Skocz do zawartości
luks__pl

Wc Luks__pl

Rekomendowane odpowiedzi

@ luks - zapomniales dodac ze memy sa bardzo mlodziezowe :D

 

fajne wezyki, byc moze sobie takie sprawie jak zakupie stackera.

 

swoja droga sprzet tez bardzo mlodziezowy :) a tego kaczora jak bylem u ciebie to chyba jeszcze nie bylo :D czyzby jakis "mod" ? :D

 

btw. budy chyba nie bedzie o ile dobrze wiem :) projekt niby byl ale byla jakas kraksa z doniczka ? :D

 

jak dostaniesz od ravena chlodzonko to cie odwiedze ;) pozdro

 

aha no i zapomnialem dodac podoba mi sie

węże sycą ;-) Pamięci jak zawsze młodzierzowe - jedyne 1400zł :P (nie zazdroście to nie moje, tylko do testów od Corsair i je odsyłam na dniach).

Kaczor był ale półkę wyrzej :P No i tak bude skasowała doniczka :lol:

 

co myslisz ze luks sie kocha w samhainie ? LOL :D

sama to kocham za wspaniała pomoc z tym WC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem nową chłodniczkę freezer3 z trzema akasami i postanowiłem orazu wymienić wode bo miałem zwykłą kranówke. Wlałem demineralke z kieliszkiem spirytusy. Nastepnego dnia woda w WC mętna jakaś i pływają jakieś białe syfy :blink: Co to moze być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem nową chłodniczkę freezer3 z trzema akasami i postanowiłem orazu wymienić wode bo miałem zwykłą kranówke. Wlałem demineralke z kieliszkiem spirytusy. Nastepnego dnia woda w WC mętna jakaś i pływają jakieś białe syfy :blink: Co to moze być ?

to są "zbielałe" glony, spiryt je wytłukł i pływają :D ja nie polecam spirytu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek bardzo szybko się nagrzewa i bardzo szybko oddaje ciepło. Szczególnie to widac po v-modzie gdy karta się naprawde nieźle grzeje.

Na coolerku - 68*C

na WC - 38*C, po v-modzie 47*C

Wynki podam jak już dojdzie nowa chłodniczka bo ta wysiada :-P

Po zmianie chłodniczki na potrójną temp. spadła o 2-3* więc jest 44-45* Karta się bardzo grzeje po modzie i nie wiem jak zbić temp. Dokładnanie kolejnej chłodniczki chyba nie ma sensu, może zwiększyć przepływ dokładając drugą pompkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolejna pompka poprawi temp... ? może 1*C może... wróżek nie ma ;)

 

Możesz pelta dać jak masz dużą chłodnice :lol: czy Ci sie już odechciało... wtedy by pewnie podskoczyła temp cpu i reszty... wiadomo

 

Wg mnie temp na takiej duużej chłodnicy i 3 wentyle powinna być troche mniejsze niż tylko 2-3* róznicy w stosunku do tej malutkiej co miałeś wczesniej... ;)

 

EDIT:

 

zaznacz ze pompe masz na 5V !!!! bo znow beda marudzic ze gowniana jest

No to daj na 12V i zobacz jak będzie :P Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co narzekają na pompkę ;]

Wentyle wszystkie na 5V.

 

Temp na 12V:

CPU: 43*

GPU 44*

 

Temp na 5V:

CPU 45*

GPU 45*

 

Tylko 3* mniej na takiej duzej chlodnicy ??

To wedlug mnie cos tu nie gra :|

 

A sprobuj te wentyle dac zeby dmuchaly na chlodnice.

Też coś dużo jak dla mnie ale chłodniczka zimna woda w rezie też chłodna. Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze czujniki nie te? ;)

na cpu i vga ;] ?

 

Możesz pelta dać jak masz dużą chłodnice :lol: czy Ci sie już odechciało... wtedy by pewnie podskoczyła temp cpu i reszty... wiadomo

Może dam pelta tylko wtedy bym musiał zrobić 2 niezależne układy, jeden na CPU, jeden na VGA, a że FC w drodze to mi się nie chce :-P

 

Jakim cudem? Wydajność "przed" wentylem jest inna niż "za" wentylem? :blink:

To jak mam wkońcu te wentyle założyć :P ? Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może daj chłodniczke poziomo wtedy przepływ będzie wspomagać konwekcja :mrgreen: a tak na serio to nie wiem czy zmiana ssanie/dmuchanie da chociaż 1*C jesli chodzi o temp wody... wkońcu to duuża chłodnica :)

 

Nigdzie węże nie zagiete, żadnego syfu nigdzie... no wiem, że układ nowy, ale sprawdzić dwa razy zawsze można ;)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) To jak mam wkońcu te wentyle założyć :P ?

Miałem wentyle tak (dmuchały na chłodnicę):

Dołączona grafika

 

Po prau miesiącach "dorobiłem się" takiego korzuszka:

Dołączona grafika

 

Więc wyentylatory znalazły się na drugiej stronie chłodnicy (dużo łatwiej ją wyczyścić przy tak zamontowałych wentylach):

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Weź to pod uwagę

 

Moim zdaniem to, że "jak dmucha to lepiej chłodzi" to kolejna "urban legend" jak to, że szersze węże są lepsze albo pompka o przepływie powyżej 1 tys. l/h to dopiero pompka do WC. Wiele tego na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN takim ze powietrze inaczej rozchodzi sie po chlodnicy, skoro wszyscy na swiecie ( mowie tu o producentach agregatow chlodniczych i innych branzach z chlodzeniem ) tak robia to dla czego mialo by to byc niczym niepoparta teoria. Gdzies widzialem zdjecia termo i wykresy w necie ale nie wiem czy je znajde teraz. Najlepiej wlasnie jak sa na chlodnicy i ciagna w gore wspomagajac konwekcje.

 

Nie mowie oczywiscie ze to cos zmieni bo roznica moze byc zauwazalna dopiero przy temp plynu kolo 80C bo wtedy zmiana sprawnosci bedzie na tyle duza ze mozna ja bedzie odnotowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja " ala prison" ale nie prison.... w testach bloczki misia sa kilka pięterek wyżej niż prison pro V2... a skoro chłodnica zimna i woda tez zimna a rdzeń sie grzeje to znaczy że bloczek ma małą wydajność... jaką masz temp. wody?? chodzi o róznice woda-> rdzeń... wtedy wychodzi wydajnośc bloczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja " ala prison" ale nie prison.... w testach bloczki misia sa kilka pięterek wyżej niż prison pro V2... a skoro chłodnica zimna i woda tez zimna a rdzeń sie grzeje to znaczy że bloczek ma małą wydajność... jaką masz temp. wody?? chodzi o róznice woda-> rdzeń... wtedy wychodzi wydajnośc bloczku

już się biorę za pomiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźc termoczujki ;[ więc temp. wody nie zmierze teraz.

 

Może zmienić kolejność w układzie ? teraz jest:

pompka-->VGA-->cpu-->chłodnica-->rez-->pompka

 

Grafa przed cpu bo bardziej mi zależalo na dobrej temp. na VGA.

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...