Skocz do zawartości
kbzium

Fsb A Agp I Pci

Rekomendowane odpowiedzi

W sandrze mi pokazuje, że agp ma 82 (zamiast 66 MHz), a pci 41 (zamiast 33 MHz). Kompa mam podkręconego z 2.4 do 2,98. (czyli szyna przy mnożniku 18 z 133 na 166). Jakie wy macie szyny: ogólnie, na pci i na agp lub pci-e? Trochę mnie to niepokoi, bo to trochę dużo z 33 na 41. Sczególenie, że mam płyte na 533/800 MHz FSB... Powinno spokojne wytrzymać 166-?638?, ale myślę że przy 800MHz (standardowych) częstotliwość pci i agp się nie zmienia, a na innych tak. Ale w biosie jest mnożnik zablokowany i jest tylko możliwość pokrecania przez fsb... Płyta ma jakiś hybrid booster i pisze że ma zabezpieczenia przed zepsuciem z powodu o/c. Jeśli możecie, to bodajcie swoje fsb. I może coś mi poradcie - obniżyć? nie przejmować się?

 

z góry dzięki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde człowieku dziwne że ci dysk nie wybuchł jeszcze :blink: 41 mhz to prawie zabójstwo dysku jest. lepiej to obniż, masz płyte asrocka ? jeśli tak to napisz jaki model i na jakim chipie, jak na kt400 to ustaw sobie zworkami na płycie szyne na 166 wtedy bedziesz miał dzielnik 1/5 i taktowanie pci ~33 mhz czyli domyślne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli rzeczywiście masz 41 mhz tak jak pokazuje program to jest duuuże ryzyko że coś może paść. sprawdź everestem jaką masz częstotliwośc agp. to jest w zakładce płyta gł. -> płyta gł. ->Właściwości magistrali mikroukładu płyty główne -> Rzeczywista częstotliwość taktowania (QDR) i napsz ile tam masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie płyta powinna mieć dzielniki a sandra pokazuje wynik bez i stąd masz 41/82.Moja celina idzie non stop na szynie 166 i wszystko jest ok -swojego czasu sam miałem problem przy oc bo dochodzilo mi do 90MHz i maiałem mały stres :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie pocieszyłeś :D . Czyli najprawdopodobniej sandra kłamie i nie widzi tych dzielników? Moja płyta podobno umożliwia BEZPIECZNE podkręcanie/. Tak pisze na pudle itp. Safe overclocking. (hybrid booster). Kto jest za tym żeby zostawić :D 167, a kto żeby zmienić na standardową. Np w takim evereście dostaję 35 pkt zamiast 27,8 na teście. :-P . Jak można sprawdzić, czy szyna pci i agp ma rzeczywiście włączony dzielnik?

 

dzięki za zaiteresowanie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic?

ustaw sobie fsb 160 i jak zacznie dzwiek rzezic to masz 100% ze na fsb166 jest pci33 ,jezeli na fsb160 dzwiek nie rzezi ,komp sie normalnie zachowuje to na 50% masz pci 33 na fsb166

czyli lepiej by bylo jak na fsb160 bedzie sie cos chrzanic

 

inny sposob to na dysk

jezeli masz Seagate to mozna przyjac ze masz pci33 ,bo te goowna na wiecej niz pci39 nie chca chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kapuje z tym dźwiękiem. Można jaśniej :) ... miałem przez 2 tygodnie na fsb 167 i nie było najmniejszego zwisu. To dać na 160 i co? (sorry ale nie bardzo kapuje :sad: ) Mam dysk samsunga 40 gb. (ma 15-26 stopni MAX) A jeśli to fsb na pci byłoby 41 to teoretycznie źle działa na dysk, czy na kontroler na płycie?

 

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clockgen pokazuje prawidłowe taktowanie PCI. Z tym sprawdzaniem na 160 to nie jest bezpieczne, możesz utracic dane z dysku. Inny przykład: mój SB live nie wytrzymał nawet 36mhz, tzn jak ustawiłem w KT600 na 220, to przestał działać i ocknął się po tygodniu.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Clockgen nie obsługuje mojego chipsetu ani płyty :unsure: . Z tąd się nie dowiem. Przestawiłem szynę na 150 i pci ma 37MHz. To wystarczy? Różnicy nie ma, bo na 166 jak już mówiłem też jest stabilnie. Mógłby ktoś wysłać do ASROCKa pytanie o to? U mnie z angielskim cienko (wolę niemiecki :D ). Wtedy wszystko się wyjaśni.

 

 

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie pocieszyłeś :D . Czyli najprawdopodobniej sandra kłamie i nie widzi tych dzielników? Moja płyta podobno umożliwia BEZPIECZNE podkręcanie/. Tak pisze na pudle itp. Safe overclocking. (hybrid booster). Kto jest za tym żeby zostawić :D 167, a kto żeby zmienić na standardową. Np w takim evereście dostaję 35 pkt zamiast 27,8 na teście. :-P . Jak można sprawdzić, czy szyna pci i agp ma rzeczywiście włączony dzielnik?

