Skocz do zawartości
Netmann

Agp Pro Oraz Voodoo 5500

Rekomendowane odpowiedzi

@cmsydney

 

Jak to same gnioty ?? GF3 to gniot ? GF4 Ti to gniot ? GF6800 to też

gniot ? To ja nie wiem co ty chcesz. Jak to patenty 3dfxa na śmietnik?

Skąd wiesz co oni wyrzucają na smietnik? Jakoś SLI ożywili. Dumnie

nalepiają na to swoje logo bo mają do tego prawo. Jesteś tak bardzo

wściekły na nVidię, że do dziś nie chcesz ani jednego GeForce? To może

sporóbuj z Radkiem X800. Twój "mocarny" Voodoo5 to przy nim

pchła. Voodoo5 to nieporozumienie po całej linii. 3Dfx był wielki, ale

wprowadzając Voodoo3 po prostu nie pomyśleli, jak znaczącym argu-

mentem w walce o przetrwanie będzie 32 bitowy kolor. Później już

było za późno.

 

@KGB

 

3Dfx to KULT koniec kropka :) nVidię doceniam za nowe

podejscie do grafiki. Dzięki innowacjom w GeForce3, dziś mozemy się

cieszyć grami w zupełnie nowej szacie. To logiczne, ze postęp miałby

miejsce niezaleznie od producenta, ale los chciał, aby to nVidia była

jego orędownikiem. Biore też pod uwagę znaczący udział ATi w tym

postępie. Ta firma wielem już pokazała i kto wie czym jeszcze nas zaskoczy.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ok, voodoo3 to nieporozumienie, to wytlumacz mi dlaczego sprzedawalo sie jak cieple buleczki? voodoo nie mialo jak ty to piszesz znaczacych argumentow a ludzie nie zwracali na to uwagi, bo raz ze nie mialo to zadnego znaczenia a dwa karty 3dfxa mialy najwyzsza jakosc, chyba mi nie powiesz ze z tnt2 czy geforce nie bylo problemow, jako ze nvidia miala gorszy produkt to wykorzystala zla sytuacje 3dfxa i ja wykupila, tylko w ten sposob mogla zdobyc rynek i pozbyc sie najpowazniejszego konkurenta, voodoo5 to nieporozumienie? owszem bylo juz widac upadek 3dfxa ale nadal byla to swietna karta i miala to cos czego geforcom brakowalo, i kolejnym kartom nadal tego brakuje, sli tak swietnie to zrobili, cofneli sie do czasow voodoo2, prawda jest taka ze ati zaczelo mocno ich naciskac i szybko stworzyli cos by nadrobic wydajnoscia, dwie karty w kompie, po co? o sli w voodoo5 zapomnieli. ati tez jest nie lepsze, co robi nvidia to ati tez ..... crossfire, bo kiego grzyba???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"voodoo nie mialo jak ty to piszesz znaczacych argumentow a ludzie nie zwracali na to uwagi, bo raz ze nie mialo to zadnego znaczenia"

 

W marketach mało kto zwraca uwagę na cokolwiek. Co jest to się bierze, magia marketów -_-

 

jako ze nvidia miala gorszy produkt to wykorzystala zla sytuacje 3dfxa i ja wykupila

 

Chyba GO wykupiła a nie ją. Gdyby NVidia miała złą sytuację z TNT i GeForce to nie mieliby kasy z tych produktów i nie wykupiliby

3dfxa, który sprzedawał Voodoo3 jak... ciepłe bułeczki? To ja chyba o czymś nie wiem -_-

 

owszem bylo juz widac upadek 3dfxa ale nadal byla to swietna karta i miala to cos czego geforcom brakowalo, i kolejnym kartom nadal tego brakuje

 

