Skocz do zawartości
Rav85

P4 3.2ghz Prescott

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem P4 3,2Ghz prescott nówke box nie otwierana.

 

bity rocznik na procu '03

 

 

mój sprzet to:

 

MSI 865PE Neo 2 platinum Edition

2x512Mb DDR Twinmos Dual Channel Cl 2,5

Gigabyte Radeon 9600pro 400/600

Chieftec 360watt

 

itp itd

 

procka posmarowalem pasta arctic silver 5 i załozylem orginalny wentyl z miedzianym rdzeniem

 

link

 

 

temperatura w idle wynosi 55-59 stopni a w stresie 75-82stopnie :unsure: podczas grania komp sie resetuje i po powrocie do windowsa wywala tabliczke ze system powrócil do sprawnosci po powaznym bledzie

 

 

a to wywala jak komputer wstanie po resecie

 

link

 

i zastanawiam sie czy to wina kiepskiego wentyla??

 

czy walniety proc ze tak sie grzeje??

 

jakie najlepsze by bylo na niego chlodzenie do 120zl??

 

chce kupic pentagrama 100Cu+ czy wystarczy na ten kaloryfer???

 

Prosze o szybka odpowiedz

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Pentagram 100 / 120 Cu (polecam +)

2) Arctic Silver 5

 

Na celku prescott'cie miałem 62c a teraz mam 52c :)

Na p4 powinieneś mieć większy spadek

Zastanów się również nad Spire'm (cooler)

 

I masz Chifa zasiłkę :) On ma dziwnie zrobione wentyle :D WNIOSEK : MNIEJSZA TEMPA - ZMIANA ZASIŁKI :)

 

Aha, Namówię kolegę do wzięcia udziału w tym temacie (właściciel owego Chifa).

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm uwazam ze te temperatury i tak sa stanowczo za wysokie nawet jak na ten procek

a nowy procek w wersji box nie powinien powodować resetu z powodu zbyt wysokiej temp. jezeli nie jest krecony

moze spróbuj go zamontowac raz jeszcze: cooler, as5 no i zasiłka według mnie pracuje na granicy wytrzymałosci przy tym zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy ostrym graniu na Pentagramie 92Cu mam temp do 70* przy ustawieniu coolera na min. obrotów - 1600/min. Do tego przesmarowany Arctic Ceramique... i w standard obudowie :)

 

1. Może źle przesmarowałeś proca?

2. Jaka obudowa?

3. Zmień tą suszarke na to co podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda otawrta , proca posmarowałem cienka warstwa, wentyl docisniety, obudowa modecom step 107lcd, a napiecia sa ok, sprawdzalem w biosie i nie odbiegaja od normy czyli core center przekłamuje

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcia podczas obciążenia nie sprawdzisz w Biosie <_<

 

z tego co wiem to miernik jest tylko wiarygodny

 

diabeł tkwi w szczególach heh :)

 

intel nie wypuszczałby procka razem z wentylem (box) gdyby nie dawał rady B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia w biosie

 

proca mam oczywiscie na s478

 

i pytanko jakie napiecie powinno byc ustawione w biosie proca?? bo domyslnie jest 1.365v ??

 

ipo ustawieniu 1.4v tem podnosi sie ok 4 stopni :cry:

 

hmm to nie wiem co robic? czy go reklamować?? tam gdzie kupowalem?? i czekac 3 tyg az odesla do intela??

 

Ps. jest jakies przedstawicielstwo intela w Polsce?? np w Warszawie???

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperature w budzie masz 45 stopni heh co ty w ciepłych krajach przebywasz :)

moze bios masz jakis stary wez najnowszy załaduj moze to skalibruje temperature

być moze odzczyty z biosu są ostro przekłamane

sprawdz jak masz ustawione zabezpieczenia w Biosie tzn. przy jakiej temperaturze procka np kompa ma sie wył itp itd

a i napiecia z Biosu nie wyglądaja dobrze

Edytowane przez Dzid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda otawrta , proca posmarowałem cienka warstwa

i tu moze byc problem. ja musialem swojego dosyc solidnie jak na standardy przejechac pasta (ocz ultra 5+) poniewaz coopershim jest troszeczke nierowny (wybrzuszony na calej dlugosci) radiator nie dociska sie dokladnie do niego. po nalozeniu troszeczke wiekszej warstwy z temperatur podobnych jak u ciebie zrobilo mi sie idle: 38, stres: max 61 (bardzo zadko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperature w budzie masz 45 stopni heh co ty w ciepłych krajach przebywasz :)

moze bios masz jakis stary wez najnowszy załaduj moze to skalibruje temperature

być moze odzczyty z biosu są ostro przekłamane

sprawdz jak masz ustawione zabezpieczenia w Biosie tzn. przy jakiej temperaturze procka np kompa ma sie wył itp itd

a i napiecia z Biosu nie wyglądaja dobrze

bios mam najnowszy jaki jest dostepny dla tego modelu czyli wersja 3.A

 

czyli sprawca wyskoich temperatur, zawieszania sie moze byc zasilacz??

