Jakość powalająca!. Wystarczy wspomnieć że typowy film DVD ma około 300tys pkt. na klatkę a w HDTV 1080i - około 2mln. Filmy mieszczą się na płycie DVD gdyż użyto kodeków znacznie wydajniejszych od mpeg4 np. wmv9 i 10 i h264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zabawnie sklada, ze mozna spokojnie kupic plazme o rozdzialce wystarczajacej do rozdzielczosci 720p (a pewnie i wiekszej) - to tylko kwestia ceny.

Poza tym plazma bije LCD na glowe jesli chodzi o reprodukcje kolorow.

 

Tekstu o wejsciu cyfrowym nawet nie skomentuje, bo plazma LG za 5000, ktora stoi u mnie w domu ma HDMI <_< Fakt, ze sygnal HDTV bedzie przeskalowany do rozdzielczosci ekranu, ale mam wrazenie, ze predzej kupie nowe TV niz bede mial okazje z tego skorzystac...

 

A tak swoja droga: czy brak trybow wysokiej rozdzielczosci to rzeczywiscie az taka wada? Filmow w rozdzielczosci HD nie ujrzymy na polkach przez najblizsze pare lat. Moim zdaniem nie ma sie co rzucac na rozdzielczosci HD w tej chwili, lepiej zaoszczedzic troche kasy lub za te sama cene kupic sprzet o wiekszej przekatnej.

1- Miałem na myśli plazmę do 6000, choć z tego co widzę w sklepie internetowym HDTV niskiego nie dostaniemy nawet za 12 000 na plaźmie. "kwestia ceny"-mówisz - a oczywiście - jak wszystko :P

 

2 - Filmy HDTV już są (narazie mało) a na satelicie są programy HDTV (narazie mało), sprzętu z DVI-HDMI jest cora więcej (tunery,playery) - on teraz kupi bez cyfrowego łącza a już za rok - dwa będzie sobie wypominał że nie ma standardowego i najlepszego (bezstratnego) łącza

 

3 - Co do HDTV patrz p2. Ja widziałem w działaniu niejedną plazmę - fakt że jest to duże i stosunkowo tanie ale dla mnie liczy się jakość (HD) a nie tylko wielkość.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...