A niby czego im brakuje? Ty chyba naprawdę popadasz w fanatyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe markety, widziales voodoo w markecie? a widziales moze jakiegos pelnego geforce'a w markecie? w marketach daja same gnioty pokroju geforce mx, czyli jednym slowem karty okrojone najtansze badz zintegrowane

zla sytuacja nie w znaczeniu ze nie mieli kasy, chodzi mi o to ze ich produkty byly gorsze i nie sporzedawaly sie jak voodoo, ktore niby mialo gorsza architekture, i to jest to cos o czym wspominam, fajerwerkow nie mial, ale mial to cos, nie umiem tego opisac ale ja nadal czyje roznice jak odpalalem gre na voodoo a np teraz, w dzisiejszych czasach producenci tylko zgarniaja kase i olewaja klientow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV zrobila wieksza kase ,bo byla w kazdym segmencie rynku

voodoo3 2000 zaczynalo sie od 500pln ,a to duzo i cos mi sie wydaje ze w wyzszych kategoriach cenowych to 3dfx prowadzil

ale karty zaczynaly sie od 200pln ,gdzie byla NV ze swoimi super gniotami TNT2 m64 i Vanta , S3 ,ATI ze starymi modelami ,a 3dfx wszedl za pozno z v3 100/1000 8mb

wiadomo ze najwiecej zarabia sie na tanich kartach ,a pamietajmy ze wtedy najdrozsza karta bylo v3 3500 za 1100pln ,a nie jak teraz 3000pln za karte

widac jak sie sprawa ma gdy spojzymy na Matroxa - malo wydajny i drogi - skonczyl jak skonczyl - gdyby nie profesjonalka to by go NV wykupila :]

pamietam jak wszedl Creative GeForce256 SDRam to kosztowal 1400pln - niewyobrazalna suma jak na tamte czasy

 

wiec 3dfx nie musial upasc ,ale nie mogl miec wiecej kasy niz NV i nie wierze by NV tego nie wykorzystala ,tak jak wyszlo Kyro i NV chciala wykupic PowerVR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno małe ale.

 

GTX na wejściu nie kosztował 3000 tylko gdzieś około 2200-2400 zł.

To jest o 10 baniek więcej niż GF256. Tylko GF256 wyszedł ponad

5 lat temu, miał 1 Ramdac, lipne wspomaganie MPEG-2... itd.

Spójrz co sie działo wczesniej. Karty graficzne wcale nie były tańsze.

Stanowiły jeden z najdroższych elementów do kompa. A jak ktoś

chciał nowego G400Max ? To była potworna kasa - 1300 zł.

 

@cmsydney

 

ATi trochę buja się ze swoimi sterami. nVidia pod tym względem wypada

sporo lepiej. Sporo problemów tworzą sami twórcy - za dużo niepotrzebnych kart.

Za czasów 3Dfxa nie było takiego bałaganu.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Rzeczywiście - maaaalutki Offtopic się zrobił ale mniejsza z tym. Nawiązała się ciekawa dyskusja i można się wiele z nij dowidzieć.

 

 

Na AGP Pro swoje Voodoo odpaliłem - działa jak na zwykłym AGP - potwierdza się to, że uczestnicy forów wiedzą lepiej niż "profesjonaliści" z serwisów/sklepów ;p. AGP Pro ma tą "4 x" krotność, ale mojej karcie to nie służy gdyż AGP 4x dla V5 to lipa.

 

Boję się co będzie jak będę zmieniał kompa - ATI czy zła NV :D? Pozdrawiam.

 

PS. Respect dla cmsydney (Za wytrwałość na przekór wszystkiemu), Lumperatora, KGB, Sucker'a i Chomika (Za profesjonalne podejście) :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca macie Racje

 

3dfx Interesuje sie (i zbieram ich karty) od roku 2002

 

Sadze (nieskromnie ;-) ) ze posiadam tutaj najwieksza wiedze na temat tych kart i technologi stosowanych w 3dfx - kartach ...

 

Oczywiscie wiekszosc z was Mowi prawde o 3dfx lecz jak sie okazuje jest to Jedynie Wierzcholek Gory lodowej ...

 

Zaczynajac od UPADKU 3dfx to skladaly sie na to podstawowe 4 czynniki ...

