Skocz do zawartości
HaTeKa

Jaka Nagrywarka Dvd Sposrod Wymienionych?

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu zglaszam sie z prosba do was o porade. ktora z tych nagrywarek mi polecacie? mam tylko te do wyboru. jak widzicie nie ma tutaj niestety BenQ :( ktore chcialem i sie anstawilem ze kupie. ale niestety nie ma i teraz mam dylemat :( ktora nagryware mi polecacie (najlepiej black)

LG

NAGR. DVD +/-RW LG 4167 16/16 BLACK OEM

NAGR. DVD +/-RW LG 4165 16/16 BLACK OEM

 

NEC

NAGR. DVD +/-RW NEC ND3540A X16 IVORY OEM

NAGR. DVD +/-RW NEC ND3550A X16 BLACK OE

NAGR. DVD +/-RW NEC ND3540A X16 BLACK OEM

NAGR. DVD +/-RW NEC ND3540A X16 SILVER OEM

NAGR. DVD +/-RW NEC ND4550A X16 BLACK OEM

 

PIONEER

NAGR. DVD +/-RW PIONEER DVR-110 OEM

NAGR. DVD +/-RW PIONEER DVR-110 BLACK OE

NAGR. DVD +/-RW PIONEER DVR-110 BL+SOFT

 

SONY

NAGR. DVD +/-RW SONY DW-Q28A OEM BL+OPR

 

TOSHIBA

NAGR. DVD +/-RW TOSHIBA 5372V 6X DL OEM

 

LITE-ON

 

NAGR. DVD +/-RW LIT. 1635 16/16 OEM+S

NAGR. DVD +/-RW LIT. 1635 16/16 OEM BLAC

NAGR. DVD +/-RW LIT. 1635 16/16 OEM+S

 

 

Od razu prosze: wiem ze tego jest sporo, ale naprawde nie mam pojecia co jest teraz dobre. wszystkie te nagrywarki kosztuja ok 150-200zl. na cdrinfo niewiele moge sie dowiedziec. (no chyba ze ktos bedzie tak uprzejmy i mnie przekieruje konkretnie). Bardzo prosze o pomoc.... pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Weź BenQ 1640, nie bierz Pionera bo przepłacisz, w Pionerach jest tylko naklejka Pioneer a reszta jest od BenQ'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Grzesiek jestes pewien ze BENQ ma te same bebechy co pionier ?

Jesli tak to moze faktycznie zrezygnowalbym z naklejki ..

Dokładnie nie wiem który model ale tak jest, Pioneer bierze napęd BenQ'a i daje swoją naklejke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: seryjnie? ktory pionier!?!? a poza tym BenQ/Pionier z tych pozostalych to ktory.....? (nie robie sie czasem juz meczocy?:)) poradzcie! wiem ze benq najlepszy ale mam do wyboru tylko te co podalem w spisie! moze soniasz? albo lg? a moze nec? a moze jak najtanszy, zeby tylko nagrywal jako tako dane na rw (+/-) i dodatkowo filmy? hmmm... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz mozliwosci na benq (poduczylem sie w temacie) ktory robi teraz taka furore kierowalbym sie przy wyborze iloscia obslugiwanych formatow i gwarancją. Szukalbym posrod Pionier Nec Sony.

Jednak poza nazwa za cos placimy. Do LG nikt mnie nie przekona bo stracilem juz rachube ile osob z mojego otoczenia narzekalo na ich napedy. Wsumie to tylko tak sobie glosno mysle i niczego nie sugeruje bo okazuje sie ze to co wiem nijak ma sie z prawda (tyczy sie benq) Ale moze w czyms to Tobie akurat pomoze ;) POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem który model ale tak jest, Pioneer bierze napęd BenQ'a i daje swoją naklejke.

Zastanów sie co piszesz zanim to zrobisz .

 

Czysta bzdura .

==============================================

Co do nagrywarki ... hmm Pioneer odpada ze wzgledu na cene a optyka jest i tak już plastykowa tak samo jak w Plextorach .

 

Samsung/Toshiba - w sumie dobra nagrywareczka ale często wracają na serwis

 

Lite-ON - kiedyś tak ... teraz NIE ( bardzo słabe są ostatnie modele i szybko padają )

 

LG - ?? jak można to wogóle brać pod uwage ??

 

dlatego też polecam Ci NEC'a :) Sprzedają sie bardzo dobrze a nie zauwżyłem jakichś zwrotów na serwis szczerze mówiąc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam co wy chcecie od LG ja mam model GSA-4163B OEm i nie mam zadnych problemów z ta nagrwarką jedyne oc sie moge przyczepić to oto ze długo płyty rozkręca a tak wszystko ok jest

mam prawie taka sama 4160B od prawie roku juz, wypalam dosc duzo plyt i nie mam tez najmniejszych problemow... w lapie tez jest LG i tez dziala sprawnie... fakt tylko dlugo plytki "bada" zanim ruszy ale przywyklem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także z tego co widze to nie dokońca tak z tym jest że LG to jakiś smieszny wynalazek także nie ma co jechać tego LG bo taki zły nie jest i działać działa(tak nawiasem przeżył spiećie płyta złapała zonka i mam teraz abita NF7 ) :) także jestem zadwowlony i jak bym kupował nagrywarke to jescze raz bym wziął LG (never lite-on ścierwo mi sie rozjechało na oryginalnej RW płytce lite-on :) )