 

a jakie ma byc ustawione napiecie 1.365v czy 1.4v?? na procu?

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do napiecia na poim gb mam ustawiuone w biosie 1,4 przy 233MHz, ale faktycznie na procka plyta daje mi 1.36. jak jest ustawione 1.365 to daje mu 1.34. takze dopuki jedziesz bez oc mozesz nawer sprobowac zmniejszyc napiecie o jeden z podstawowych 1.365, i temperaturki sa jeszcze nizsze, ale to najpierw musisz sie upoirac z aktualnym problemem. tak moze to byc wina zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wina zasilacza hahaha wiekszej glupoty nie slyszalem, na pewno po zmianie zasilacza spadnie mu temp proca hahahah, lepiej zamknij bude i zaloz wiatrak z tylu na wylot i z przodu na wlot, temp powina sie zmniejszyc o ok 10*C nawet, ja ostatnio zalozylem boxa przesmarowanego ocz ultra 5+ to miałem 40*C w idle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wina zasiacza. Jeśli wentyl nad procem wsysa a nie wtłacza powietrze to jest spoko.

Ten z tyłu budy ma wywalać powietrze. Taki problemik był u kolegi. Zmiana zasiłki i zmiana temperatury :)

Wentyl z tyłu budy - też bardzo dobry sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wina zasilacza hahaha wiekszej glupoty nie slyszalem, na pewno po zmianie zasilacza spadnie mu temp proca hahahah, lepiej zamknij bude i zaloz wiatrak z tylu na wylot i z przodu na wlot, temp powina sie zmniejszyc o ok 10*C nawet, ja ostatnio zalozylem boxa przesmarowanego ocz ultra 5+ to miałem 40*C w idle...

v.e.n.o.m. ma rację - Mam podobną zasiłkę (oba te modele strasznie się grzeją) i przed dołożeniem wentylka z tyłu budy miałem na procu po 3h jakieś 55stopni! Dołożyłem wentylek problem zniknął teraz mam 43 stopnie w stresie po 5h grania w NFSU2. Co dziwne, jakiekolwiek zmiany coolera cpy nie dawały różnicy - niby było lepiej a po 3h znowu to samo (a mam pastę AS5). TO NA PEWNO WINA ZASILACZA - TO PIECE ALE WYDAJNE ZASILACZE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

v.e.n.o.m. ma rację - Mam podobną zasiłkę (oba te modele strasznie się grzeją) i przed dołożeniem wentylka z tyłu budy miałem na procu po 3h jakieś 55stopni! Dołożyłem wentylek problem zniknął teraz mam 43 stopnie w stresie po 5h grania w NFSU2. Co dziwne, jakiekolwiek zmiany coolera cpy nie dawały różnicy - niby było lepiej a po 3h znowu to samo (a mam pastę AS5). TO NA PEWNO WINA ZASILACZA - TO PIECE ALE WYDAJNE ZASILACZE!!!

Zgadnijcie co? Mam też chiefteca :lol2: Sorry ale wiatrak w zasilaczu ma za zadanie tylko wspomagać i dawać jakąkolwiek cyrkulacje powietrza w obudowie oraz przy okazji wydalać ciepłe powietrze ze swojej własnej obudowy. Brak wiatraka z tyłu w normalnym kompie uważam za zabójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam smigla z tylu i przodu obudowy ^^

 

a wiec załozyć mozna ze cyrkulacja w budzie jest prawidłowa

hmm a z Twojego Biosu pokazuje temp 45 C (temp. sys) a mozna przyjac ze to temperatura w budzie

(jeżeli sie myle to mnie poprawcie ) wiec cos jest nie tak dziwna sprawa nie powiem heh

 

moze zrób tescik taki wez jeszcze raz zdejmi wentyl i posmaruj proca ale w inny sposób tzn. wez wycisnij paste na srodek procka wielkosci ziarenka ryzu i docisnij radiator do proca zamontuj i sprawdz temperaturki potem go zdejmij i zobacz jak rozeszła sie pasta na procku i radiatorze moze jest jakiś felerny ,nie równy czy coś

brak mi juz pomysłow hihi ostatecznie zareklamuj proca dadza ci nowy i tyle bo na boxie nie powinna byc z nim problemu na taktowaniu standardowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazalem problem ^^ wystawilem kompa na balkon i w idle ma 45stopni w stresie 68 czyli musze isc kupic lepsze chlodzenie na proca, bylem w servisie , sprawdzili zasilacz i jest wsztystko ok,tzn trzyma napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziarenko ryzu to na odkrytojadrowe procki mozna dac ale na tej wielkosci coopershima to troche za malo. poza tym ta metoda sie w p4 raczej nie sprawdza. jedno jest pewne na pewno jest cos nie tak i moim zdaniem jest to wina nierownego shima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie mi o to chodzi w ten sposó sprawdziłby jak duza jest nierównosć miedzy prockiem a radiatorem

 

 

p.s

również uważam ze coś jest nie tak poniewaz wentyl boxowy musi sobie dac rade ze schłodzeniem procka do

którego jest dołaczony a to ze wyje to jest juz inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...