 

1. Firma Zostala pozwana przez Nvidie do Sadu - za wykorzystanie ich PATENTOW w produkcji kart z serii voodoo3 - (w przypadku kiedy to 3dfx by przegral Musialby WYCOFAC z PRODUKCJI wszystkie v3 i zaplacic pieronskie odszkodowanie NVIDI)

2. Za pozno ... Firma na przelomie roku 98 nieco siadla na laurach i w zasadzie Ich Voodoo 3 (jak wspomniali koledzy) Oferowalo nie wiele wiecej nizeli Voodoo 2 - SLI / brak rozwijania bazy t&l

Gdzie Konkurencja sie juz wspaniale rozwijala

3. Podpisanie "CYROGRAFU" z firma STB i danie jej WYLACZNOSCI na produkcje Kart na chipie 3dfx - GLOWNY GWOZDZ Do TRUMNY

4. Zatrudnie Nowego Stratega Firmy (nazwiska juz nie pamietam ale mam zdjecie na kompie ) co zle poprowadzil finansami i polityka firmy ... chodzi o czas premiery, dostepnosc jak i sama CENE kart ...

 

To byly tak naprawde Glowne czynniki ktore przyczynily sie do Upadku firmy...

 

A teraz Garsc Informacji na Temat co bylo,,dzialo sie w ostatnich miesiacach 2000r przed upadkiem

 

3dfx Wydajac Karte voodoo 5500 kwiecien (w polsce byla dostepna ok wrzesnia) - bezposrednio chcial Konkurowac z Gts2 - Jednak jak sie okazalo w Praniu karta pomimo tego ZE WYPRZEDZALA O LATA (pod wzgledem funkcji 3d) swojego konkurenta to ze wzgledu na brak Oblugi T@L - byla "jedynie" Wydajniejsza od Geforce 1 ... do Gf2 - wciaz jednak "nieco" (jakies 5-10%) brakowalo - chodz przewaga bylo to ze 5500 byl Tanszy od gts2 na tamte czasy ...

- Dzis juz trzeba jasno powiedziec ...Voodoo 5500 juz wtedy posiadal niektore Funkcje 3d , ktore Dopiero teraz sa dostepne w DX.9.0 !!

Wiec jesli chodzi o PROCES technologiczny to karta byla Naprawde zaawansowana (jak na owe czasy) - posiadala Swoj Wlasny System kompresji Textur ! itp

Jesli chodzi zas o Wydajnosc To na DZISIEJSZYCH sterownikach (tak sa dalej wydawane przez programostow z dawnej grupy 3dfx) umozliwiaja gre w Ut 2004, Doom3 i inne nowe gry Z naprawde spoko grafika i wydajnoscia !! - ciezko w to Uwierzyc ... ale taka jest Prawda bo sam siedze na Voodoo 5500 i odpalam wiele nowych tytulow ...

 

Jednak wracajac do Wydarzen ... Voodoo 6000 - Oczywiscie nigdy Nie wszedl do Masowej Produkcji poniewaz byly klopoty z poprawnym Dzialaniem tej karty (oraz NIE BYLO JUZ SENSU - czasu NA podukcje tych kart ...)... Bzdura jest oczywiscie ze wyszlo 100 modeli tych kart(jakies Brednie) - bo wyszlo ich tak naprawde ok 600 (tak podal 3dfx)(liczac wszystkie rev) pierwsze Wersje byly na Chipsecie INTela i posiadaly Osobny Zasilacz bo karta pobierala Blisko 120 -140 w - Byly to Wczesne Rewizje na zanizonym takotwaniu . 3dfx Doszedl do Wniosku jednak ze Karta Jest zbyt DROGA w porodukcji. Z Uwagi na 'PRZEGRZEWAJACE" sie chipsety Intela oraz na Dodatkowe $$ na Zasilacz zaczal produkowac Rewizje KArt Wyposarzyl w Chipset HINTA - i molexa zintegrowanego z karta "podobnie" jak 5500

KArta Gabarytowo miala 32 cm i Bylo to MONSTRUM - z MONSTRULANA wydajnoscia !

8 Potokow ! B.wysoka Wydajnosc FillRate 128mb (wciaz nie ddr)

Karta Pomimo MAlych NIedorobek SPOKOJNIE byla WYDAJNIEJSZA od gf3!! - Szkoda ze nie Zdarzyla tego juz udowodnic ... :cry: - lecz my Dzisiaj juz wiemy ...

 

Oczywiscie FIRMA widzac co sie dzieje na Rynku NIE SPOCZELA na LAurach ... pod koniec 2000 (i swojej dzialalnosci :cry: ) Zaczela prowadzic TESTY i rozbudowe i tak powstal model DAYTONA KArta ktora Posiadala Silnik T@L oraz Pamieci DDR ... (tych kart wyszlo ok 20 sztuk liczac prototpypy )

W tym tez okresie 3dfx Przeszedl Samego SIEBIE !! - BYL TO OSTATNI POMYSL tej wspanialej Firmy ...

