Skocz do zawartości
GALTON

Hiper 580watt, Wymiana Na Coś Cichego:>

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam od miesiąca ten oto zasilacz HIPER http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19953 . Przed zakupem spędziłem dużo czasu nad wyborem nowego zasilacza, kogo bym się nei zapytał wszyscy mówili że jest cichy, ładny itp, kilka osób polecało TOPOWERA!! Od dwóch tygodni mój komputer został pozbawiony głośnych wiatraków, a na ich miejsce przyszły ci\chutkie coolerki!! i co się okazało ZASILACZ którego wczesniej nie słyszałem bo był zagłuszany przez wiatraki z proca i grafy, wyje okrutnie!! Nie można przy czymś takim spać. Co mnie dziwi to to ze nadal czytam NOWE opinnie o tym zasialczu że jest CICHY;/ to jakieś brednie. Zasilacz jest głosny, głosny i jeszcze raz głośny!! Mam takie pytanie, czy to może być winy ttylko mojego egzemplarza?? choć wątpię dlatego że jest to poprostu b. głośny szum powietrza;/ czy można coś z tym zrobić?? Pozostaje mi chyba tlyko wymiana na TOPOWERKA p6. W Hoperze kabelki wszystko jest ok tylko gdydy nie ten koszmarny hałas;/ Kto posiada to "cudo" niech napisze swoje opinie na temat jego pracy. Dzięki serdeczne.

Edytowane przez GALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Całą winę ponosi ten mały 80-milimetrowy wiatrak z tyłu.

w tym sęk że nie do końca:> bo puszczając wiatraczki od procka, Nb i grafy zupełnie na minimum:> słuchałem sobie z bliska zasilacza no i ... ogólnie jest głośny w nim przepływ powietrza!! sądziłem cały czas że to wina wiatraka na procku! Na grafice mam teraz AERO COOLA no i jest spokój, a wentyl na procku przytrzymałem palcem:P i wyraźnie było słychac że wyjący jest tylko i wyłacznie zasilacz!! Wentyl mały 80 mm z tylu zasilacza jest owszem głośny bo słychać go wyraznie po wyłaczeniu komputera, kiedy wyciąga powietrze!! Podczas pracy głosny jest cały zasilacz!! TRAGICZNE doznania:P wg Cebie BENITO, lub inny czytelniku wymiana tego zasilacza na TOPOWERa z serii P6 420 watt, pozwoli na pełnię cieszenia się ciszą mojego komputera?? Edytowane przez GALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem zasiłke jakoś chyba 2 miechy temu, też chciałem czekać na p7 i czekałem już z miesiąc aż w końcu się zdecydowałem na p6, choć p7 miały być za chwilę, a tu już tyle czasu i jakoś jeszcze ich nie widać, morał z tego taki ze w kompach to można czekać i czekać bo zawsze bedzie na horyzoncie coś nowszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem zasiłke jakoś chyba 2 miechy temu, też chciałem czekać na p7 i czekałem już z miesiąc aż w końcu się zdecydowałem na p6, choć p7 miały być za chwilę, a tu już tyle czasu i jakoś jeszcze ich nie widać, morał z tego taki ze w kompach to można czekać i czekać bo zawsze bedzie na horyzoncie coś nowszego

powiem tak: mialy byc, ale niestety zolci koledzy nawalili - co chwila ich swieta 10-dniowe , co chwila jakies kasztany - jak w koncu bylismy pewni ze juz jada (miesiac temu, to dostalismy statkiem tylko wierzcholek gory lodowej - sample i dostawe standardowych serii Topowera, lecz bez P7)

seria P7 bedzie w poniedzialek lub wtorek na bank :lol: - zapowiada sie bardzo ciekawie, szczegolnie biorac pod uwage to, ze sample tych zasilaczy katujemy od miesiąca - nie daja za wygraną - wkrótce wiecej info, bo to co mamy, to tylko sample :lol:

 

 

pozdro

Edytowane przez B3T0N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria P7 bedzie w poniedzialek lub wtorek na bank :lol: - zapowiada sie bardzo ciekawie,...

