Skocz do zawartości
LukeXE

Cheapchill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Postanowiłem sie wziaść za chłodziarkę do WC (tanią jak sama nazwa wskazuje), która jest robiona z myślą o sprzedaży (niedrogo).

 

Własciwie nic nie jest zrobione oprócz wymiennika/parownika...ale Muciek dopominał sie o foty więc są ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Kompresor to Eda 134W (1/6hp) (cichutki), skraplacz jak to skraplacz, kapilary zapewne pójdzie 210cm.

 

Do tego wygodny panel z termometrem, z włącznikami wiatraka/ów...może będzie obudowa, ale myślę czy jest sens ;)

 

BTW, elementy ulozone byle jak do zdjęcia, agregat w zadnym wypadu nie bedzie tak wygladal ;)

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie bedzie mozna regulowac moc takiej zabawki ? to znaczy pewnie ze mozna, ale czy bedzie to w standardzie fajnie by bylo jakby nie trzeba bylo bawic sie w izolacje calego wc tylko trzymac temp wody na poziomie temp otoczenia :) no i jak z glosnoscia takiego cacka ?

 

btw

ladne oczy ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie bedzie mozna regulowac moc takiej zabawki ? to znaczy pewnie ze mozna, ale czy bedzie to w standardzie fajnie by bylo jakby nie trzeba bylo bawic sie w izolacje calego wc tylko trzymac temp wody na poziomie temp otoczenia :) no i jak z glosnoscia takiego cacka ?

 

btw

ladne oczy ;)

 

trzymanie temp wody na poziomie temp otoczenia mija sie z celem budowy tego urzadzenia, to ma mrozic, nie schladzac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile razem to kosztowało?

Cena do 550zł, oczywiście do negocjacji...z mozliwością zamiany za coś.

 

a takie pytanie bedzie mozna regulowac moc takiej zabawki ? to znaczy pewnie ze mozna, ale czy bedzie to w standardzie fajnie by bylo jakby nie trzeba bylo bawic sie w izolacje calego wc tylko trzymac temp wody na poziomie temp otoczenia :) no i jak z glosnoscia takiego cacka ?

 

btw

ladne oczy ;)

Agregat jest raczej cichy ;)

 

jak kto woli ja bym wolal takie rozwiazanie niz pchac mega tony gabek w pceta ;] szczegolnie przy 3 blokach

Bez przesady, wystarczy dobrze blok zaizolowac, i naokoło socketa/z tyłu mobo...i tyle.

 

no no coraz wiecej jest takich zbaweczek . .sam bym sie zabral za cos takiego ale nie bardzo wiem co i jak .. musial bym troszke poczytac .. aaaa skad wezmiesz gaz do napelnienia tego ??

Butla z propanem-butanem.

 

LukeXE pewnie weżmie z którejś butli ktore ma w garażu :P

a my , początkujący, możemy kupować w jednoprazowych butlach, kombinować z gazem do kuchenek itp itd [;

Nie rozumiem, butle z gazem na stacjiach Paliw można za 60zł wyrwac napelnione juz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, wiem że nie trzeba kombinować, ale lepiej odcedzic sobie sam propan i tym napełnić układ... prawda?

jaka jest różnica między propan butanem a samym propanem?

butan jest bardzo slabym gazem, i dlatego propan-butan jest ogolnie gorszy jak propan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile C gorszy w powiedzmy cheapchill'u?

Wszystko zalezy od stosunku propan:butan...jesli więcej propanu to OK, jesli butanu to juz gorzej...

 

Trudno powiedziec, o ile *C bedzie propan-butan gorszy od samego propanu, wyjdzie na jaw jak skonczę ;), ale chciałbym do -35*C zejsc bez obciążenia na tym kompresorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek poglądowych, teraz tylko to pospawac wystarczy, ale bez mappu to rurek do kompresora niestety nie przyspawam, więc wszystko leży w rękach Ravena, żeby jak najszybciej wysłał mi mapp ;)

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale można prawda?

i o to mi chodziło :P

i przy okazji pytanie czy cpeva sie daje przed czy po filtrze :?:

A myśłałem że zapomniałeś o kapilarze :blink: ;p

Montowanie CPEV`a do Chillera mija sie z celem :blink:

 

Cpev to zawor rozpręzny, jest po filtrze, a od niego idzie kapilara 2,3mm do parownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie o ile izolacja bloku mi nie przeszkadza to izolacja przewodow z woda mnie odpycha ... zapewne bedzie jakas ograniczona obciazalnosc takiego zestawu ? w ostatnim czasie moi rodzice zafundowali sobie nowa lodowke raczej z sredniego przedzialu cenowego i napewno ona cicha nie jest :|

 

btw skad macie taki fajny material na bude :D wyglada jak stare dobre meble za czasow komuny ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowanie CPEV`a do Chillera mija sie z celem :blink:

 

Cpev to zawor rozpręzny, jest po filtrze, a od niego idzie kapilara 2,3mm do parownika.

Czemu mija sie z celem?

chcę go zamontować bo chciałbym utrzymywać temp chłodziwa tak aby nie trzeba było izolować, bo mnie izolacja na płycie węzach itd wcale sie nie podoba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mija sie z celem?

chcę go zamontować bo chciałbym utrzymywać temp chłodziwa tak aby nie trzeba było izolować, bo mnie izolacja na płycie węzach itd wcale sie nie podoba....

"Pytanie, po co CPEV`a ? Moze TXV`a, ale dla mnie wygodniej kapilarę do takiego systemu dać."

TXV można, zamiast kapilary, tak? żeby regulować ilość gazu, dobrze rozumuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pytanie, po co CPEV`a ? Moze TXV`a, ale dla mnie wygodniej kapilarę do takiego systemu dać."

TXV można, zamiast kapilary, tak? żeby regulować ilość gazu, dobrze rozumuje?

kapilara jest, ale juz nie robi ona za zawor, masz wtedy TXV i kapilare np 2.3 ID (wtedy pelni ona role transportu wrzacego gazu do parownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił jak napełnisz go gazem i zapodasz obciążenie.

 

A tak to nice..

 

Nie jestem dziewicą, uzywalem tego kompresora nieraz, wiem jak sie zachowuje.

 

A co to za obciążenie którym będzie woda w WC ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...