Prowadzil Testy nad modelem RAMPAGE - karta z zalozenia Miala byc REWOLYCYJNA - i Rozpierd... caly sytem panujacy - byla to tak naprawde OSTATNIA deska ratunku ...

 

KArta Rampage posiadala ... WYMIENNY PROCESOR GPU dokaldnie tak jak w PROCESORACH dzisiejszych ;-) - rozwiazanie z Zalozenia Idelane ... jesli stac mnie na lepszy proc kupuje wkladam i mam lepsza wydajnosc PCB zostaje to samo ... tak samo jak z dzisiejszym MOBO

Jesli chodzi o samego Rampage to Posiadal on poza tym FILTR ktory pozwalal na Filtrowanie obrazu itp .

Wszystko to jednak NA NIC SIE ZDALO ... pod koniec roku 2000 firma Zostala Zmuszona oglosic BANKRUTA...

Wtedy Wkroczyla juz Wypasiona NVIDIA i zgodzila sie wykupic 3dfx wraz z jej POmyslami ...

I na dobre ZAMKNELA projekt Firmowy znany pod nazwa 3dfx ...

 

Jedynymi oznakami ZYCIA 3dfx .. byly do niedawna wydawana seria KArt NVIDIA "FX" (skrot od 3dfx)

Oraz teraz Wprowadzenie SLI ...

Jak myslicie Panowie -- skad Znamy te technologie ?? ;-)

 

Mam nadzieje ze Niektorym zakrecila sie lezka w oku - i patrzac na to realnie, gdyby nie pare bledow - mielibysmy dzisiaj innego lidera na rynku Kazdy wie jakiego ...

 

 

 

Ja czekam na swoje Voodoo 6000 rev 3700 ktore "plynie" do mnie z Usa - po prawie 4 latach poszukiwan i wyrzeczen...

 

3dfx Is gone But Never Forgotten

 

p.s

Do autora AGP pro bedzie bez problemu ciagnac "KAZDE" Voodoo - z 6000 wlacznie

karta oczywiscie Chodzi z predkoscia AGp x 4 - nie uzywa jedynie Dobrodziejstw Przechowywania textur - ale szybkosc i wydajnosc jest x 4 ;-) niech was nie zrazi Stare Wyjscie karty na 3,3 v - jest to zwiazane z rozwiazaniem zasilania karty

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voodoo5 6000 wydajniejsze od GF3 ?? Nie sadze, skoro tego nie zdarzyla udowodnic to jak moglabyc wydajniejsza ? Testy ktore widzialem, swiadczyly o nizszej wydajnosci od GF3. W starszych grach to nawet GF2PRO byl szybko od GF3, a jak jest w nowszych to juz wiemy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to co napisze moze sie niektorym wydac HEREZJA ... ale Voodoo 6000 - podniesione do zegarow 200 i na Szybkim procesorze - (np BArtonie 2500 mhz poniewaz jak wiadomo Voodoo nie majac T&L ZNAKOMICIE SKALUJE SIE z SZYBKIMI PROCESORAMI) POsiada taka moc obliczeniowa Dzieki 8 Potoka ze w niektorych przypadkach jest Wydajniejsze od Gf4 :lol:

 

Voodoo 6000 oczywiscie nie zdolalo "OFICJALNIE" pokonac GF3 poniewaz - Firma sie Rozpadla - a Nvidia zamknela Projekt 3dfx ... wiec o ZADNYCH bezposrednich testach nie bylo juz mowy ...

Ale na necie W tamtym okresie na "NIEDOROBIONYCH" sterownikach Byly juz Testy Potwierdzajace ze Voodoo 6000 pokonywalo bezproblemowo gf3 !