A można coś wiecej o tej serii p7?? JAkie nowoinki techniczne itp?? moze jakiś opis jest już w necie?? napiszcie coś o tej serii, bo może poczekam w takim razie te kilka dni :> jezeli warto czekać!! i jak przedstawia sie ich cena?? już coś wiadomo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to w końcu wyglada z tą ciszą w TOPOWER p6 420 watt?? przeczytałem dzisaij u BENITO ze topower dostał dokładnie 7 lokatę wsród cichych zasilaczy!! Wyprzedził go NeoTec MAXIMUS, tagan u001, topower p5 i inne!! Czyli ze co ?? a BENITO w takim razie powiedz mi proszę:> jaki poziom hałasu emituje HIPER 580watt w porównaniu z TOPOWEREM p6 420watt!?? Chciałbym się w końcu cieszcyć ciszą;/ a okazało się nagle że ciche TOPOWERY sa głosne:/ zamówiłem p6 bez cienia wątpliwości:( a tu takie rozczarowania!! mam nadzieje że tak źle nie jest i nie będzie??

Względem ciszy i stabilności lepiej będzie wybrać w takim razie TOPOWER p6 420watt, czy moze TAGAN u22 430watt?? co do stabilności to właśnie słyszałem że TAGANY z serii u22 mają z tym jakieś problemy czy to prawda?? jutro jadę odebrać nową zaiłkę. powiedzcie co będzie lepsze TOPOWER czy TAGAN!!

Edytowane przez GALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem ciszy i stabilności lepiej będzie wybrać w takim razie TOPOWER p6 420watt, czy moze TAGAN u22 430watt?? co do stabilności to właśnie słyszałem że TAGANY z serii u22 mają z tym jakieś problemy czy to prawda?? jutro jadę odebrać nową zaiłkę. powiedzcie co będzie lepsze TOPOWER czy TAGAN!!

na pewno p6 jest zasiłka o klasę wyzej od taganów , choc nie ukrywam ze z "cichoscią" jest dobrze ale nie bardzo dobrze -vide 01

 

sam odpowied sobie na pytanie czy bardziej interesi Cie nowsze konstrukcja której w zasadzie nic imo zarzucic nie mozna

 

czy 01 która do najcichszych sie zalicza (na moje ucho róznica pomiedzy p6 a 01 to jakies 1;-1.5db róznicy)

 

ja postawiłem na pkt 1 i juz sie biore za wlutowaywanie rezystorków do wentyli

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaję przy TOPOWERku:P wziąłbym tego z serii EZ ale to niestety ogromna kasa;/ a już lepiej odkładać na nową budę będę!! napiszcie jeszcze kilka opinni co sądzicie o tych markach zasialczy!! jak to wygląda w praktyce TOPOWER vs TAGAN. Jak narazie jestem za TOPOWERem. Uściślając chodzi mi o mode u22 jeżeli chodzi o TAGANA i p6 420watt jeżeli chodzi o TOPOWERa. Czy miedzy nimi też jest różnica tecchnologiczna?? i jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma zasilaczami jeżeli chodzi o ciszę!!

Edytowane przez GALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaję przy TOPOWERku:P wziąłbym tego z serii EZ ale to niestety ogromna kasa;/ a już lepiej odkładać na nową budę będę!! napiszcie jeszcze kilka opinni co sądzicie o tych markach zasialczy!! jak to wygląda w praktyce TOPOWER vs TAGAN. Jak narazie jestem za TOPOWERem. Uściślając chodzi mi o mode u22 jeżeli chodzi o TAGANA i p6 420watt jeżeli chodzi o TOPOWERa. Czy miedzy nimi też jest różnica tecchnologiczna?? i jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma zasilaczami jeżeli chodzi o ciszę!!

 

chłopie -miej litosc :mur:

napisane jest juz wszystko w tym i innych watkach

rozgrzej uzwojenie i poszukaj sobie

przeciez nie mozna o tym samym skrobac w kole to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan jest trochę cichszy, za to dużo gorzej u niego z wydajnością. U22 to po prostu U01, którego niektóre elemanty zastapiono tańszymi (gorszymi) odpowiednikami oraz dodano 2 tory stabilizacji napięcia +12v zamiast jednego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastapiono tańszymi (gorszymi) odpowiednikami

hmm... a co dokładnie znaczy gorsze części? Które? (BTW) Te zasilacze nie mają "2 torów stabilizacji napięcia +12v". Mają tylko splitter z OCP dla 240VA w trybie split.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jakaś lipa:/ miałem HIPERA owszem był głosny:P więc zmieniłem go na TOPOWERA z serii p6 420watt i co?? jest cichszy od HIPERA, ale w całym naprawdę cichym kompie nadal jest tylko zasilacz słyszalny no i oczywiscie skrobiący WD 80GB!! Więc powiedzcie mi teraz jak to jest z tą ciszą;/ czy jest jakiś naprawdę niesłyszalny zasilacz wiatrakowy?? TOPOWER miał być i jest przez co niektórych uzytkowników uważany za BEZGŁOSNY!! wg mnie tak nie jest !! słychać wyraźne buczenie:( czy mozna to jeszcze jakoś wyciszyć?? matami czy czymś takim?? Ciężko przy czymś takim spać!!