 

 

P.S Butowanie zreszta też heheheeh :)

Edytowane przez Hawk76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keidyś to może LG było scierwiaste zreszta sam mam naped cd-rom 52 razy i mam go odłączonego od taśmy bo tak wolno czytał że o jezu.( bym go dawno wymontował ale śruby są zwichrowane i baiwć sie trzeba a mi sie nie chce :) ) A teraz LG to wogóle co innego od kiedy robi napedy wspólnie z firmą HITACHI i tu jest ta róznia także ja bym radził załozycielowi tematu ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ta firme też pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odradzam pioneera dvr110 - niedawno kupiłem i napęd ma kłopoty z odczytywaniem płytek dvd gorszej jakości, np: omega, datex. dodam, że mój napęd dvd LG odczytał je bez marudzenia. z nagrywaniem może być podobnie - dotychczas wypaliłem kilka płytek tdk i jedną esperanza - ta ostatnia się zwaliła niestety, wszystkie tdk bez uwag. nie wiem - może mój egzemplarz jest trafiony ale ogólnie żałuję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Nagrywarki DVD, poczytałem opinie, i najprawdopodobniej kupię LG GSA 4167B.

Tzn. LG napewno :D Tylko tak do końca nie wiem który model: GSA 4163B za 186 zł czy GSA 4167B za 187 zł, czym te modele się różnią, szukałem np. po Allegro to każdy podaje inaczej B) Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarki DVD firmy LG to najlepsze nagrywarki !! (nowe modele)

 

Jeśli chodzi o zwykłe nagrywarki to LG jest lepszy od w tej chwili produkowanych LiteOnów SOHR 523xx, miałem przez rok tego LiteOna i po upływie 2-3 ms-cy przestaje czytać i nagrywać płyty !! I to nie było że natrafiłem na awaryjną nagrywarkę, gdyż 4 razy wymienili mi na nową i za każdym razem było to samo, kolega kupił nagrywarkę LiteOna DVD 1693S i dzieje się podobnie !! Poprzednie LiteOny LTR były o wiele lepsze i nie wiem dlaczego zaczęli produkować te SOHRy.

 

Wracając do mojego problemu z wyborem pomiędzy LG GSA 4163B a GSA 4167B, to praktycznie nie ma różnicy w cene, 4167B ponoć ma szybszy zapis płyt CD (48x32x48x) kiedy to poprzedni model ma 40x32x40x. Ale czy jest jakaś różnica np. w czytaniu płyt, zapisie głównie chodzi mi o płytki DVD+/-R ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz LG GSA-4167 :) jestem bardzo z niej zadowolony tez w panelu czarnym, wogole nie zauwazylem zadnych wad ! wczesniej mialem 2 lite onki, asusa ;| gdzies czytalem ze od wersji (chyba) 4163 zostal montowany light scribe w napedach i mozna odblokowac po sciagnieciu nowego biosa, niewiem czy dotyczy to wersji oem...

 

niezamienilbym sie na nic innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również się przymiezam i padlo na LG 4167 cos ponizej 200 zł wiec sie skusze :D

przed zakupem ... LG GSA-4167B zapoznaj sie z testami pozostalych >tosterow<

BenQ DW1640 i Pioneer DVR-110D

 

dla twej informacji Pioneer zbudowany jest na kosciach NEC'a ... zas na BenQ'u DW1640 budowany jest Plextor PX-740A

 

cena benq'a to 160-180,- ... :D

btw ... test benq'a na polskiej stronie cdrlab.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś nagrywarkę z lightscribe? Zamierzam sobie w przyszłym tygodniu taką sprawić, ale z tego co lukałem to na razie liteon i hp ma tą opcję... Liteon SHW-16H5S wygląda ciekawie, ale jakoś ostatnimi czasy mam mieszane uczucia co do tej f-my :?

Mógłby ktoś polecić jakąś niezawodną nagrywarkę z ligtscribe i opcją nagrywania płyt dwuwarstwowych? Do recezncji podchodzę z dystansem, wolę opinię użytowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś nagrywarkę z lightscribe? Zamierzam sobie w przyszłym tygodniu taką sprawić, ale z tego co lukałem to na razie liteon i hp ma tą opcję... Liteon SHW-16H5S wygląda ciekawie, ale jakoś ostatnimi czasy mam mieszane uczucia co do tej f-my :?

Mógłby ktoś polecić jakąś niezawodną nagrywarkę z ligtscribe i opcją nagrywania płyt dwuwarstwowych? Do recezncji podchodzę z dystansem, wolę opinię użytowników.

nie powiem nic na jej temat ale daje link wyszła niedawno nagrywarka LG z tech. Light Scribe LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4166B LightScribe white być może skuszę się n nią bo jest tańsza od naprzykład HP, droższa za to od dziadostwa LiteOna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...