 

A jak to wyglada dzis ? - Otoz sa Nowe DOSKONALE sterowniki pod XP (ciagle ulepszane) ktore pozwalaja grac Na 6K w Unreala 2004 i Doom3 i inne nowe gry z Predkoscia CONAJMNIEJ taka jaka oferuje Gf4 :lol:

(sami Wiemy ile Daje moc 8 potokow i 4 procesory)

 

Jak znajde troche testow to wrzuce bo mialem gdzies na Cd - ew za 3 tyg - bezposrednio samemu wrzuce Testy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test to czysty LOL ;-)

 

Tutaj wrzucam porownanie

5500 Vs Gts 2 (PODKRECONY)

Wiadomo ze 6000 jest 2 x wydajniejszy od 5500 ...

 

Ale do rzeczy 1024

Dołączona grafika

Jak widac Geforce2 gts "PODKRECONY" wygrywa Minimalnie z 5500

Dalej 1280

Dołączona grafika

Sytuacja b.podobna

Kolejne Fast

Dołączona grafika

Znowu podobna sytuacja ...

 

Przejdzmy do bezposredniego porownania w roznych rozdzialkach

Dołączona grafika

<Roznica nie jest duza ... biorac pod uwage ze Gts jest podkrecony

 

Tutaj zestawiamy 5500 do gts2 ... - na starych nie dopracowanych sterownikach

Voodoo 6000 jest x 2 bardziej wydajny od 5500 !! natomiast gts2 wydajnieszy 2 x od gf 3 napewno nie jest

 

Pozniej wrzuce wiecej testow

 

na koniec male porownanie - Unreala w standardzie Glide i d3d na geforce

Dołączona grafika

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno byc 2x szybsze jak GF7800GTX w SLI od jednego GTXa, a jak naprawde...:) GTS nawet przy tych taktach jest slaba karta i odpada w porownaniu z GF2PRO czy GF2TI niepodkreconym :) Co do ostatniego screena, rzeczywiscie GLIDE jest o niebo lepszy od D3D na GF. Wszystkich z modeli voodoo najbardziej przypadly mi do gustu V1 oraz V3 bo je mialem :-P

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...GTS nawet przy tych taktach jest slaba karta i odpada w porownaniu z GF2PRO czy GF2TI niepodkreconym :) ...

A z czego to wynika...slabym punktem GTS'a byly pamieci ktore byly tylko o 10% szybsze od GF256DDR :wink: Ale widac jakie jebniec*e dostaje GTS po lekkim o/c pamieci :D Pro i Ti sie nie licza po w standardzie mialy pamiatki lepsze taktowane 200MHz i to dawalo im kopa :wink:

Sorry za OT

Ale wracajac do testow przedstawionych przez Strongmen'a to sorry ale pierwsze trzy obrazki pokazuja ze krecony v5 ledwo dochodzi nie kreconego GTS'a a GTS po o/c to juz inna bajka :rolleyes:

Czwarty obrazek to jakas kompletna zenada wyrwana z kontekstu :?

Ale czekam na testy v6 ale czarno widze dwukrotna przewage nad v5 i dogonienie gf3 ,chociaz imho zamiast gf3 powinien wystartowac w konkurenscji 2ti po o/c lub 2ultra bo byly szybsze w starszych tytulach niz 3ti :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto wie czy sa oficjane dzialajace v5 6000 w Polsce. I to na pci. Gdyby ktos to mial to jestem gotow troche mamony za to cudo wylozyc. Sentyment do firmy po prostu:) Poza tym mam pciex i przy zmianie grafy na lepsza zawsze mozna to wlozyc no i swiadomosc ze ma sie unikat;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w testach widac

ze Voodoo 5500 jest troszke Slabszy od GEFORCE 2 GTS jak widac z testow jest to zazwyczaj 3-max 4 fps

WIec uwazacie ze to zly wynik ?? ;-)

Btw te testy sa stare na slabych prockach i Slabych drieverach ... zapewniam ze dzisiaj Voodoo 5500 z mocnym CPU chodzi spokojnie szybciej od GTS2

 

Co do Voodoo 6000 to nie jest on Dostepny w polsce - kiedys ktos wystawil na allegro jakies 2 lata temu

zgadnijcie za ile ???