Mowa jest o zasilaczach w pełnie wiatrakowych, nie mówię nic o pasywnych i modelu pół-pasywnym TOPOWER NF 420watt, bo podobno jak wiatrak się załączy to jest to dość okrutne doznanie dla uszu!

Ps. Jak to jest z tym TAGANEM u01 naprawdę jest niesłyszalny?? albo topower z serii P5?? czy poprostu każdy z nich jest odrobinę słyszalny??

Edytowane przez GALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym ccudeńku?? http://www.4max.pl/default.asp?g=43&gg=18&produkt=1660 będzie to miało jakiś choć mały wpływ na wytłumienie zasilacza?? Powiem tak że wyraźnie słychać szum powietrza, ale przydźwiek wibracji też (chyba??) jest słyszalny!! Po przyjściu do domku zasialcz postawiłem na dywanie i podpiąłem go tylko zasilaniem do płyty głónej!! Musiałem wyłaczyć radio żeby cokolwiek usłyszeć, a jak teraz siedzi w budzie słyszę wyraźnie szum powietrza, jak i sam dźwięk pracy zasilacza:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ GALTON - nie ma zasilaczy niesłyszalnych. Nawet w pasywnych zasilaczach słychać pracę elektroniki (cewek, transformatorów). Tym co może pomóc to dobrze wyciszona obudowa + kila wolnoobrotowych wentylatorów @ 5V, żeby dobrze schłodzić zasilacz.

 

Z tego co napisałeś wynika, że Topower jest dobrze podgrzany. W zasilaczach prędkość wentylatorów zależy w 99% od temperatury wewnątrz zasilacza (a nie jak przechwalają się producenci od obciążenia). W związku tym obniżenie temperatury w obudowie może sprawić, że zasilacz będzie pracował nieco ciszej.

 

Odnośnie tego silikonowej podkładki, to owszem. Może cośtam pomóc. Ale ona głównie tłumi drgania, a chałas pewnie wynika z dźwięku łożyszk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ GALTON - nie ma zasilaczy niesłyszalnych. Nawet w pasywnych zasilaczach słychać pracę elektroniki (cewek, transformatorów). Tym co może pomóc to dobrze wyciszona obudowa + kila wolnoobrotowych wentylatorów @ 5V, żeby dobrze schłodzić zasilacz.

Może zacznę jeszcze raz i na samym początku zwrócę honor TOPOWERowi. Okazuje się, że dodatkowy głośny przydźwięk emituje zwolniony do minimum wiatrak COOLER MASTER!! Po przytrzymaniu go palcem, zasilacz jest na tyle ciychy że słychać wyraźnie tylko tylny, wyrzucający gorące powietrze z zasialcza wiatrak. Więc jeszcze mała inwestycja gotówkowa w nowy wiatrak na procka i mam nadzieję będe mógł smacznie chrapać przy włączonym kompie.

Sprawa chłodzenia budy wyglada u mnie tak: wstawiłem na tył 80mm ARCTIC COOLIN arctic fan PRO TC jest bardzo cichy i wyciąga powietrze naprawdę ładnie (większy wiatrak niestety na tył nie wchodzi:/); grafika nowo zamontowany ARCTIC COOLING VGA SILENCER rev.3, po przełączeniu na tryb nocny niesłyszalny!! na NB mam zakupiony niebieski ZALMAN ale jeszcze nie montowałem!! na minimalnych obrotach, czuć i słychać delikatne mruczenie!! W nocy buda stoi otwarta, a wszystkie wiatraki są na minimum, tak wiec wentylacja jest zachowana. Wymienie teraz tego COOLER MASTERA z procka i wstawię ZALMANA, jestem dobrej myśli i mam nadzieje że to weliminuje wszystkie moje problemy. Przy zamkniętej budzie wstawię jeszcze do boku 120mm wiatrak. No i moze niedługo zakupię nową BUDĘ:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

co do komentarzy na komputroniku:

 

Po spaleniu mojego starego Megabajta 200W postanowiłem kupić coś lepszego. Mój komp to P4 1.6 Northwood, Matrox G200, kontloler SCSI i dwa dyski SCSI Samsung 146GB 15000rpm. Zasilacz jest cichy i dobrze trzyma napięcia, nawet w 3DMark99 mam wynik wyższy o 64pkt (488). Za tak niską cenę warto.

