Skocz do zawartości
lecter12

Podkręcanie Athlon 2000xp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę głowną Mercury KOB KT400 i Athlona 2000XP. Chciałem podkręcić swój procesor, lecz co mu zwieksze taktowanie robi bledy przy instalacjach, wypakowywaniu plików itp. Dowiedzialem sie ze trzeba zwiekszyc napiecie w biosie i problem tkwi w tym- mam zablokowane zwiekszanie napiecia, tzn widac wszystko lecz nie mozna go modyfikowac. Czy jest na to jakaś rada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rada jest taka , zmien plyte glowna , jesli w biosie sie nie da zmienic napiec to mozesz jeszcze pokombinowac z drut modem na napiecie procka , ale tylko procka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ten procek na thortonie czy througbredzie ?

 

a tak konkretniej wracając do tematu to jak zwiększałeś taktowanie ? mnożnikiem czy FSB ? jak FSB dałeś ze 133 na 166 to OK ale jak jakieś pośrednie to błędy będa zawsze bo płyta nie ma blokady taktowania PCi/AGP

 

kolejna sprawa to dowololtowanie - mopze w instrukcji pisze jak odblokować ... a co do drut moda to tzreba mieć pojęcie bo jak sie pomylisz to mozesz dać za duże napięcie i zjarać procek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest na thortonie (1.66)

W biosie zmieniam Cpu Clock - moge ustawić od 133 do 165. Przy standardowym napięciu 1.55v stabilnie ustawiam jakieś 138 (1.72)

Gdy ustawiłem max. w pewnym momencie odpalania kompa złapał zwiechę. Gdy ustawiam Cpu Clock ponad 140 zaczynają się błędy.

Poczytam instrukcję, choc czytałem ją już niedawno i raczej zmiany napiec nie widzialem.

Za drut moda się w ogole nie biore :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika, ze masz plyte bez blokady PCI/AGP i wraz z podnoszeniem FSB rosnie Ci taktowanie wlasnie na PCI/AGP. Byc moze grafika, albo kontroler dyskow nie wyrabia.Jesli nie masz blokady, to krecenie raczej sie mija z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta jest na KT400, to obsługuje dzielnik 1/5. Poszukaj na płycie zworek od FSB. Ustaw je na 166 (333). Procek jest na jądrze thorton więc jest szansa że pójdzie na 2075 na domyślnym vcore.

Aha, napisz jakie masz pamięci, bo to one mogą stanowić problem. Sprawdzić możesz je np: CPUZ (podaj timingi) lub Aida/Everest.

 

Hmm, Mercury ma jakąś stronę? Bo po pobieżnym szukaniu w googlach nic nie mogę znaleźć...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest na thortonie (1.66)

W biosie zmieniam Cpu Clock - moge ustawić od 133 do 165. Przy standardowym napięciu 1.55v stabilnie ustawiam jakieś 138 (1.72)

Gdy ustawiłem max. w pewnym momencie odpalania kompa złapał zwiechę. Gdy ustawiam Cpu Clock ponad 140 zaczynają się błędy.

Poczytam instrukcję, choc czytałem ją już niedawno i raczej zmiany napiec nie widzialem.

Za drut moda się w ogole nie biore :P

Dziwne bo mam tez Thortona 2000+ i z tego co wiem ma on standardowe napiecie 1.60/1.65V.

Co prawda u siebie odpalam 133 na napieciu 1.475 i dziala bez problemu.

Jak na moje oko :) wina moze lezec po stronie zasilacza lub ramow jesli masz DDR266... lub nie masz blokady i cos na agp albo pci nie daje rady. Co prawda nie mialem tej plyty i pewnie nigdy nie bede mial:] ale chcialem zaznaczyc ze standardowe napiecie Thortona 2000+ nie jest 1.55V.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...