 

dzięki za zaiteresowanie!!

na 100% kłamie :D

Zostaw tak jak jest.Asrock to dział asusa więc stosują podobne rozwiazania-dzielniki musi mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie programy kłamią? Na pudełku pisze że nie ma możliwości zmiany fsb na pci i agp (jednak). Dysk jest zdrowy, nie ma ani jednego zepsutego sektora, a używam go już 6-7 miechów. Chyba zostawie tak jak było (166 :lol: ) jak sie cos zepsuje to najwyzej. W koncu to o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsungi wytrzymuja spokojnie pci42 ,wiec sie nie nadaja do testowania :P

z tym dzwiekiem to chodzilo mi o to ze na fsb160 bedzie pci40 ,wiec jezeli dzwiekowka zacznie pierdziec zamiast grac ,to znaczy ze na fsb166 jest pci33 - bo przeciez wszystko ci spoko dziala

 

no taki SB Live by sie przydal do testow PCI :D

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zintegrowaną i nigdy (ani na 160, ani na 166) się nic nie działo. Jeśli mówisz, że wytrzymują to olewam i daję na 3.0! Co o tym myślicie. W końcu w o/c jest jakieś ryzyko. Poza tym to tylko 40 gb. Boje się tylko czy się nic na płycie nie zepsuje. (kontrolery ide itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plycie no napewno nic nie zepsujesz

jestem przekonany ze masz odpowiedni mnoznik FSB na tym chipsecie

jednak jezeli chcesz byc pewny na 100% ze dysk wytrzyma to przestaw w biosie UDMA o jeden stopien nizej np. jezeli dysk jest ATA100 to ustaw ATA66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie

co do karty dzwiekowej to najpierw zaczyna charczec ,a pozniej dopiero moze sie spalic - a tak wogole to dzwiekowka na pci kosztuje 20-25pln wiec tym bym sie nie przejmowal

najbardziej to szkoda dysku

 

ale u ciebie to moze byc problem urojony bo masz bardzo duze prawdopodobienstwo ,ze przy fsb166 masz pci33

(wskazuje na to analogia do kt880 i pt880 na abicie s478)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawie na tym 166 :-P . Proc w biosie bez obciążenia pokazuje że ma 45-46 stopni (bez obciążenia po godzinie). Ile będzie w obciążeniu to już nie chcę wiedzieć. Z tym, że na 2.4 (czyli zwyczajnie) proc ma podobną temp. (o 2, 3 stopnie niższą). Może to dlatego tak mało jest różnicy że nie podniosłem mu zasilania :lol: :lol: . Wydajność w takim hardinfo mam 34-35 pkt. (zupełnie jak kolega z pentium 3.0 ht 2mb cache :huh: ) Na innych benchmarkach jest podobnie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, bo żal mi nowy topic zakładać.

 

 

Jakie inne komponenty komputera są zagrożone przy zbyt wysokim taktowaniu PCI?

 

Płyta to ASUS A7V8X-X, obsługuje max FSB 166MHz (dzielnik 5).

Dotychczas nie przekroczyłem jeszcze FSB 176MHz, właśnie z obawą o dyski i grafikę. Może ktoś z Was wie, co jeszcze jest zagrożone poza dyskami i grafiką...

Ewentualnie, może ktoś wie, ile MHz powinien wytrzymać stary seagate 40GB 5400rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki seagate powinien chodzic dobrze do pci38 ,czyli fsb190

ewentualnie mozesz zrobic myk z ATA tak jak pisalem wczesniej ,ale raczej nie bedzie potrzebne ,bo ta plyta nie przekroczy fsb190

 

z innych komponentow to wszysko co jest na PCI jest narazone ,ale proktycznie to tylko karty telewizyjne maja problemy z dzialaniem

grafice sie nic nie stanie

zreszta ze wszystkim pierwsze objawy to brak stabilnosci ,tylko dyski moga pasc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba przeskoczyc na ATA66 ,bo mieszanie miedzy ATA100 a 133 jest symboliczne - przeciez zadko ktory dysk osiaga odczyt na poziomie 65mb/s

 

dysk nie pali sie od przetaktowania PCI - dysk zamazuje swoje jednostki alokacji ,ewentualnie cos mu sie pierniczy ze sterowaniem - to nie sa takie czestotliwosci zeby spalic jakis uklad

obnizanie trybu pracy jest wyprobowane jeszcze za czasow i440BX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak się będzie coś działo, to teoretycznie będzie to widoczne na smart? To co, jeśli mam teraz na ULTRADMA 5 to na ile przestawić. Czy to na pewno pomoże?

 

 

ps. dysk jest na ULTRADMA 5 i osiaga 87mb/s w BURST i 51 w odczycie i 2% użycia proca. (na podst hd tach.)

 

dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...