LOL, sry, ale nie mogłem się powstrzymać

jak się autor tematu dalej będzie kierował komentarzami z komputronika to daleko nie zajdzie...

 

/OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno: dlaczego na benchmark.pl wspominany Hiper jest tak bardzo lansowany jako wypaśna zasiłka, która styknie każdemu, a komputronik do swoich najmocniejszych zestawów ładuje 2 takie cuda, zamiast jednego porządnego zasilacza???

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno: dlaczego na benchmark.pl wspominany Hiper jest tak bardzo lansowany jako wypaśna zasiłka, która styknie każdemu, a komputronik do swoich najmocniejszych zestawów ładuje 2 takie cuda, zamiast jednego porządnego zasilacza???

Bo jest dystrybutorem tych zasilaczy w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no tak, być dystrybutorem tych zasilaczy to nie taka prosta sprawa!! Napisze tak napewno nie skusiłem się na ten zasilacz HIPER z powodu opinii na www.benchmark.pl czy www.komputronik.pl, a tylko z tego wzgelu że pierwszy zasilacz TOPOWERa p6 niestety wogóle mi nie wstał no i nie chciałem drugi raz tego samego problemu mieć z wymianą itp. i wziałem HIPERA no i jeszcze ten video TEST na www.3DgameMAN.com ten HIPER tam naprawdę był lekko słyszalny, w warunkach domowych jednak jest zupełnie odmienna sytuacja:P

Hiper jedyne co ma naprawde fajne to KABLE!! coś pięknego jak można sobie to wszystko rozplanowć, a ile jeszcze zostało w tym wypasionym pudle, a teraz ... wszystko mam upchane w budzie i nie wygląda to zbyt ciekawie!! Moze jeszcze dozbieram na TOPOWERA EZ plug:P i sobie wyrzuce co niepotrzebne. Te zasiłki to to samo co wersja p6 450 prawda?? tylko tyle ze mają odpinane kable PRAWDA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no tak, być dystrybutorem tych zasilaczy to nie taka prosta sprawa!! Napisze tak napewno nie skusiłem się na ten zasilacz HIPER z powodu opinii na www.benchmark.pl czy www.komputronik.pl, a tylko z tego wzgelu że pierwszy zasilacz TOPOWERa p6 niestety wogóle mi nie wstał no i nie chciałem drugi raz tego samego problemu mieć z wymianą itp. i wziałem HIPERA no i jeszcze ten video TEST na www.3DgameMAN.com ten HIPER tam naprawdę był lekko słyszalny, w warunkach domowych jednak jest zupełnie odmienna sytuacja:P

Niestety 3DGameMan ma ostro płacone za recenzje. Pomysł ma niezły ale to, że każda recenzja kończy się u niego "This is a real KickAss product" dała mi kiedyś ostro do myslenia :/ Przede wszystkim nie sprawdza głośności pod realnym obciążeniem. I nie testuje mocy zasilacza.

 

Hiper jedyne co ma naprawde fajne to KABLE!! coś pięknego jak można sobie to wszystko rozplanowć, a ile jeszcze zostało w tym wypasionym pudle, a teraz ... wszystko mam upchane w budzie i nie wygląda to zbyt ciekawie!! Moze jeszcze dozbieram na TOPOWERA EZ plug:P i sobie wyrzuce co niepotrzebne. Te zasiłki to to samo co wersja p6 450 prawda?? tylko tyle ze mają odpinane kable PRAWDA??

Co do Topowerów P6 EZ to prawda, jednak wszystko wskazuje na to, że seria ta nie będzie już w sprzedaży :(

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 3DGameMan ma ostro płacone za recenzje. Pomysł ma niezły ale to, że każda recenzja kończy się u niego "This is a real KickAss product" dała mi kiedyś ostro do myslenia :/ Przede wszystkim nie sprawdza głośności pod realnym obciążeniem. I nie testuje mocy zasilacza.

w sumie co prawda to prawda, nie zwróciłem na to wczesniej uwagi... ale zasilacz stał mozna powiedzieć nie podpięty do niczego:/

 

Co do Topowerów P6 EZ to prawda, jednak wszystko wskazuje na to, że seria ta nie będzie już w sprzedaży :(

No to mówi się trudno:( na pudełku mojego :] TOPOWERA jest info ze w tym pudle mogą być tez zasilacze z serii p7, jest coś ciekawego w tej nowej serii zasilaczy?? coś co jest lub też będzie warte wyadania na niego XX kasy:>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...