6000 (6tys) - jak nazwa Voodoo :D

 

Ja kupilme znacznie taniej chodz tez sie wykosztowalem Powiem tylko tyle ze Za voodoo ktore do mnie jedzie kupil bym 7800GTX + Dobre pamieci -

to i tak nie jest wiele ... bo Na Aukcjach voodoo 6000 najstarsze rewizje na Intelu sa Wystawiane od 1000 Dolarow

 

Wiec Ta LEGENDA kosztuje :-) i to nie malo

 

Jak juz bede mial sprzet W rekach i zmontuje wszystko zrobie mini Recke na Tweaku.

Problem jest tylko Z prockiem bo musze Zakupic jakiegos Mocnego Bartona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Problem jest tylko Z prockiem bo musze Zakupic jakiegos Mocnego Bartona"

 

Chyba Athlona64

Edytowane przez MD0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen rozumiem ze to v5 6000 jest niestety agp :angry:

A szkoda, no ale jak tak drogo to sobie jednak odpuszcze.

A jak bedzie z v5 5500? Sprzedajesz?

Jak na tym leca dvixy, bo na V3 3000 bylo cieniutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz BArtona ;-)

 

Voodoo 6000 jest na Agp 3,3 v - pisalem o tym wczesniej ostatnia platforma ktora wspierala 3dfx byl; Via KT333

A konkretnie Wybrane Modele Plyt na ktorych chodzi Voodoo 6k - bo jak sie okazuje nie na wszystkjich chodzi ...

Plyte juz mam pod Socket A (kupilem 3 dni temu)

teraz tylko procka jakegos Mocnego pod socket A ... (mysle nad jakims bartonem 3000)

 

jesli chodzi o Voodoo 5500 mam lacznie 5 modeli

 

1 x PCI na 5,5 ns Pamieciach :D

1 x PCI MAC Wer !! - w wyjsciem DVI - mozna je niby przeflashowac na PC wer ale nie ma sensu poki co

1 x AGP ver 1900 - 6 ns Hyundai

2 x AGP na WINBONDACH 6ns !! (jedna z nich moze wystawie na sprzedarz)

 

Co do Dvd to rzecz jasna bowiem Voodoo nie wspomaga dekompresji Dvd ..

Ogolnie Chcac grac w dzisiejsze gry w miare z dobrym fps mniej jak 2000 mhz nie ma co podchodzic.

Karta Cudownie sie skaluje z CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak się ma Voodoo 5750 (Na DDR) do zwykłego 5500. Czy jest choć małe przyśpieszenie?

 

Co do Voodoo 5 6000 to mam dwa amatorskie filmy o tej karcie, nawet mają "Swój" klimat ;]. Jak ktoś chce obejrzeć to tu:

 

1. http://www.3dfxzone.it/dir/3dfx/fun/movie/cosworth6k_3.htm

 

2. http://www.3dfxzone.it/dir/3dfx/fun/movie/cosworth6k_2.htm

 

Swoją drogą szkda że nie ma polskiej strony o 3dfx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bylo czegos takiego jak Voodoo 5750 - nawet w Projektach 3dfx ;-)

 

Vesa 100 - (chipset montowany w 4500 5500 i 6000) NIGDY nie obslugiwal Pamieci DUAL DDR

Pierwsze DDR weszly do MOdelu DAYTONA(prototyp) - na VESA 101 ;-)

 

To mowilem ja Master Voodoo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, gdyż kilka razy w internecie natknąłem się na wzmiankę o Voodoo 5 na DDR - np ten fragment:

"Jak się później okazało, 3dfx już nigdy nie zdołał NVIDII tego tytułu odebrać. Gdy bowiem firma ta zaprezentowała karty z serii Voodoo4 i Voodoo5, oferujące w końcu 32-bitowy kolor i tekstury o rozmiarze 2048×2048, NVIDIA już sprzedawała GeForce z pamięciami DDR. Gdy zaś 3dfx na początku 2000 roku zaprezentował Voodoo5 5750, także z pamięciami DDR, NVIDIA miała już gotowy układ GeForce 2 GTS (Giga Texel Shader..."

 

Fragment pochodzi z http://technologie.pclab.pl/art6077.html

 

Na zagranicznych serwisach i forach też natknąłem się na ową "5750". Co do Rampege'a (Daytona) - wiesz może coś więcej o samym GPU?

 

P.S. Na forum serwisu 3dfxzone.it ktoś mówi o Voodoo 5 6k na DDR'ach ale temu już nie daję wiary.

Edytowane przez Netmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...